۸ دلیلی که شما را عاشق خنت بلژیک می کند

جاذبه های گردشگری خنت

یکی از شهرهای دیدنی و دوست داشتنی بلژیک که با دیدنی های بسیارش می تواند باعث شگفتی همه شود اما خیلی شناخته شده نیست و افراد زیادی آن را نمی شناسند، شهر خنت است. جاذبه های گردشگری خنت بسیار است از معماری قرون وسطایی گرفته تا غذاهای عالی و ترکیب بینظیر صنعت و هنر  و اینکه خنت شهر گرانی نیست. خنت از آن دسته شهرهای کوچکی است که همان حس و حال بامزه و قدیمی اش را حفظ کرده و اتفاقا همین هم این شهر را خاص کرده است یک جای عالی برای استراحت و گذراندن چند روز فراموش نشدنی… با معرفی جاذبه های این شهر دوست داشتنی همراه الی گشت باشید:

قلعه ی Gravensteen

شاید بتوان اصلی ترین جاذبه های گردشگری خنت را قلعه Gravensteen دانست. این قلعه در قرن دوازدهم برای کنت فلادر ساخته شد، وقتی وارد آن می شوید، خبری از مبلمان و وسایل سلطنتی نیست اما هنوز هم وسایلی که در گذشته استفاده می شده است مثل گیوتین و لباس رزم را می توان دید. در اتاق های این قلعه تصاویری به نمایش درآمده است که گذشته های این دژ تاریخی را به نمایش گذاشته است.

جاذبه های گردشگری گنت

نقاشی ای به نام تحسین بره مقدس

مطالب مرتبط:
غذا خوردن در این رستوران بلژیکی، شما را به جهنم می برد! + تصویر
راهنمای سفر به بلژیک

شاید رفتن به شهری فقط برای دیدن یک نقاشی کار معقولی نباشد اما مگر نقاشی مونالیزا نیست که خیلی ها به خاطر آن حاضرند تا آن سر دنیا بروند و فقط لحظه ای این شاهکار مرموز را از نزدیک ببینند؟ تحسین بره مقدس هم نام نقاشی ای است که گفته می شود از اولین نقاشی های رنگ روغن است و تاریخ آن به قرن پانزدهم میلادی برمی گردد. به همین دلیل هم برای دیدن این اثر تحسین برانگیز شاید مجبور باشید ساعت ها در صف طولانی بمانید اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.

گالری هنر MSK

در این گالری می توانید آثار هنری بینظیری از قرن چاردهم تا بیستم را ببینید، در این گالری تعدادی از نمایشگاه ها دائمی و تعدادی از آن ها موقت است. در زیر بعضی از این آثار می توانید تاریخچه ی  آن را به انگلیسی بخوانید.

صومعه Sint-Pietersabdij

از دیدنی ترین، جذاب ترین و بهترین جاذبه های گردشگری خنت صومعه Sint-Pietersabdij است که البته بزرگ ترین صومعه ی این شهر هم محسوب می شود. این صومعه دارای یک باغ میوه ی دلپذیر است که در فصل تابستان گشت و گذار در آن مزه ی خاصی دارد. برای دیدن این صومعه به طور کامل و با دقت باید حدود ۲ ساعت زمان بگذارید.

صومعه Sint-Pietersabdij

خرید در Vrijdagmakt

این بازار بیشینه ای تاریخی دارد، در دوران گذشته به جای آن در همین محل اعدام های شهر انجام می شده است و هر اتفاق مهمی که قرار بوده دیگران از آن با خبر باشند هم در این مکان اعلام می شده است. امروزه این نقطه جای خود را به بازاری داده که می توان در آن خریدهای خود را با قیمت مناسب انجام داد. در سرتاسر این میدان کافه های زیادی قرار گرفته که می توان بخشی از وقت خود را به گشت و گذار و بازدید از آن ها اختصاص داد.

خرید Vrijdagmakt

گشت با ترامواهای آبی

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری خنت سوار شد بر ترامواهای آبی بار یدیدن منطق مختلف آن است. اگر کارت شهر گتر ا بخرید می توان رایگان از این تراموا استفاده کنید.

کلیسای جامع St Baafskathedraal

معماری این کلیسا بسیار جالب است و در آن فقط از سنگ  و آجر و شیشه های رنگی استفاده شده است که قرار گیری این ترکیب د رکنار هم منمای جالبی برای آن یجاد کرده است. در این کلیسا میتوان اثرهای نقاشی پل روبن را بر روی دیوار دید.

کلیسای جامع St Baafskathedraal

خرید قهوه از Mokabon

یکی از بهترین نقاط شهر خنت برای استراحت و تماشای محلی های این شهر و آشنایی با آنها، کافه ی موکابن است. اواع قهوه ی های ککلاسیک بلژیکی با خامه را می توانید در این کافه میل کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code