حمل و نقل مالدیو چگونه است؟

سال های اخیر مالدیو به یکی از مقاصد گردشگری برتر جهان تبدیل شده است. مانند بسیاری از سرزمین های کشور هند، جزایر مالدیو نیز در سال ۱۹۶۵ از دولت بریتانیا مستقل شد. طبیعت بکر، شن های سفید سواحل و دریای فیروزه ای آن همیشه رشک بر انگیز بوده است. اگر قصد سفر به مالدیو را دارید همین الان می توانید تور مالدیو خود را از مجموعه الی گشت خریداری کنید. اگر به ذهنتان خطور کرده است که حمل و نقل مالدیو از چه راه هایی صورت می گیرد در حال مطالعه مطلب مورد نظرتان هستید. با ما همراه باشید تا شما را از نزدیک با حمل نقل این جزیره زیبا آشنا سازیم.

حمل و نقل مالدیو

حمل و نقل مالدیو برای دسترسی به نقاط مختلف جزایر

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مالدیو
با جزایر و مناطق دیدنی مالدیو آشنا شوید
بهترین هتل های لوکس مالدیو برای تعطیلات

تمام جزایر مالدیو، چه جزایر خصوصی چه جزایر عمومی، به اندازه کافی کوچک هستند که بتوانید با پای پیاده به گشت و گذار بروید. به همین دلیل خدمات کرایه ماشین در مالدیو وجود ندارد. هرچند که تاکسی ها در جزایر بزرگ تر فعالیت دارند. راحت ترین و ارزان ترین روش رفت و آمد داخلی پیاده روی است. اگر چه در صورت سفر بین جزایر حمل و نقل مالدیو گزینه های بسیار خوبی پیش رو می گذارد. در زیر به بررسی تعدادی از آن ها می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با مالدیو و همچنین جاذبه های گردشگری آن به وب سایت رسمی توریسم جزایر مالدیو سر بزنید.

حمل و نقل مالدیو با تاکسی

شهرهایی مانند ماله (Male) و آدو (Addu) که حمل و نقل جاده ای رایج تر است، سرویس های تاکسی در سراسر شهر حضور دارند. یافتن تاکسی در ماله بسیار راحت است. مسیر فرودگاه تا مقصد خود را به راحتی با خدمات تاکسی سپری خواهید کرد. تمام تاکسی های مالدیو سیستم سرمایش و گرمایش مناسب دارند. هزینه تاکسی برای هر فاصله ای ۲۰ روفیه مالدیو است. این قیمت بعد از ساعت ۱۱ شب به ۳۰ روفیه می رسد. در صورت داشتن چمدان ممکن است مبلغ ۱۰ روفیه اضافه بر مبلغ کرایه جهت استفاده از صندوق عقب از شما دریافت شود. از آنجا که جزایر مالدیو کوچک هستند، راننده ها مسافران دیگری نیز سوار می کنند. به همین خاطر نگران چیزی نباشید. به راحتی می توانید از محل اقامت خود بخواهید تا برای شما تاکسی صدا بزنند. سرویس های تاکسی Loyal Taxi ,Dialcap و New Taxi از بهترین سرویس های تاکسی و حمل نقل مالدیو هستند.

حمل و نقل مالدیو با تاکسی

اتوبوس های حمل و نقل مالدیو

خدمات اتوبوسی مالدیو توسط شرکت اتوبوس رانی Maldives Transport and Contracting Company اداره می شود. اتوبوس یکی از روش های ارزان قیمت حمل و نقل مالدیو است اما تنها به مسیر های خاص محدود می شود. کرایه اتوبوس هایی که در ماله و هولهول ماله (Hulhulmale) فعالیت می کنند از ۳ روفیه آغاز می شوند. در ۵۰ متری خروجی فرودگاه های مالدیو اتوبوس هایی حاضر هستند که با دریافت هزینه ۲۰ روفیه شما را به هتل یا مقصد مورد نظرتان می رساند. هر نیم ساعت یک اتوبوس به سمت جزایر حرکت می کند. در روز های بارانی میزان ترافیک بالا می رود. اگر چمدان زیادی با خود به همراه دارید از اتوبوس جهت حمل نقل استفاده نکنید.

اتوبوس قرمز رنگ شرکت اتوبوس رانی مالدیو جهت حمل و نقل

دوچرخه سواری در هوای خنک جزایر

فقط تصور کنید در حال دوچرخه سواری در مسیر هموار با مناظری از درختان نارگیل، هوای تمیز به همراه نسیم خنک که صورت شما را نوازش می کند، هستید. منظره دریایی فیروزه ای شما را مست خواهد کرد. این طور نیست؟ بله، درست است! دوچرخه سواری یکی از بهترین راه های کشف مو به موی جزایر مالدیو است. گرچه خدمات کرایه دوچرخه در مالدیو وجود ندارد ولی هتل های مختلفی از جمله Senova Fushi، Island Hideaway، Diva و Shangri la دوچرخه هایی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. اگر مایل هستید تور مالدیو خود را خودتان طراحی کنید می توانید هتل مالدیو و بلیط هواپیما مالدیو خود را به صورت جداگانه از مجموعه الی گشت تهیه بفرمایید. اگر طرفدار دوچرخه سواری هستید و هتل اقامت شما خدمات کرایه دوچرخه ارایه نمی دهد، می توانید دوچرخه های تاشو تهیه کنید و با خود به جزایر بیاورید. با ما همراه باشید تا به معرفی دیگر وسایل حمل و نقل مالدیو بپردازیم.

دوچرخه سواری در سواحل مالدیو

کشتی های جزایر برای افرادی که به دنبال هیجان هستند

کشتی ها (Ferry) ارزان ترین راه سفر بین جزایر مالدیو است. هزینه سفر با کشتی برای سفر های ۵ ساعته بین ۳۰ الی ۶۰ روفیه حساب می شوند. هزینه سفر با کشتی از فرودگاه تا ماله حدود ۴۰ فوریه و بین جزایر ۳۰ الی ۷۵ فوریه بسته به شرایط تغییر می کند. بیشتر این کشتی در بین ساعات ۶ صبح تا ۶ عصر خدمات ارائه می دهند. ولی شاید لازم باشد در مورد این گزینه بیشتر فکر کنید. چرا که کشتی ها زمان حرکت مشخص ندارند. همچنین در روزهای جمعه خدمات ارائه نمی کنند و در جزایر رفاهی-تفریحی توقف ندارند.

کشتی آبی رنگ برای سفر در جزیره مالدیو

قایق های موتوری، گزینه جایگزین حمل نقل در مالدیو

برای افرادی که مایل نیستند از کشتی استفاده کنند، قایق های موتوری (Speedboat) گزینه بسیار خوبی است. اما قیمت آن ها بالا است. هزینه سفر با قایق موتوری تا ۳۵۰۰ روفیه می رسد. بسته به اقامتگاه و یا هتلی که انتخاب کردید، قیمت ها نیز متفاوت می شود. از محل اقامت خود می توانید درخواست کنید تا قایق موتوری را پیشاپیش برای شما رزرو کنند. اگر هزینه سفر با قایق موتوری زیاد است، از ماهیگیران محلی می توانید خواهش کنید تا شما را به قایق خود سوار کند.

قایق های موتوری حاضر در جزایر مالدیو جهت حمل و نقل

قایق های بادبانی برای اهالی ماجراجو

اگر پول زیاد برای صرف کردن دارید، قایق های بادبانی را به عنوان حمل و نقل مالدیو خود انتخاب کنید. در این صورت به صخره ها و جزیره های دور افتاده دسترسی خواهد داشت. سفر خود را با قایق های بادبانی می توانید پس از رسیدن به اقامتگاه خود رزرو کنید. بسته به بودجه خود می توانید از شرکت های کرایه قایق های بادبانی درخواست کنید تا برنامه های مفرح مورد نظر خود را در خدمات خود بگنجانند. هزینه ها با توجه به بزرگی یا کوچکی قایق و امکانات ارائه شده تغییر می کند. قیمت قایق های سه خوابه برای ۶ نفر برای ۶ روز حدود ۵۵۰۰۰ روفیه هزینه دارد.

قایق های بادبانی گران قیمت مالدیو

دونی Dhoni مالدیو، قایق های دست ساز بومی های جزایر

یکی از قدیمی ترین حمل و نقل مالدیو که خیلی شناخته شده نیز می باشد دونی (Dhoni) است. دونی کار دست اهالی مالدیو است که تجربه سفر دریایی و گشت و گذار بین جزایر شما را جالب تر خواهد کرد. دونی شباهت زیادی به Dhow کشتی های سنتی عرب ها دارد. هزینه کرایه این قایق از ۱۰۰۰ روفیه تا ۱۵۰۰ متغیر است. اگر برای ماه عسل خود به جزایر مالدیو سفر کرده اید، دونی های مخصوص برای زوج های جدید آماده ی ارائه خدمات هستند.

دونی Dhoni، قایق های بومی مالدیو

هواپیما های دریایی، منظره آبی دریا و شن های سفید

هواپیماهای دریایی بهترین گزینه برای افراد عجول است. این هواپیما ها می توانند شما را حداکثر در ۹۰ دقیقه به دورترین اقامتگاه ممکن از ماله و برعکس برساند. نه تنها این، از آن جایی که این هواپیما در ارتفاع پایی پرواز می کند، چشم انداز زیبایی را از دریا و صخره های اطراف ارائه می دهد. این هواپیما ها در شب فعالیت نمی کنند. هزینه استفاده از آن ها نیز بین ۳۵۰۰ روفیه تا ۷۰۰۰ متغیر است.

هواپیماهای دریایی مناسب افراد عجول

شما را با تمامی راه های حمل و نقل مالدیو آشنا کردیم. حالا تصمیم با شما است که با توجه به علاقه و بودجه خود کدام یکی را انتخاب کنید. با هر روشی که سفر کنید، مالدیو همیشه برای گردشگران خود تجربه نابی را در اختیار می گذارد. ما در الی گشت دوست داریم در صورت سفر به مالدیو تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. اگر به سفر به مالدیو فکر می کنید و به برنامه ریزی احتیاج دارید، کارشناسان ما در الی گشت آماده ارائه خدمات مشاوره هستند. برای دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۸۵۴۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

معرفی هتل ۵ ستاره دوسیت تانی در مالدیو
حقایقی جالب درباره مالدیو که هیچ کس نمی داند!
راهنمای سفر به مالدیو
بهترین زمان برای سفر به مالدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code