بلیط هواپیما

جزایر کوچک و زیبایی مدیترانه ‌ای

جزایر مدیترانه

آشنایی با جزیره های مدیترانه ای

این‌ انتخاب ‌ها غالبا انتخاب ‌های خانوادگی نیستند بلکه به ‌دلیل خلوتی و چشم‌اندازی که دارند در واقع نقطه‌ مقابل مکان ‌های آشناتر و شلوغ مناطق مدیترانه ‌ای هستند. برای بسیاری سفر به این جزیره ها و اقامت در آنها برای چند روز رویایی است. با الی گشت همراه باشید تا با برخی از جزایر زیبای مدیترانه ای را آشنا شویم.

مطالب مرتبط:
سفر به جزیره استوایی لنکاوی
راهنمای سفر به جزیره پوکت

جزیره‌ سیفنوس یونان

سیفنوس واقع در مجمع‌الجزایر سیکلیدز ترکیبی از سواحل زیبا با چندین کافه و رستوران است. مسیرهای پیاده‌ روی فوق‌العاده ‌ای در این منطقه وجود دارد که شما را به سواحلی آرام و دور دست و همچنین روستاهای مرتفع دل‌فریبی با دکان‌ ها و اغذیه‌فروشی ‌های مستقل می ‌رساند. مسئولین مسیرهای پیاده‌ روی بیش از ۱۰۰ کیلومتر را به‌ خوبی در تابلوها نشان داده ‌اند و وب‌ سایتی هم وجود دارد که جزییات هر مسیر (سطح دشواری، مکان‌های خاص، مسافت و …) و همچنین نقشه ‌های دقیق و قابل دانلود GPS در آن‌ ارائه شده است.
ما به‌طور خاص به مسیر شماره‌ی ۴ علاقه داریم. این مسیر یک راه مدور است که چشم ‌اندازهایی گسترده و فضایی دنج به ما می ‌دهد و در فیکیادا، دو ساحل انفرادی برای خودمان داریم. برای شام و نوشیدنی به سمت آپولونیا بروید و شیرینی پزی‌ هایی که کلوچه ‌ها و نان‌ های سنتی یونانی می پزند را از دست ندهید. ملوپیتا که یک کیک پنیری با عسل است را حتما تست کنید.

جزیره میکنوس

به عنوان بخشی از جزایر Cycladesاست که بین تینوس، سایروس، پاروس و نکسوس قرار گرفته است. این جزیره ناحیه ای به وسعت ۸۵٫۵ کیلومتر مربع را پوشش می دهد و سطح آن در بالاترین نقطه ۳۴۱ متر بالاتر از سطح دریا قرار می گیرد. اینجا ۹٫۳۲۰ نفر سکنه دارد (تا سال ۲۰۰۱) که اکثر آنها در بزرگترین شهر آن یعنی Mykonos زندگی می کنند که در ساحل غربی واقع شده است. (به Mykonos اصطلاحا Chora هم می گویند که به معنی شهر است. اینگونه نامگذاری در زبان یونانی زمانی اتفاق می افتد که نام یک جزیره با نام شهر اصلی اش یکسان باشد.) Mykonos یکی از جزایر چند ملیتی اروپاست و مقامی سمبلیک در بین گردشگران اروپایی بدست آورده است.

جزیره لسبوس

جزیره ای است در شمال شرقی دریای اژه به مساحت ۱۶۳۲ کیلومتر مربع که ۳۲۰ کیلومتر از آن را ساحل تشکیل می دهد و بنابرین این جزیره سومین جزیرۀ بزرگ یونانی و بزرگترین جزیره در بین سایر جزایر یونانی است که در دریای اژه پراکنده شده اند. این جزیره توسط تنگۀ Mytilini از ترکیه جدا شده است.

جزیره کرت

بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیرۀ یونانی و پنجمین جزیرۀ بزرگ در دریای مدیترانه است. این جزیره تشکیل دهنده قسمت مهمی از اقتصاد و فرهنگ موروثی یونان است و این در حالیست که خصوصیات فرهنگی و محلی خود را نیز حفظ می کند (مانند لهجه، شعر و موسیقی). همچنین کرت مرکز تمدن Minoan است که از اولین تمدن های اروپا بوده است.

جزیره رودس

جزیره ای در دریای اژۀ شرقی است. مرکز آثار باستانی این گروه از جزایر است. قانونا، این جزیره یک شهر مستقل در درون بخش وابستۀ Rhodes است که همگی جزو محدودۀ اژۀ جنوبی هستند. شهر اصلی این جزیره و محل استقرار شهرداری آن، شهر Rhodes  است که ۵۳٫۷۰۹ نفر سکنه دارد و در شمال شرقی جزیرۀ کرت، جنوب شرقی آتن و جنوب غربی ساحل آنتالیا قرار دارد.

جزیره سنتورینی

که با نام “ترا(Thera)”  نیز معروف است. به خاطر رنگ خانه های آن معروف شده است. جزیره سانتورینی نمای بسیار زیبایی دارد و از نظر جغرافیایی بی نظیر است که هرکس حداقل یک بار در زندگی اش واجب است آنرا ببیند علیرغم موج بالای توریست هایی که در این جزیره ازدحام می کنند. درطول قرن ها یونانیان روستاهایی را بر لبه های تیز آتشفشان های بلند سانتورینی بنا می کردند. این اجتماع های فریبنده همراه با نماهای نفس گیر از تخته سنگ های صاف و خلیج آبی عمیق به سانتورینی زیبایی ای می بخشد که همگان را شیفته این منظره ها می سازد. چنانکه امروزه معلوم شده است جزیره سانتورینی در ۳۵۰۰ سال پیش پدید آمده هنگامی که آتشفشان عظیمی فوران کرده بیشتر قسمت های جزیره امروزی را به بیرون پرتاب کرده است .

هتل اورنج کانتی آنتالیا
هتل اورنج کانتی آنتالیا
معرفی فرودگاه آنتالیا
معرفی فرودگاه آنتالیا
آبشارهای دودن، جلوه ای بی نظیر از طبیعت آنتالیا
آبشارهای دودن، جلوه ای بی نظیر از طبیعت آنتالیا
شهر کالیچی، معروف ترین جاذبه ی آنتالیا!
شهر کالیچی، معروف ترین جاذبه ی آنتالیا!