بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه ویلنیوس لیتوانی به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه ویلنیوس | Vilnius Airport

فرودگاه ویلنیوس فرودگاه اصلی و بین المللی پایتخت لیتوانی، یعنی ویلنیوس است. این فرودگاه در فاصله حدودا ۶ کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته و دسترسی آسانی به مرکز شهر دارد. قبلا در مطلبی جداگانه این فرودگاه و امکانات و خدمات آن را به شما معرفی کردیم. امروز اما می خواهیم گزینه های حمل و نقل فرودگاه ویلنیوس را به شما توضیح بدهیم تا در سفر به لیتوانی به راحتی بتوانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. با الی گشت همراه باشید.

فرودگاه

فرودگاه ویلنیوس

مطالب مرتبط:
آشنایی با ۱۰ غذای معروف لیتوانی
معرفی فرودگاه ویلنیوس در لیتوانی
۱۵ جاذبه معروف لیتوانی

فرودگاه بین المللی ویلنیوس با کد یاتای VNO کد ایکائو EYVI شاهراه اصلی ورود گردشگران و توریست ها به پایتخت کشور لیتوانی است. این فرودگاه دارای یک ترمینال مسافربری برای پروازهای داخلی و خارجی است و در سال گذشته نزدیک به ۴ میلیون نفر برای جابجایی از آن استفاده کرده اند. فرودگاه ویلنیوس قطب فعالیت ها و پروازهای ایربالتیک، رایان ایر، اسمال پلنت ایرلاینز و ویزایز است. در فرودگاه ویلنیوس امکانات و خدمات متنوعی در اختیار مسافران قرار می دهد. امکاناتی مثل دستگاه خودپرداز و صرافی، دفاتر ارائه دهنده خدمات کرایه اتومبیل و رستوران ها و کافه تریاهای مختلف در این فرودگاه وجود دارند و پاسخگوی نیاز مسافران هستند. اما در مورد حمل و نقل فرودگاه ویلنیوس چه؟ چطور می توان از این فرودگاه خود را به هتل و مرکز شهر رساند؟

ویلنیوس

دسترسی فرودگاه

  • اتوبوس: اتوبوس جزء گزینه های خوب و مقرون به صرفه حمل و نقل فرودگاه ویلنیوس است و اگر چمدان های زیاد و سنگینی ندارید می توانید با اتوبوس خود را به هتل و مقصد برسانید. در فرودگاه ویلنیوس اتوبوس های مختلفی مسافران را از فرودگاه به مقصد مرکز شهر جابجا می کنند:

اتوبوس شماره ۱: این اتوبوس بین فرودگاه و ایستگاه ویکینگو تردد می کند.

اتوبوس شماره ۲: این اتوبوس هم مسافران را از فرودگاه سوار می کند و به ایستگاه خیابان لیپکالینو و خیابان ویکینگو می رساند.

اتوبوس ۳G: این اتوبوس از فرودگاه به سمت Fabijoniškės و مرکز شهر حرکت می کند.

اتوبوس ۸۸: با سوار شدن به این اتوبوس می توانید از فرودگاه به سمت شهر قدیم و میدان Nepriklausomybės بروید.

اتوبوس ویلنیوس
  • مینی بوس: علاوه بر اتوبوس، مینی بوس هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه ویلینوس است و مسافران را به طور مرتب از فرودگاه به سمت ایستگاه اتوبوس جابجا می کند. این مینی بوس ها در نزدیکی سالن c پروازهای ورودی قرار دارد و با هزینه ای بالغ بر ۱ یورو می توانید خود را از فرودگاه به مرکز شهر برسانید.
  • اتوبوس به مینسک بلاروس: کشور بلاورس در فاصله نزدیکی از کشور لیتوانی قرار دارد و اتوبوس هایی هم مسافران را در مسیر فرودگاه ویلنیوس و مینسک جابجا می کند. این اتوبوس ها ۴ بار در روز حرکت می کنند و مسافران را از فرودگاه به مینسک می برند. کل این مسیر حدودا ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه طول می کشد و این اتوبوس ها هم امکانات مناسبی مثل اینترنت وای فای و پذیرایی با چای و قهوه دارند. در ویلینوس این اتوبوس ها از ایستگاه اتوبوس حرکت می کنند، به سمت فرودگاه ویلنیوس می آیند و مسافران را سوار کرده و مجددا به سمت مینسک حرکت می کنند. در شهر مینسک هم اتوبوس ها از ایستگاه اتوبوس مرکزی حرکت می کنند، به سمت فرودگاه و در نهایت ایستگاه اتوبوس ویلنیوس می روند.
دسترسی فرودگاه لیتوانی
  • تاکسی: تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه ویلنیوس است و بسیاری از مسافران با استفاده از آن خود را به هتل می رسانند. اگرچه تاکسی در مقایسه با سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه ویلنیوس هزینه به مراتب بیشتری دارد اما به دلیل راحتی و آسایشی که دارد طرفداران زیادی دارد. در واقع اگر چمدان های زیاد و سنگینی همراه دارید، اگر با کودکانتان سفر می کنید یا اگر برای اولین بار به ویلینیوس لیتوانی سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. فرودگاه کمتر از ۶ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و با استفاده از تاکسی در مدت زمان ۱۵ دقیقه می توانید به راحتی به شهر برسید. ایستگاه تاکسی های فرودگاه درست بیرون ساختمان ترمینال قرار دارد و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید.
تاکسی ویلنیوس
  • کرایه اتومبیل: کرایه اتومبیل هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه ویلنیوس است که برای برخی افراد بسیار مناسب و کارآمد است. اگر دوست دارید در مدت زمان اقامت در ویلنیوس و لیتوانی از آزادی عمل و استقلال بیشتری برخوردار باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. به ویژه اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه سفر را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل می تواند حتی باعث کاهش هزینه های سفر هم بشود. در فرودگاه ویلنیوس شرکت های مختلف محلی و بین المللی به ارائه خدمات کرایه اتومبیل می پردازند. شرکت های نام آشنایی مثل هرتز، یوروپکار، یورو رنتا، گرین موشن، اولکس، پانک، باجت، اویس، روتو، اوتوکام و .. از جمله این شرکت ها هستند. با مراجعه به دفاتر این شرکت ها که در فرودگاه قرار دارد می توانید قیمت ها و خدمات را با هم مقایسه کنید و بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.
  • قطار: خط ویژه ای به نام «ویلنیوس-فرودگاه» به طور مرتب از ایستگاه راه آهن ویلنیوس حرکت می کند. سرویس شاتل مخصوص این قطار ۱۶ بار در روز حرکت می کنند و مسافران را از فرودگاه به ایستگاه راه آهن می رسانند. مسافت فرودگاه تا ایستگاه قطار تنها ۷ دقیقه طول می کشد و به راحتی می توان خود را به این ایستگاه رساند. بلیط قطار را می توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری و در ایستگاه راه آهن خریداری کنید.
قطار ویلنیوس

مختصری در مورد ویلنیوس

همان طور که می دانید ویلنیوس پایتخت و بزرگ ترین شهر لیتوانی است و به القاب مختلفی از جمله آتنِ لیتوانی هم شهرت پیدا کرده است. جاذبه های تاریخی فراوانی در شهر ویلنیوس و به ویژه مرکز شهر تاریخی آن وجود دارند. بخش تاریخی شهر در سال ۱۹۹۴ در لیست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسید و یکی از گنجینه های تاریخی جهانی محسوب می شود. جالب است بدانید که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا هم در این منطقه قدیمی و تاریخی قرار دارد. همه این عوامل باعث شد تا این شهر در سال ۲۰۰۹ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شود.

منبع: worldtravelguide.net

آنچه باید از تاریخ کشور آلبانی بدانید
آنچه باید از تاریخ کشور آلبانی بدانید
گران ترین و ارزان ترین شهرهای اروپا به لحاظ هزینه اقامت
گران ترین و ارزان ترین شهرهای اروپا به لحاظ هزینه اقامت
۳ مسیر فوق العاده برای دوچرخه سواری کوهستان در کوه‌های آلپ
۳ مسیر فوق العاده برای دوچرخه سواری کوهستان در کوه‌های آلپ
۱۰ مورد از زیباترین ایستگاه های قطار در اروپا
۱۰ مورد از زیباترین ایستگاه های قطار در اروپا