alexaa

خوش سفر ترین مردم دنیا

مردمی که همیشه در سفرند

امروزه مسافرت رفتن از هر زمان دیگری آسانتر شده است اما همه مردم مانند هم نیستند و برخی علاقه بیشتری به سفر دارند. فکر می کنید چه کسانی بیشتر سفر می کنند؟ هندی ها؟ کلمبیایی ها؟ استرالیایی ها یا مصری ها؟ یک سری قوائد کلی وجود دارد: مردم کشورهای کوچک نسبت به مردم کشورهای بزرگ بیشتر به خارج سفر می کنند، مردم کشورهای مرفه هم تمایل بیشتری به سفر دارند و زود به زود مسافرت می روند،  مردم کشورهای جزیره ای با احتمال کمتری به سفرهای خارجی می روند و بیشتر سفرهای آن ها داخلی است. فکر می کنید خوش سفرترین مردم دنیا از کدام کشورها هستند؟ با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
نگران هزینه های سفر نباشید
بهترین مقصدها برای خانم هایی که تنها سفر می کنند کدامند؟

اندونزی

اندونزی ها بیشتر از اینکه به خارج از کشور بروند در داخل کشور خود مسافرت می کنند و در مقابل هر سفر داخلی فقط  ۰٫۰۳  سفر خارجی انجام می دهند. درک این موضوع که چرا مردم اندونزی بیشتر در حال گشت و گذار در کشور خود هستند چندان دشوار نیست چون اندونزی کشوری است که ۱۷,۵۰۸ جزیره دارد و تنوع زیستی در آن حیرت آور است.

اندونزی

چین

چینی ها مسافرانی افسانه ای هستند، چه بازرگانان زمان های دور چین که با قایق دریا ها را طی می کردند و چه گروهای گردشگری ۵۰ نفره که با تورهای اتوبوسی کشورهای مختلف را میگردند. علی رغم تعداد بسیار زیاد گردشکران چینی که در سراسر دنیا دیده می شوند اما بیشتر مسافرت های آن ها داخلی است. با آثار تاریخی باستانی این کشور و آب و هوای متنوع آن چرا مسافرت های داخلی انجام ندهند؟

برزیل

مثل اندونزیایی ها و چینی ها، برزیلی ها هم بیشتر مسافرت های داخلی انجام می دهند. مردم کشور در حال توسعه برزیل تشنه مسافرت هستند و از خوش سفرترین مردم دنیا می باشند .

سنگاپور

طبق نظر مجله فوربز، سنگاپور تاثیرگذارترین شهر آسیا و یکی از ثروتمندترین و مهمترین مناطق است. به عنوان یکی از کوچکترین کشورهای جهان شهروندان این کشور ۸۰ برابر بیشتر از سفرهای داخلی سفرهای خارجی انجام می دهند. به دلیل نقش این کشور به عنوان یکی از قطب های تجاری آسیا بسیاری از مردم سنگاپور که معمولا دستمزدهای بالایی هم دارند اغلب برای تجارت به کشورهای خاورمیانه و اروپایی سفر می کنند.

ایتالیا

ایتالیا کشوری است که خیلی از مردم آرزوی دیدنش را دارند، سواحل نیلگون مدیترانه، غذاهای افسانه ای و تاریخ پربار آن کشوری پررونق را شکل داده است. بیشتر سفرهای مردم این کشور داخلی است اما مردم ایتالیا هم مثل دیگر اروپاییانی که دستمزد بالایی دارند در سفرهای اروپایی هم زیاد دیده می شوند.

ایتالیا

مکزیک

مردم مکزیک بیشتر از دیگر کشورهایی که تاکنون گفتیم سفرهای داخلی انجام می دهند. تاریخ فرهنگی بلند این کشور که موسس خیلی از تمدن ها بوده نقش مهمی را در مسافرت های داخلی زیاد در این کشور بازی می کند. بقیه ملت ها هم به فرهنگ زنده مکزیک و جاذبه های فرهنگی مهم این کشور پی برده اند بطوریکه سالانه نزدیک ۳۰ میلیون گردشگر دارد و دهمین کشور از نظر تعداد گردشگر است.

هلند

هلند که خیرترین مردم دنیا را دارد بیشتر از کشوهای دیگر به موسسات خیریه کمک می کنند، بیشتر مردم هلند (و تقریبا همه جوانان زیر ۳۰ سال) مسلط به زبان انگلیسی هستند که این باعث می شود بتوانند به راحتی سفر کنند. هلند با اینکه کشور کوچکی است اما مسافرت های داخلی هم مثل مسافرت های خارجی در آن رونق دارد و هر نفر حداقل یک سفر داخلی یا خارجی را در سال انجام می دهد.

هلند

ژاپن

،ژاپنی ها هم مردمی مسافرت دوست هستند و به دلیل تاریخ بلند و محصور بودن کشورش در آب، بیشتر سفرهای داخلی انجام می دهند. هر شخص ۲٫۳ بار در سال به مسافرت می رود که ۲٫۲ آن داخلی است. ژاپن با کوه ها، آتش فشان ها، سواحل و کلانشهرهای خود جاذبه های زیادی برای شهروندان خود دارد.

منبع: list25.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد