روسی ها به جنگ اطلاعاتی با آمریکا آمدند

جنگ اطلاعاتی روسیه و آمریکا

 سارقان اطلاعات دنیای مجازی یا همان هکرها، دیگر تنها به شهر یا کشور خود بسنده نمی کنند و فراتر از مرزها را هم هدف قرار می دهند تا بتوانند به اطلاعات مهمی دست پیدا کرده یا در روال کاری یک سازمان یا مجموعه اختلال ایجاد کنند.

بر اساس گزارش The Washington Post یک شرکت آب و برق در ورمونت آمریکا مورد حمله سایبری بدافزار روسی قرار گرفته است. شرکتBurlington Electric Department اعلام کرد که کد این بد افزار با نام Grizzly Steppe در یکی از لپ ‌تاپ های این شرکت که به سرور اصلی متصل نبود، کشف شد و ترس از هک شدن شبکه نیروی کشور را کم ‌تر کرد اما به هرحال نفوذ به یک لپ ‌تاپ در اداره برق می ‌تواند بسیار خطرناک باشد. شرکت Burlington اطلاعیه این حمله سایبری را در پستی در فیسبوک انتشار داد. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
هکرها در بانک مرکزی روسیه
تهدیدهای امنیتی در سال آینده میلادی رو به فزونی می‌رود!
Information warfare

Christopher Recchia  کمیسر خدمات عمومی ورمونت در مصاحبه ‌ای با Burlington Free Press در این باره گفت: «درحال حاضر شبکه این مجموعه در معرض خطر نیست. ما این بدافزار را شناسایی کرده و اقدامات لازم برای ایزوله کردن آن صورت گرفته است.»

وزارت امنیت داخلی آمریکا و اف ‌بی ‌آی گزارش مشترک خود را در مورد حمله سایبری Grizzly Steppe دیروز انتشار دادند. وازرت امنیت داخلی همچنین به تمام شرکت آب و برق ایالات متحده هشدار داد که باید در مورد حمله احتمالی سایبری به این دپارتمان هوشیار باشند.

Mike Kanarick  یکی از افسران Burlington Electric در بیانیه‌ ای عنوان کرد: «ما تمام کامپیوترهای سیستم خود را اسکن کرده تا در صورت مواجه با اثری از هرگونه نفوذ احتمالی، سریعا آن را تحت کنترل خود درآوریم. این بدافزار-Grizzly Steppe- فقط در یکی ازلپ ‌تاپ‌ها در پایگاه شهر ورمونت دیده شده  که به سیستم اصلی ما متصل نبود. بعد از شناسایی این بدافزار خیلی سریع با مامورین امنیتی تماس گرفته و مساله را شرح دادیم.»

بعد از انتشار این خبر، یکی دیگر از شرکت ‌های آب و برق ورمونت  به نام Green Mountain Power، خیلی سریع بررسی شد. این شرکت در گزارشی به The Verge اعلام کرد که موردی مرتبط با مسائل امنیتی در این شعبه دیده نشده است.

قبلا نیز گزارش ‌هایی حاکی از نفوذ هکرهای روسی به دستگاه ‌ها و سیستم ‌های شرکت ‌های آب و برق کشورهای دیگر نیز اعلام شده بود. در دسامبر ۲۰۱۵ گزارشی از فعالیت‌های بدافزار سایبری منتشر شد که باعث از کار افتادن سیستم‌ های شرکت آب و برق شهر کی ‌اف در اکراین شده بود. طبق گزارش The Washington Postرئیس جمهور اکراین، روسیه را مسئول این حمله دانست و اعلام کرد که روسیه بارها تلاش کرده تا سیستم ‌های اکراینی را هک کند.

در همین راستا، اوباما چندی پیش ۳۵ افسر روسی را از آمریکا اخراج کرد، این اخراج‌ ها بخشی از تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه به دلیل فعالیت‌ های غیر مجاز نفوذی اخیر این کشور است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که تحریم‌ های وضع شده را تلافی نمی کند و رئیس جمهور منتخب آمریکا، دونالد ترامپ در جواب این حرف پوتین در توییتی اعلام کرد: «احسنت به پوتین که تلافی کردن را عقب انداخته، من همیشه می‌دانستم که وی مرد باهوشی است!»

ساخت اولین قطار نامرئی بدست ژاپنی ها در سال ۲۰۱۸
اپلیکیشنی کاربردی برای جستجو و ذخیره عکس ها
بوفالو، پیشرفته ترین چادر سفری دنیا
۴ قابلیت دست یافتنی برای تبلت های شما

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code