بلیط هواپیما

جشنواره قایق اژدها در سنگاپور را دیده اید؟ + تصویر

جشنواره قایق اژدها در سنگاپور

خیلی ها برای سفرهای کاری، تفریحات مدرن و خرید به سنگاپور سفر می کنند اما در این کشور جشنواره های سنتی و تشریفاتی زیادی هم برگزار می شود، جشنواره هایی مثل جشنواره ی قایق اژدها که دیدن آن را نباید از دست دهید. این جشنواره، فرهنگ مردم و نفوذ چینی ها در گذشته ی سنگاپور را نشان می دهد. از آنجایی که بیشتر از ۷۰ درصد جمعیت سنگاپور را چینی ها تشکیل می دهند تعجبی هم ندارد که بیشتر جشنواره های چینی در سنگاپور هم جشن گرفته شوند. برای آشنایی بیشتر با جشنواره قایق اژدها در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

فستیوال قایق
مطالب مرتبط:
عبدالغفور، مسجدی دیدنی در سنگاپور
تیونگ بارو، یکی از قدیمی ترین محله های سنگاپور

ورزش های آبی به قدرت، تمرین و هماهنگی های تیمی احتیاج دارد به خاطر همین جشنواره ی قایق اژدها تاثیر فراوان چینی ها را نشان می دهد که ریشه در تاریخ باستانی سنگاپور دارد. این فستیوال برای گرامیداشت یاد و خاطر شاعر و وزیر «کو یوآن» انجام می شود، کسی که در رودخانه میلیو خودکشی کرد. مردم با قایق به دنبال او افتادند تا نجاتش دهند و یا حداقل جنازه اش را پیدا کنند اما نتوانستند، بعضی ها می گویند این جشنواره ریشه در این حادثه دارد. این فستیوال در پنجمین روز از پنجمین ماه تقویم سنتی چینی انجام می شود؛ تقویم سنتی چینی ها شمسی قمری است و به همین خاطر تاریخ این فستیوال هر سال تغییر می کند.

قایق اژدها

باشگاه های قایق سواری زیادی در مسابقات قایق اژدها شرکت می کنند فروم های آنلاین زیادی هستند که در آن ها قایقران ها برای شرکت در این جشنواره سالیانه ثبت نام می کنند. قایق هایی که به زیبایی هر چه تمام تر تزئین شده اند و انرژی ای که این قایق رانان دارند واقعا دیدنی است. جمعیتی که در کناره های رودخانه ایستاده اند تا تیم ها را تشویق کنند در تمام طول مسابقه شور و حال خاصی به این جشنواره می دهند. اگر به دیدن این جشنواره بروید افرادی را می بینید که شیرینی برنجی را که دور آن ها پوست موز یا ابریشم پیچیده شده را به رودخانه می اندازند تا با این کار اژدهای رودخانه را آرام کنند.

جشنواره سنگاپور

این جشنواره که از سال ۱۹۷۸ در سنگاپور برگزار می شود به مسابقه ای جهانی تبدیل شده و در آن تیم هایی از نقاط مختلف دنیا شرکت می کنند. در سال ۲۰۱۷ این جشنواره در روز ۳۰ می در سد بدوک انجام شد.  سد بدوک، رود کالانگ و کانال گاردنز بی اند بی از جاههای مختلفی هستند که این مسابقه در آن ها برگزار می شود.  در این جشنواره در همه ی قایق های دراز و باریکی که شبیه اژدها هستند یک نفر طبل می زند و پارو زن ها با ریتم طبل او پارو می زنند. در پس زمینه این مسابقه ساختمان های مالی و مراکز خریدی که در کناره ی اسکله هستند را می بینید و تماشای این جشنواره برای همه ی گردشگرانی در همه ی سنین جالب است.

قایق های جشنواره قایق اژدها
بهترین زمان سفر به سنگاپور
بهترین زمان سفر به سنگاپور
معرفی هتل ۵ ستاره فرمونت در سنگاپور
معرفی هتل ۵ ستاره فرمونت در سنگاپور
از تقابل تضادها در سنگاپور تعجب می کنید!
از تقابل تضادها در سنگاپور تعجب می کنید!
معرفی هتل ۵ ستاره کنراد سنتنیال در سنگاپور
معرفی هتل ۵ ستاره کنراد سنتنیال در سنگاپور