حقایقی جالب از سنت پترزبورگ، نگین درخشان روسیه

حقایقی از سنت پترزبورگ

شهر سنتت پترزبورگ یکی از پرطرفدارترین شهرهای کشور روسیه بوده که سالانه گردشگران بسیاری را به سوی خود جلب می کند. برخی از این بازدیدکنندگان برای معماری خاص این شهر، برخی دیگر برای آثار تاریخی آن و عده ای نیز برای تجربه فرهنگ غنی سنت پترزبورگ به این شهر روسیه سفر می کنند. در کنار تمامی جاذبه های دیدنی و تاریخی این شهر حقایقی از سنت پترزبورگ روسیه وجود داشته که لازم است پیش از سفر به این کشور در مورد آن ها بدانید. دانستن شگفت انگیزترین حقایقی از سنت پترزبورگ می تواند به شما در انتخاب برنامه سفر خود برای بازدید از مکان های تاریخی و فرهنگی این شهر بسیار کمک کند. پس با الی گشت همراه شوید.

حقایقی از سنت پترزبورگ ، شهر تاریخی کشور روسیه

حقایقی از سنت پترزبورگ و نام لنینگراد برای این شهر

مطالب مرتبط:
بهترین رستوران های حلال در سنت پترزبورگ روسیه
نمایش تاریخ روسیه در میدان کاخ سنت پترزبورگ
تئاتر مارینسکی در سنت پترزبورگ

حقایقی از سنت پترزبورگ در مورد نام این شهر وجود دارد. سنت پترزبورگ توسط تزار پتر اول (Tsar Peter I) تاسیس شد. وی به شدن معتقد بود که نام این شهر روسیه را به افتخار خودش گذاشته است. اما در حقیقت نام این شهر تاریخی پس از حامیان ترازها به فرستاده سنت پتر تغییر کرد. پس از جنگ جهانی اول، احساسات ضد آلمانی باعث شد تا نام این شهر به پتروگراد تغییر کند تا نسبت به سنت پتربورگ (Sankt Peterburg) کمتر قابل تلفظ در آلمانی باشد. پس از انقلاب سوسیالیستی، شهر سنت پترزبورگ روسیه به افتخار رهبر انقلاب کمونیستی، ولادیمیر لنین به لنینگراد تغییر نام داد. نام شهر پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی مجددا به سنت پترزبورگ بازگشت. به طور خلاصه نام این شهر روسیه به پتر اشاره دارد.

حقایقی از سنت پترزبورگ و نام لنینگراد برای این شهر

حقایقی از سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت کشور روسیه

تنها ۱۰ سال پس از تاسیس این شهر سنت پترزبورگ در سال ۱۷۱۲ به عنوان پایتخت روسیه شناخته شد. به جز یک دوره وقفه ۴ ساله، شهر سنت پترزبورگ به مدت ۲۰۰ سال پس از آن در نقش پایتخت کشور روسیه باقی ماند. در طول انقلاب سال ۱۹۱۷ که کشور روسیه شروع به از بین بردن تاریخ امپریالیستی خود نمود، پایتخت کشور روسیه از سنت پترزبورگ به مسکو تغییر یافت.

حقایقی از سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت کشور روسیه

حقایقی از سنت پترزبورگ و نجات از محاصره

در طول جنگ جهانی دوم که هنوز شهر سنت پترزبورگ به نام لنینگراد شناخته می شد، نیروهای آلمانی شهر را محاصره کرده و نقاط ورودی و خروجی به این شهر روسیه را قطع کردند. هیتلر برنامه ریزی کرده بود تا پس از آنکه شهر را فتح کرد برنامه مهمانی جشن پیروزی را در هتل آستوریا (Astoria) این شهر برگزار نماید. با اینکه او خوش شانس بود اما هرگز موفق نشد این کار را انجام دهد. مردم شهر سنت پترزبورگ روسیه در حدود ۹۰۰ روز گرسنگی کشیده و توانستند در دمای یخبندان این منطقه بدون دسترسی به آب و برق زنده بمانند. میلیون ها غیرنظامی جان خود را از دست دادند اما آن ها مصمم بودند تا از شهر خود در کشور روسیه تا آخر محافظت نمایند. ایستگاه های رادیویی محلی صدای تیک تاک را پخش می کردند تا مردم محلی احساس کنند که قلب شهر هنوز زنده است. در کنار بنای یادبود قهرمانان لنینگراد هنوز هم این صدای تیک تاک به نشان از ضربان قلب شهر سنت پترزبورگ شنیده می شود.

حقایقی از سنت پترزبورگ و نجات از محاصره

حقایقی از سنت پترزبورگ و استفاده از آن به عنوان یک مرداب

یکی از دلایلی که تزار پتر اول تصمیم گرفت تا شهر سنت پترزبورگ را بنا کند این بود که از این طریق کشور روسیه بتواند از طریق مسیرهای دریایی به سراسر مناطق اروپا دسترسی داشته باشد. پیش از اینکه این شهر تاسیس شود، سنت پترزبورگ منطقه ای مردابی با طبیعتی خشن بود. تزار دستور داد تا سالانه ۴۰ هزار سرباز روسیه به خدمت گرفته شوند تا این شهر را از ابتدا بنا نمایند. انتظار می رفت که این سربازان ابزارهای خود را برای ساخت شهر جدید و آغاز سفر خود آماده نمایند. اما برای این کار برخی از آن ها مجبور شده صدها کیلومتر پیاده روی کرده و تعداد زیادی نیز در طول این مسیر کشته شدند. بر اساس برخی منابع ساخت و ساز شهر سنت پترزبورگ که امروزه به عنوان نگنی کشور روسیه شناخته می شود باعث مرگ بیش از ۱۰۰ هزار نفر شده است.

حقایقی از سنت پترزبورگ و استفاده از آن به عنوان یک مرداب

حقایقی از سنت پترزبورگ و ارتش مبارزه با طاعون

در طول قحطی که در جنگ جهانی دوم شهر سنت پترزبورگ با آن مواجه بود تعدادی از گربه های شهر برای غلبه بر گرسنگی قربانی شدند. اما مدتی پس از آن شهر سنت پترزبورگ در یک شرایط بحران بهداشت عمومی قرار گرفت. جوندگان به فروشگاه های مواد غذایی حمله کرده و پس از خوردن جیره های غذایی شهرهای روسیه آنجا را ترک می کردند. آن ها همچنین باعث به وجود آمدن بیماری مرگبار طاعون می شدند. برای مقابله با این موضوع کشور روسیه ارتشی شامل ۵ هزار گربه را برای مبارزه با این مشکل آماده کرد. در طول جشن خدمات قهرمانانه های گربه ها شما یک گربه برنزی به نام یلیسی (Yelisei) را در یک سوی خیابان و دوست او واسیلیسا (Vasilisa) را در سوی دیگر خیابان مشاهده خواهید کرد. بر اساس خرافات محلی گفته می شود که شما باید در جلوی پای یلیسی پول ریخته و آرزو کنید.

حقایقی از سنت پترزبورگ و ارتش مبارزه با طاعون

حقایقی از سنت پترزبورگ و روزهای طولانی تابستان

از اواسط ماه ژوئن تا اوایل ماه جولای، شهر سنت پترزبورگ روسیه پدیده ای به نام شب های سفید را تجربه می کند. در این مدت شهر سنت پترزبورگ در تمام طول روز با نور خورشید روشن است و این موضوع در حدود ۳ هفته به طول می انجامد. رویدادهای فرهنگی و برنامه های شبانه بسیاری در این دوران برگزار می شود. جشنواره های شب های سفید، مجموعه ای از باله ها و اجرای تئاتر مانینسکی (Mariinsky) از جمله معروفترین این رویدادها در طول دوران شب های سفید می باشد.

حقایقی از سنت پترزبورگ و روزهای طولانی تابستان

حقایقی از سنت پترزبورگ و موزه های تاریخی بی شمار آن

شهر سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت فرهنگی کشور روسیه دارای بیش از ۸ هزار نماد برای شهر می باشد. یکی از قابل توجه ترین این نمادها موزه تاریخی هرمیتاژ (Hermitage) می باشد. ساختمان این موزه تاریخی بیش از ۳ میلیون قطعه هنری و صنایع دستی این شهر را در خود جای داده است. موزه تاریخی هرمیتاژ از ۵ ساختمان ۳ طبقه تشکیل شده که در مجموع ۴۰۰ اتاق را به خود اختصاص داده اند. این بدین معنی است که شما می توانید ماه ها و حتی سال ها به دیدن آثار هنری و تاریخی این موزه مشغول باشید. بر اساس یک برآورد کلی گفته می شود در صورتی که برای هر کدام از این آثار تاریخی یک دقیقه وقت گذاشته و در هر روز ۸ ساعت به بازدید از موزه مشغول باشید، ۲۵ سال زمان نیاز است تا بتوانید تمامی آثار موزه تاریخی هرمیتاژ را مشاهده نمایید.

حقایقی از سنت پترزبورگ و موزه های تاریخی بی شمار آن

حقایقی از سنت پترزبورگ و عمیق ترین سیستم مترو در جهان

با توجه به عمق متوسط تمامی ایستگاه های مترو شهر سنت پترزبورگ این شهر یکی از عمیق ترین             سیستم های مترو در در کشور روسیه و جهان را دارد. دلیل اصلی عمق این متروی تاریخی زمین شناسی منحصر به فرد شهر سنت پترزورگ است که مانع تلاش های متعدد برای ساخت سیستم متروی آن شده است. در یک مورد کارگران ساخت مترو به طور تصادفی به یکی از حفره های رودخانه نوا (Neva River) برخورد کردند که این بخش را بعده ها سراسر آب فرا گرفت. عمیق ترین ایستگاه متروی شهر ایمیرالتیسکایا (Admiralteyskaya) بوده که ۸۶ متر پایین تر از سطح زمین قرار دارد.

معرفی مدرسه دارالفنون، یادگار ارزشمند امیرکبیر
معرفی مدرسه دارالفنون، یادگار ارزشمند امیرکبیر
عجایب هفتگانه ایران
عجایب هفتگانه ایران
بهترین جاذبه های بلاروس برای گشت و گذار
بهترین جاذبه های بلاروس برای گشت و گذار
محل تولد بابانوئل در منطقه ساحلی پاتارا ترکیه!
محل تولد بابانوئل در منطقه ساحلی پاتارا ترکیه!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code