بلیط هواپیما

راهنمای کامل سفر به دیوار چین

دیوار چین

هر ساله میلیون ها گردشگر تور چین را خریداری می کنند تا به این سرزمین رازها و رمزها سفر کنند  و طبیعی است چرا که کشور چین با جای دادن جذبه های فراوان در هر گوشه اش، به یکی از پر جاذبه ترین کشورهای جهان تبدیل شده است. یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری چین، دیوار چین است که با توجه به محبوبیت زیادی که دارد پیدا کردن آن و رفتن به آن در چین اصلا کار سختی نیست. اما بازدید از این مکان فقط خلاصه به رفتن به آن نمی شود، نکاتی وجود دارد که در صورت دانستن آن ها سفر فوق العاده ای در انتظارتان خواهد بود و در صورتی که آن ها را ندانید و ناگهانی از این مکان دیدن کنید احتمالا حتی از بازدیدتان پشیمان می شوید! پس با این راهنمای قدم به قدم بازدید از دیوار چین همراه الی گشت باشید:

دیوار چین

بهترین زمان سفر و بازدید

مطالب مرتبط:
طبیعت و فرهنگ بکر و کم‌نظیر گوانگشی چین
جاذبه های دیدنی شی‌آن چین

به طور کلی هر کاری که می کنید فقط آخر هفته ها و یا در تعطیلات طولانی مدت به این مکان نروید تا خودتان را در بین صدها هزار گردشگر دیگر و وسط جمعیتی شلوغ نبینید! اگر هم از نظر شرایط آب و هوایی بخواهیم بگوییم باید گفت که ماه های اکتبر و نوامبر بهترین زمان سفر به چین و بازدید از دیوار چین هستند. اگر چه زمستان ها به طرز وحشتناکی هوا سرد است اما باز هم افرادی هستند که دوست دارند در این زمان دیوار را ببینند چرا که منظره ی قله هایی که روی نوک آن ها برف نشسته واقعا تماشایی است. توصیه می کنیم در ماه فوریه هم به خاطر جمعیت زیاد و شلوغی بیش از اندازه ی شروع سال نو چینی از آن بازدید نکنید.

حالا قبل از هر چیزی بهتر است که به عکس پایین نگاه کنید. آیا واقعا دوست دارید دیوار چین را با این همه جمعیت ببینید؟ شک داریم! اگر دوست دارید بدانید که از چه بخش هایی از آن بهتر است دیدن کنید و از دیدن چه بخش هایی بهتر است بپرهیزید، به خواندنتان ادامه دهید!

دیوار چین شلوغ

بخش های مختلف دیوار چین: بخش هایی که باید ببینید

همان طور که می دانید دیوار چین از چندین قسمت مختلف ساخته شده است که در اینجا می خواهیم معروف ترین بخش های آن را معرفی کنیم و پیشنهادمان را در مورد هر بخش بگوییم:

قسمت بادالینگ

 • دومین بخش قابل دسترس از نظر راحتی در پکن است.
 • بخشی از دیوار است که به خوبی تا حالا حفظ شده است
 • با وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی قابل دسترسی است
 • ماشین کابلی دارد

اگر چه همه ی این ویژگی های خوبی که در بالا گفته شد را دارد اما بهتر است که در فصول های پر گردشگر جدا از رفتن به آن خودداری کنید. اگر که فقط یک روز زمان داشتید به Mutianyu که بخش دیگری از دیوار است بروید.

قسمت Mutianyu دیوار چین

قسمت Huanghuacheng

 • تقریبا دور اقتاده است
 • به ندرت در آن گردشگری دیده می شود
 • چشم انداز زیبایی از دریاچه دارد

قسمت Jinshanling

 • نیمه ای از دیوارهای آن مثل قبل حفظ شده است
 • در فاصله ی ۱۵۰ کیلومتری از مرکز شهر پکن است
قسمت Jinshanling

قسمت Jiankou

 • قسمت های زیادی از دیوار در این بخش آسیب دیده است
 • یکی از بهترین قسمت های دیوار چین برای عکاسی و گرفتن عکس های منحصر بفرد
 • چشم انداز شگفت انگیزی به کوه ها ی دور دست
 • به خاطر شیبتند، راهپیمایی های ماجراجویانه خواهید داشت
قسمت Jiankou

قسمت Gubeikou

 • فقط بخشی از دیوار باقی مانده است
 • محل برگزاری جنگ های تاریخی زیادی بوده است و دیدن آن از این حیث اهمیت دارد.

کمپ زدن در دیوار چین

یکی از ماجراجویانه ترین بخش های سفر به چین و بازدید از دیوار بزرگ چین، چادر زدن در کنار آن است. چند نفر ا پیدا می کنید که تا حالا این کار را انجام داده باشند؟ برای این کار ۲ انتخاب دارید: یا در بخش Gubeikouکمپ بزنید و یا در روستای محلی Jinshanling بمانید.

حالا اگر بخواهیم صادقانه صحبت کرده باشیم می توانیم ساعت ها و ساعت ها در مورد یوار چین صحبت کنیم و خسته کننده نباشد. برای بازدید از این جاذبه ی مشهور مشخصا هم می توانید از طریق تور اقدام کنید و یا شخصا. در پایین می خواهیم حقایقی از این دیوار عظیم را بگوییم که دانستن آن ها خالی از لطف نیست:

دیوار چین بزرگترین دیوار جهان با تحسین برانگیز ترین معماری ای است که تا حالا ساخته شده است. این دایوار طولی برابر ۲۱۱۶۶٫۱۸ کیلومتر دارد و قدمت آن به بیشتر از ۲۳۰۰ سال قبل برمی گردد. این دیوار همان طور که در بالا هم توضیح داده شد، از بخش های مختلفی تشکیل شده است و ارتفاعی ۷٫۵ متری دارد. البته در بخش هایی، این ارتفاع به ۱۴ متر هم می رسد!

این دیوار در سال ۱۹۵۷ مورد مرمت قرار گرفت و در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. هر ساله میلیون ها نفر از این جاذبه ی معروف چین دیدن می کنند و طبق آماری که وجود دارد، در سال ۲۰۰۱ ۶۳ میلیون نفر فقط از این دیار به تنهایی بازدید کرده اند.

دیوار چین در چین

دیوار چین ارزش تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی برای مردم چین دارد و جدا از این نقش پر رنگی در صنعت گردشگری این کشور بازی می کند. شایعه های زیادی در مورد این دیار مبنی از مشخص بودن آن از جو زمین وجود دارد اما بعد از مدتی مشخص شد که این شایعه ها دقیقا در حد شایعه هستند و صحت ندارند. با این حال مردم چین این دیوار را نمادی از قهرمانی ها می دانند و برای این باورند که هر کسی در تمام زندگی اش باید برای یکبار هم که شده به این دیوار صعود کند در غیر این صورت در زندگی اش برنده نخواهد شد.

البته دیدن این دیوار تنها بخش هیجان انگیز آن نیست می توانید در ابتدای ورودتان لباس های قدیمی چینی را خریداری کنید و به آن ها روی این جاذبه قدم بزنید تا کاملا در تاریخ چین غوطه ور شوید. خرید از غرفه های صنایع دستی که در بخش هایی از دیوار وجود دارد را در سفرتان به دیوار چین فراموش نکنید.

منبع: chinahighlights.com

سنت ویتوس، بزرگ ترین کلیسای پراگ
سنت ویتوس، بزرگ ترین کلیسای پراگ
مرمت پل صفوی بیستون شروع شد
مرمت پل صفوی بیستون شروع شد
۱۰ قلعه باشکوه در ایران + تصویر
۱۰ قلعه باشکوه در ایران + تصویر
مسجد جامع سنندج، شاهکاری از دوران قاجار
مسجد جامع سنندج، شاهکاری از دوران قاجار