بلیط هواپیما

حقایقی حیرت انگیز از دیوار بزرگ چین

حقایق دیوار چین

دیوار بزرگ چین مجموعه ای از استحکامات بوده که از سنگ، آجر، چوب و سایر مواد ساخته شده است. این دیوار در امتداد خط شرقی به سمت غرب در طول مرزهای تاریخی چین کشیده شده تا بتواند از دولت چین و امپراتوری در مقابل حمله و تهاجم چادرنشینان آسیای میانه جلوگیری نماید. چندین دیوار از اوایل قرن هفتم پیش از میلاد ساخته شده بود. این دیوارها بعد ها توسط شین چی هوانگ به عنوان اولین امپراتوری چین به یکدیگر پیوسته شدند. در حال حاضر بخش کمی از آن دیواره ها باقی مانده است. بعدها و در طول سلسله های مختلف دیوارها تعمیر و حفظ شده و علاوه بر آن ساختارهای جدیدی نیز به آن ها اضافه گردیده است. یکی از حقایق دیوار چین این است که شناخته شده ترین دیوارها در دوره امپراتوری و سلسله مینگ ساخته شده اند که از ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ میلادی حکومت می کرده اند. با الی گشت همراه شوید تا آنچه می بایست از حقایق دیوار چین بدانیم را با هم مطالعه کنیم.

حقایق دیوار چین

حقایق دیوار چین در مورد ساختار دیوار

مطالب مرتبط:
راهنمای کامل سفر به دیوار چین
دیوار چین چه نقشی در گردشگری چین بازی می کند؟
میدان تیان آنمن پکن اولین مقصد در تور چین
 1. با اینکه دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار نمی رود اما معمولا آن را در عجایب قرن وسطای جهان در نظر می گیرند.
 2. در سال ۱۹۸۷ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد یا همان یونسکو، دیوار بزرگ چین را در لیستی از سایت های ملی و تاریخی بزرگ جهان قرار داد.
 3. دیوار بزرگ چین یک تکه بوده است. در واقع این ساختار یک شبکه متناوب از دیوارهای ساخته شده توسط سلسله های مختلف بوده که برای محافظت از مرزهای شمالی چین بنا شده است.
 4. در طول ساخت و ساز آن دیوار بزرگ چین به عنوان بلندترین گورستان روی زمین نامیده می شد زیرا بسیاری از افراد در زمان ساخت آن کشته شدند. بر اساس گزارشات گفته می شود که ساخت دیوار به قیمت جان یک میلیون نفر صورت گرفته است.
 5. دیوار بزرگ چین به عنوان وانلی چانگ چنگ (wanli changcheng) یا دیوار بلند ۱۰ هزار می باشد.
حقایق دیوار چین در مورد ساختار دیوار

حقایق دیوار چین در خصوص تاریخچه و طول آن

 1. دیوار چین بزرگترین ساختار ساخته شده در جهان می باشد.
 2. در اوایل قرن هفتم پیش از میلاد دیوارهای کوچکی برای تقویت برج ها در اطراف چین ساخته شده بودند. در ابتدا هر ایالت که در اولین امپراتوری چین متحد بودند دارای دیوارهایی انفرادی برای خود بودند.
 3. طول تمامی دیوارهای دفاعی چینی که در مدت ۲ هزار سال گذشته ساخته شده اند در حدود ۵۰ هزار کیلومتر می باشد. لازم است بدانید که محیط کره زمین در حدود ۴۰ هزار کیلومتر می باشد.
 4. اولین دیواره های گسترده توسط شین چی هوانگ در سال های ۲۶۰ تا ۲۱۰ پیش از میلاد ساخته شده است. این سلسله برای اولین بار چین را متحد کرده و معروفترین ارتش ایستاده به نام تراکوتا (terra cotta) را برای نگهبانی از آرامگاه خود قرار داد. از آن دیوارها امروزه بخش کمی باقی مانده است.
 5. از آنجا که دیوار بزرگ به صورت منقطع ساخته شده بود مهاجمان مغول به رهبری چنگیز خان بدون هیچ مشکلی تونستند دیوارها را دور زده و پس از آن اکثر بخش های شمالی چین را بین سال های ۱۲۱۱ تا ۱۲۲۳ فتح نمودند. آن ها تا سال ۱۳۶۸ که سلسله مینگ مغول ها را شکست داد تمانستند سراسر چین را تصرف نمایند.
حقایق دیوار چین در خصوص تاریخچه و طول آن

حقایق دیوار چین در مورد نقش امپراتوری ها

 1. سلسله های مختلف در چین به طور جدی دیواره ها را بزرگ و بازسازی کرده و همچنین به آن ها اضافه می کرده اند. از جمله آن ها می توان به سلسله هان از ۲۰۶ پیش از میلاد تا ۲۲۰ میلادی، سلسله سویی از ۵۸۱ تا ۶۱۸ میلادی، سلسله جین از ۱۱۵ تا ۱۲۳۴ میلادی و مشهورترین آن ها سلسله مینگ از ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ میلادی بوده است. امروزه دیوارهای سنگی و آجری باقی مانده اغلب از دوران سلسله مینگ می باشد.
 2. بر اساس افسانه ها یک اژدهای سفید مسیر دیوار بزرگ چین را به کارگران نشان می داد و پس از آن سازندگان مسیر حرکت او را دنبال می کردند.
 3. یکی دیگر از افسانه هایی که در مورد دیوار بزرگ چین وجود دارد داستان منگ جینگ نو می باشد. او همسر یک کشاورز بود که مجبور شده بود در زمان سلسله شین به ساخت دیوار مشغول شود. هنگامی که او شنید شوهرش در هنگام کار بر روی دیوار کشته شده اینقدر اشک ریخت تا آن بخش از دیوار فر ریخته و او توانست استخوان های همسرش را پیدا و سپس دفن نماید.
 4. بر خلاف گفته های عمومی دیوار چین را بدون تجهیزات کمکی نمی توان از کره ماه مشاهده نمود. این یک اسطوره فراگیر بوده و در سال ۱۸۹۳ در مجله ای آمریکایی منتشر شده بود. همچنین در سال ۱۹۳۲ رابرت ریپلی نیز ادعا کرد که می توان دیوار بزرگ را از کره ماه دیده و حتی در فضاپیما نیز می توان آن را مشاهده کرد.
حقایق دیوار چین در مورد نقش امپراتوری ها

حقایق دیوار چین در خصوص نظر مورخان

 1. تاریخ شناس، آرتور والدن یک مفهوم از دیوار بزرگ را تایید کرد. حس آگاهی چینی ها در مورد دیوار به طور مستقیم از فرهنگ آن ها نبوده بلکه از طریق منابع اروپایی وارد شده است. در واقع دیوار چین به ندرت قبل از قرن بیستم در هنر چینی نمایان شده بوده است.
 2. ولتر چند بار در مورد دیوار بزرگ چین صحبت کرده اما هنوز نمی داند نقطه واقعی آن چیست. در یک بخش او فکر می کرد که اهرام مصر کاری کودکانه در مقایسه با دیوار چین به عنوان فعالیتی بزرگ می باشد. در جای دیگر او این دیوار را به عنوان بنیاد ترس نامیده است.
 3. نویسنده فرانز کافکا، دیوار بزرگ چین را یک شاهکار مهندسی انسانی بیان کرده است. او حتی یک داستان کوتاه در مورد دیوار بزرگ چین نوشته که داستان یک مرد تحصیل کرده است که بر ساخت بخش های کوچکی از دیوار نظارت می کرده است.
 4. در طول انقلاب فرهنگی چین یعنی سال های ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۸ دیوار بزرگ به عنوان نشانه ای از استبداد دیده شده و مردم تشویق شدند تا از آجر برای استفاده در مزارع و خانه هایشان استفاده نمایند.
حقایق دیوار چین در خصوص نظر مورخان

حقایق دیوار چین در خصوص گسترش گردشگری

 1. سفری که رییس جمهور نیکسون در سال ۱۹۷۲ به چین داشت باعث شد تا گردشگری برای دیوار بزرگ افزایش یابد. با افزایش میزان گردشگران بخش هایی از دیوار بازسازی شده و پس از مرگ مائوزدونگ، دولت چین دیوار را به عنوان یک نماد برای ملل متحد در نظر گرفت.
 2. دیوار بزرگ اغلب با اژدها مقایسه می شده است. در کشور چین اژدها به عنوان یک الهه محافظ بوده و مترادف با انرژی بهاری و حیات می باشد. چینی اعتقاد داشتند که زمین با اژدها پر شده و کوه ها و زمین را تشکیل داده اند. در طول سلسله مینگ تقریبا یک میلیون سرباز به دفاع از دیوار بزرگ چین در مقابل مهاجمان غیر چینی پرداختند.
 3. نیروی انسانی که برای ساخت دیوار بزرگ چین مورد استفاده قرار گرفتن از نیروهای مرزی، کشاورزان، روشنفکران بیکار، نجیب زاده ها و حتی محکومین بوده است. در حقیقت مجازات های خاصی در سلسله های چینی و هان وجود داشت که بر اساس آن جنایتکاران محکوم به کار کردن در دیوار می شده اند.
 4. شایعه ای وجود دارد که گفته می شود ملاتی که برای اتصال شنگ های دیوار بزرگ چین مورد استفاده قرار گرفته است از استخوان انسان ها بوده و یا مردان در داخل دیوار دفن شده اند تا استحکام آن را بالا ببرند. با این حال ملات مورد استفاده در واقع آرد برنج بوده است.
حقایق دیوار چین در خصوص گسترش گردشگری

حقایق دیوار چین در مورد برج و باروهای آن

 1. قبل از سلسله مینگ دیوار بزرگ چین با کوبیدن زمین، خشت و سنگ ساخته می شد. تقریبا در حدود ۷۰ درصد در اثر کوبیدن زمین و خشت ساخته شده بودند. آجر پس از دوره سلسله مینگ مورد استفاده قرار گرفت.
 2. چینی ها چرخ دستی را اختراع کرده و به طور گسترده ای در ساخت دیوار بزرگ از آن استفاده کردند.
 3. بخشی از دیوار بزرگ چین که در استان گانسو واقع شده است به دلیل فرسایش ممکن است تا ۲۰ سال آینده به طور کامل از بین برود.
 4. برج های نگهبانی در فواصل منظمی در امتداد دیوار بزرگ چین ساخته شده و می توانستند تا ۴۰ فئت ارتفاع داشته باشند. آن ها به عنوان برج های نگهبانی، محل اقامت نیروهای نظامی و ذخیره سازی مواد مورد استفاده قرار می گرفته است. این برج ها همچنین ایستگاه های سیگنالی بودند که در آن ها مکالمات از طریق دود یا پرچم برای انتقال پیام ها مورد استفاده قرار می گرفته است. این برج ها همچنین تنوع زیادی را در سبک معماری خود نشان می دادند.
 5. دیوار بزرگ در بخش غربی چین دارای یک زنجیره طولانی از برج های مراقبت بوده که از کسانی که از طریق جاده ابریشم سفر می کردند دفاع می کرد.
حقایق دیوار چین در مورد برج و باروهای آن
 1. بخش هایی از دیوار بزرگ چین توسط خندق هایی احاطه شده اند که یا با آب پر شده و یا مسیرهای آبی می باشند.
 2. برای دفاع از ساختار دیوار بزرگ چین از سلاح های پیشرفته ای مانند تبر، پتک های سنگین، نیزه ها، کمان های فولادی و همچنین اختراع چینی ها یعنی باروت استفاده می شده است.
 3. آخرین جنگی که بر روی دیوارهای بزرگ چین درگرفت در سال ۱۹۳۸ و در جنگ میان ژاپن و امپراتوری چین بود. نشانه های گلوله ها بر روی دیوار همچنان در منطقه گوبیکو (Gubeikou) قابل مشاهده است.
یک روز برفی در پراگ
یک روز برفی در پراگ
چیکاما، بهشت موج سواران در پرو+ تصویر
چیکاما، بهشت موج سواران در پرو+ تصویر
جاذبه های معروف تیرانا در آلبانی
جاذبه های معروف تیرانا در آلبانی
چرا بومیان از معروف ترین نماد های کشورشان متنفرند؟
چرا بومیان از معروف ترین نماد های کشورشان متنفرند؟