جنگل درختان خاموش، نقطه ای برای پایان زندگی!

جنگل آئوکی گاهارا (Aokigahara)

یکی از پدیده هایی که چند سالی است در ژاپن زیاد شده و هر سال هم بیشتر می شود ، پدیده ی خودکشی در بین جوانان و نوجوان  های ژاپنی است که باعث شده تا مسئولان این کشور نگرانی شان زیاد شود و چیزی که عجیب است این است که هنوز دلیل خاصی برای آن پیدا نشده است! یکی از مکان های مورد علاقه  ژاپنی ها برای خودکشی، جنگلی به نام جنگل آئوکی گاهارا است که در دامنه ی کوه فوجی قرار دارد. بیشتر با این جنگل آشنا می شویم، با الی گشت همراه شوید:

جنگل آئوکی گاهارا
مطالب مرتبط:
راز شادی ژاپنی ها
در ژاپن با چای مراقبه کنید!

کلمه ی آئوکی گاهارا به معنای دریایی از درختان است و دلیل این نامگذاری هم انبوه درختانی است که در هم رفته و بلندند و به اندازه انبوهند که وقتی در روز هم به این جنگل می روید، خبری از نور خورشید نیست و همه جا را تاریکی در برگرفته است. این موضوع باعث شده تا اکسیژن زیادی درفضای جنگل احساس نشود و در نتیجه، چندان موجود زنده ای در آن دیده نمی شود.

جنگل آئوکی گاهارا ژاپن

متاسفانه طبق آمار بدست آمده، جنگل آئوکیگاهارا در ژاپن بعد از پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو، دومین مکان منتخب برای خودکشی شناخته شده است. به طوری که سالانه ۱۰۰ نفر در این جنگل خودکشی می کنند. در سرتاسر این جنگل می توان تابلوهایی دید که افراد را از خودکشی منع کرده است. فقط در سال ۲۰۰۴، مسئولان ژاپنی جنازه ی ۱۰۸ نفر را از این جنگل خارج کردند و این تعداد در سال بعدی ۱۰ درصد بیشتر شد.

جنگل آئوکی گاهارا در ژاپن

چطور به این جنگل برویم؟

اول باید به شهر فوجیکناوا باید سفر کنید، شهری کوچک و زیبا که گشت و گذار در آن لذت بخش خواهد بود . برای رسیدن به جنگل چند گزینه دارید که می توانید در بین آن ها انتخاب کنید. به وسیله ی قطار شما می توانید به چند کیلومتری جنگل برسید .
ماشین گزینه ی مناسب تری خواهد بود چون که در کنار ورودی جنگل می توانید ماشینتان را پارک کنید .
تور ها هم شما را بوسیله ی اتوبوس به جنگل می رسانند .
قیمت تور ها از ۳۵۰$ آغاز می شود و ساعات بازدید از ۸ صبح تا هنگام غروب خواهد بود .
آدرس : ژاپن ، فوجیکناوا ، جنگل خودکشی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد