بلیط هواپیما

هنگام حمله سگ چه کنیم؟

در طبیعت با حمله ی سگ ها چه کنیم؟

هوای خوب کوهستان در بهار و تابستان هر طبیعت دوستی را هوایی می کند تا دل به طبیعت بزنند. طبیعت با همه ی زیبایی هایش خطراتی دارد که یکی از آن ها حمله حیواناتی مثل سگ است که معمولا در ماه های گرم تعداد آن ها در کوه ها زیاد است. می خواهیم در این پست از راهکارهایی بگوییم که کمی با رفتار سگ ها، روش های مقابله با حمله سگ و … آشنا شوید. در ادامه، الی گشت را همراهی کنید.

برای رزرو آنلاین بلیط هواپیما اینجا را کلیک کنید

حمله ی سگ
مطالب مرتبط:
با نیش ستاره دریایی حین شنا چه کنیم؟
با مار گزیدگی چه کنیم؟

اگر می خواهید از حمله  سگ ها در امان بمانید، نکته های زیر یادتان نرود:

با سگ ها صمیمی نشوید: شاید فکر کنید با سگ های کوهستانی هم می شود مثل سگ های خانگی صمیمی شد اما این اشتباهی است که می تواند به قیمت حمله ی سگ تمام شود! اگر چندان شناختی به رفتار سگ ها ندارید به جای اینکه نزدیک بروید و با او حرف بزنید به راه خود ادامه دهید.

لبخند نزنید: احتمالا با لبخند می خواهید محبتتان را نشان دهید اما سگ خیال می کند در حال نشان دادن دندان هایتان هستید تا برایش شاخ و شونه بکشید! پس هیچ وقت به سگ کوهستانی لبخند نزنید.

 نزدیک سگی که با زنجیر بسته شده نشوید: سگی که بسته است احتمالا عصبانیست پس اگر وارد محدوده ی او شوید احتمالش زیاد است که با حمله ی او روبرو شوید.

حمله ی سگ های وحشی

سگ را تحریک به حمله نکنید: تا وقتی علامت های حمله را در سگ ندیدید حالت حمله به خود نگیرید چون دراین صورت سگ را بی جهت وادار به حمله می کنید. ممکن است بپرسید این علامت های حمله در سگ ها چیست و چجوری بفهمیم که سگی خیال حمله دارد یا نه؟

 • وقتی سگی آهسته به سمت شما می آید و سرش را بالاتر و پا پایین تر از بدنش نگه داشته احتمالا قصدش فقط کنجکاوی است نه حمله.
 • وقتی سگ به سمت شما می دود و سرش در امتداد بدنش است یعنی آمده برای حمله!
 • در صورتی که صدای پارس سگ را شنیدید یعنی سگ فقط در حال هشدار است پس به راه خود ادامه دهید و بیجهت با بالا بردن چوب او را تحریک به حمله نکنید.
 • اگر دیدید سگ خرناس می کشد حالت حمله به خود بگیرید چون تا لحظاتی دیگر حمله می کند!

خونسرد باشید: سگ ها حسگرهای خیلی خوبی دارند و خیلی راحت می توانند بفهمند که شما چقدر ترسیده اید. آن ها اگر شما را ترسان ببینند راحت تر حمله می کنند پس در هنگام دیدن سگ با خونسردی تمام از کنارش رد شوید و به هیچ وجه ندوید چون با دویدن غریزه ی شکار را در او تحریک کرده اید.

اگر سگ حمله کرد چه کنیم؟

 • از سر، گردن و سینه ی خود بیشتر محافظت کنید و اگر سگ ول کن ماجرا نبود بهتر است نقاطی قوی تر بدن، هدف گاز گرفتن سگ ها قرار بگیرند!
 • سگ های تعلیم ندیده چیزهایی که به بدن وصل است مثل کوله پشتی را جزئی از بدن می دانند می توانید باهوش عمل کنید و این وسایل را در مسیر دندان های سگ قرار دهید.
مقابله با سگ ها
 • در صورتی که مورد حمله ی سگ قرار گرفتید اگر چوب یا وسیله دفاع داشتید آن را به پوزه ی سگ بزنید اگر هم هیچ وسیله ای نداشتید به چشم های او حمله کنید چون حمله به بقیه ی قسمت های بدن سگ چندان کاری از پیش نمی برد!
 • اگر قسمتی از بدنتان را در دهان سگ دیدید قدرت مانور بعدی را از او بگیرید چون در قدم بعدی سر تکان می دهد و زخم سطحی را در چشم بر هم زدنی به پارگی عمیق تبدیل می کند!
 • می توانید خودتان را روی بدن سگ بیندازید و زانو را روی انتهای گردن و دنده های حیوان فشار دهید با این کار دنده های حیوان می شکند. (این را هم اضافه کنیم که رفتار خشونت آمیز با حیوانات جنبه ی اخلاقی ندارد و فقط در صورتی که با حمله وحشیانه ی حیوان روبرو شدید و جانتان در خطر بود باید دست به این عمل بزنید.)
 • پاهای عقب سگ را بلند کنید و از بالا به طرف گردن بکشید اینطوری سگ بی حرکت می ماند.
 • اگر سگ کسی را در نزدیکی شما گاز گرفته با چوب محکم به پشت گردنش بزنید. هیچ وقت به سرش ضربه نزنید چون معمولا جمجمه های آن ها قوی است و با این کار فقط خشمگین ترمی شوند.
 • اگر در محاصره چندین سگ بودید و می خواستید با چوب آن ها را بزنید بزرگ ترین سگ را انتخاب کنید.

بعد از حمله ی سگ چه کارهایی انجام دهیم؟

 • زخم را بررسی کنید و با وارد آوردن فشار سعی کنید جلوی خونریزی را بگیرید.
 • زخم را با آب گرم و صابون مورد شست و شو قرار دهید.
 • قبل از اینکه به دکتر بروید به زخم پماد آنتی بیوتیک بزنید و آن را پاسمان کنید، ۸ ساعت بعد پانسمان را عوض کنید.
خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
تاریخچه درخت کریسمس و دلیل تزئین آن
تاریخچه درخت کریسمس و دلیل تزئین آن
شهر کوریتیبا در برزیل، نمونه ای موفق از شهرسازی مدرن
شهر کوریتیبا در برزیل، نمونه ای موفق از شهرسازی مدرن
پرواز به سمت غرب سریع تر است یا شرق؟
پرواز به سمت غرب سریع تر است یا شرق؟
شهرهای توریستی برتر دنیا در سال ۲۰۲۰
شهرهای توریستی برتر دنیا در سال ۲۰۲۰