برای دیدن این جزایر باید به ایتالیا سفر کنید

جزیره های ایتالیا

خیلی از مردم برای گذراندن تعطیلات به فکر کشور چکمه ای شکل ایتالیا می افتند اما بیش از ۸۰ جزیره زیبا در مرزهای ایتالیا وجود دارد که می توانید به آن ها هم بروید و لذتی وصف ناشدنی را تجریه کنید. جزایری مثل ۱۷ جزیره تشکیل دهنده شهر ونیز و جزیره زیبای آیولین در آن سوی مرزهای سیسیلی از نظر فرهنگ، جاذبه ها و آب و هوا مثل خود ایتالیا، متنوع هستند. اگر در جست و جوی گذشته تاریخی ایتالیا هستید یا به دنبال سواحل شنی و آبی زلال می گردید جزایر ایتالیا چیزی متفاوت را به شما هدیه می دهند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا جزایر ایتالیا را بهتر بشناسید.

مطالب مرتبط:
ایتالیا گردی: این مکانها را از دست ندهید
پیتزا خوری در ایتالیا

  سیسیلی

سیسیلی بزرگ ترین جزیره دریای مدیترانه، منطقه خودمختار ایتالیا است که خودش از جزایر و مجمع الجزایر مختلفی تشکیل شده است. سیسیلی از طریق تنگه سه کیلومتری مسینا از ایتالیا جدا شده  و می توان با قایق، هواپیما، قایق های باله دار یا کشتی به آنجا رسید. جاذبه های برجسته این جزیره کوه اتنا است که بلنترین آتشفشان فعال اروپا می باشد، همچنین، سواحل و تفریحگاه ها و آب و هوای آفتابی و خشک از چیزهایی هستند که گردشگران را جذب این جزیره می کنند.

سیسیلی

ساردینیا

ساردینیا بین شبه جزیره ایتالیا و سواحل شمالی آفریقا قرار دارد، این جزیره زیستگاه تمدن های مختلفی بوده که خیلی از آن ها یک نشانه ای از خود را در دومین جزیره بزرگ این کشور جا گذاشته اند، این جزیره با سازه های سنگی خود که ۳۰۰۰ سال پیش ساخته شده اند و قلعه ها و کلیساهای قرون وسطایی اش علاقمندان به تاریخ، فرهنگ و معماری را ناامید نمی کند. خیلی از گردشگران برای هوای آفتابی و سواحل تمیز به این جزیره می روند، محبوب ترین ساحل در این جزیره، ساحل سمرالدا در بخش شمالی جزیره است. هاکی، کوهنوردی و کمپ زدن از تفریحات مورد علاقه گردشگرانی است که از سواحل شلوغ فراری هستند و به دنبال جزایری کوهستانی می گردند تا مقصدی متفاوت را تجربه کنند.

ساردینیا

کاپری

جزیره کاپری در خلیج ناپل قرار دارد و جزیره ای است که از نظر اسطوره ای و تاریخی بسیار پربار است، امپراتور تیبریوس روم تا زمان مرگ خود، سال ۳۷ قبل از میلاد، در این جزیره زندگی کرد. ویلای جویز که از اقامت گاه های امپراتورهای روم بوده یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این جزیره می باشد. مهمترین جاذبه طبیعی این ناحیه غار آبی است که گردشگران برای رسیدن به این غار از قایق استفاده می کنند.

کاپری

البا

جزیره لبا بخشی از مجمع الجزایر توسکان است که در آن سوی مرزهای ایتالیا قرار دارد، این جزیره برای این معروف است که ناپلئون به آن تبعید شده است و خیلی از گردشگرانی که به این محل می آیند از اقامت گاه های تابستانی و زمستانی او دیدن می کنند. سومین جزیره بزرگ ایتالیا است و بیش از ۱۵۰ ساحل دارد، محبوب ترین ساحل آن اقامت گاه مارنو دی کمپو است که سواحل شنی و دریای آبی خیال انگیز دارد. گردش و کوهنوردی در راه های کوستانی این جزیره از تفریحات مورد علاقه گردشگران است، دامنه های این کوه ها پر از مواد معدنی و سنگی های قیمتی است، گردشگران از این کوه ها بالا می روند و در قله کوه محو تماشای چشم انداز تماشایی جزیره می شوند.

منبع: touropia.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد