۸ حقیقت جالب در مورد کشور هند که احتمالا نمی دانستید!

حقایق جالب در مورد هند

هندوستان را کشور شگفتی ها می نامند و اگر تا به حال به هند سفر کرده باشید حتما دلیل آن را متوجه شده اید. به هرگوشه هند که بروید با جاذبه های شگفت انگیزی مواجه می شوید و این کشور پهناور مملو از تنوع و دیدنی های بی نظیر است. تنوعی فوق العاده از نژادها، زبان ها، ادیان و باورها در این کشور گرد هم آمده اند و به هر شهر هند که سفر کنید با چیزی جدید و جالب متوجه می شوید. اما جالب است بدانید که هند در برخی زمینه ها رکورددار است و برخی از اولین های دنیا در این کشور ساخته و به دنیا معرفی شده اند. در کنار تمام شگفتی های این کشور منحصربفرد، در این مطلب قصد داریم ۸ حقیقت جالب در مورد هند را به شما معرفی کنیم که احتمالا از آن ها بی خبر بوده اید. با الی گشت همراه باشید تا با حقایق جالب در مورد هند آشنا شوید.

حقایق جالب در مورد هند

۱- هندوستان اولین شامپو را به دنیا معرفی کرده است!

مطالب مرتبط:
کدام یک از شهرهای هند مناسب شخصیت شماست؟
راهنمای سفر به هند

در بین حقایق جالبی که در مورد کشور هند وجود دارد این موضوع از همه جالب تر و مورد بحث تر است. طبق گفته ها هند اولین کشوری است که برای اولین بار شامپو را به شکل و شمایل امروزی برای شستشوی سر استفاده کرده است. انگور فرنگی خشک شده با چندین گیاه دیگر ترکیب می شود و برای شستشوی سر استفاده می شود. این فرمول همچنان هم در برخی نقاط هند استفاده می شود و جالب است بدایند که کلمه شامپو در واقع از واژه هندی champo گرفته شده است! البته در کشور خودمان هم از دیرباز از گیاهان مختلف برای شستشو و استحمام استفاده می شده اما گفته می شود که شامپو (به آن شکل که دنیا می شناسد) را هندی ها معرفی کرده اند.

۲- اولین الماس دنیا در هند کشف شد!

هندوستان معادن بیشماری دارد و معادن الماس بدون شک از جمله معروف ترین آن ها هستند. گفته می شود که اولین الماس در هند و در کنار رودخانه های کریشنا و گوداواری حفاری و کشف شده است. علاوه بر این، حتی اگر این گفته صحیح هم نباشد برخی از بزرگ ترین الماس های دنیا در هند کشف شده است.

اولین الماس دنیا

۳- مرتفع ترین زمین کریکت در هند قرار دارد!

هند سال ها تحت استعمار انگلیس قرار داشته است و یکی از یادگاری های انگلیس در هند، بازی کریکت است. هندی ها عاشق کریکت هستند و آن را حتی از فوتبال هم بیشتر دوست دارند و پیگیری می کنند. در هند زمین های کریکت زیادی وجود دارد، اما در منطقه هیماچال پرادش مرتفع ترین زمین کریکت دنیا قرار دارد. این زمین بازی متعلق به مدرسه نظامی مشهور Chail است و در قرن ۱۹ ساخته شده است. این زمین در ارتفاع ۲۴۴۴ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

۴- هند در پروژه کشف آب در ماه مشارکت داشته است!

در بین حقایق جالب در مورد هند این یکی جزء افتخارات هندی ها به شمار می رود. هند برای اولین بار کشف کرد که در کره ماه آب وجود دارد. سازمان تحقیقات فضایی هند با استفاده از ابزاری به نام Moon Mineralogy Mapper توانست این کشف را با موفقیت انجام دهد.

کشف آب در ماه

۵- هند اولین کشور تولیدکننده شکر بوده است!

هندوستان از جمله کشورهایی است که از زمان های قدیم شکر تولید می کرده است. مردمان ساکن در این شبه قاره اولین کسانی بودند که استفاده از نیشکر و خاصیت های دارویی و غذایی آن را متوجه شدند و شکر تولید کردند. البته همانند سایر موارد بالا برخی با این ادعا موافق نیستند و کشورهای دیگر را نخستین کشور تولید کننده شکر می دانند. اما حداقل این امر مسلم است که هند جزو اولین کشورهایی بوده است که به تولید شکر از نیشکر می پرداخته و از آن در غذاها و داروهای مختلف استفاده می کرده است.

۶- اداره پست شناور در هند وجود دارد!

هندوستان کشور پهناوری است و جمعیت زیادی دارد. اما رکوردهای هند به همین جا ختم نمی شود و این کشور بیشترین تعداد اداره پست در دنیا را هم دارد. جالب است بدانید که در کشمیر هند یک اداره پست شناور هم وجود دارد که در واقع داخل یک قایق ساخته شده است. این اداره پست شناور روی دریاچه مشهور Dal Lake قرار گرفته و در حال حاضر به یک جاذبه گردشگری مشهور تبدیل شده است. برای گردشگران جالب است که این اداره پست شناور را ببینند و از طریق آن نامه یا کارت پستالی برای عزیزانشان ارسال کنند.

اداره پست شناور در هند

۷- روستایی به نام Snapdeal.com در هند وجود دارد!

شاید اطلاع داشته باشید که هند یکی از کشورهای پیشرو در زمینه فناوری اطلاعات و IT به شمار می رود. این کشور در دهه های اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه فناوری و کامپیوتر انجام داده است و بسیاری از برترین دانشمندان این زمینه اهل هند هستند. اما هند پا را از این هم فراتر گذاشته و روستایی به نام یک وبسایت تاسیس کرده است! روستای شیو ناگار (Shiv Nagar) در اوتار پرادش به دلیل شرکت تجارت الکترونیک مشهور اسنپ دیل (Snapdeal) به نام این وبسایت تغییر نام داده است. ۱۵ پمپ دستی در این روستا قرار داده شده است تا ساکنین روستا مجبور نباشند کیلومترها راه بروند تا به آب برسند. وقتی در این روستای مدرن قدم می زنید لوگوی اسنپ دیل را همه جا مشاهده می کنید. وجود چنین روستایی با ایننام عجیب و غریب مطمئنا یکی از حقایق جالب در مورد هند به شمار می رود.

۸- مرطوب ترین منطقه مسکونی جهان در هند قرار دارد!

در ایالت مگالایا (Meghalaya) روستایی به نام Mawsynram  قرار دارد که یکی از مرطوب ترین مناطق جهان است. در سال ۱۹۸۵ میزان بارش باران این روستا حدود ۲۶۰۰۰ میلی متر گزارش شد و به این ترتیب عنوان مرطوب مکان در زمین به این منطقه داده شد. این روستا در بین تپه های زیبای کاسی (Khasi ) در شمال شرقی هند قرار دارد و در واقع به جز باران چیز زیادی برای عرضه به گردشگران ندارد.

منبع: theculturetrip.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد