چرا گران ترین منطقه سئول خیابان تهران است؟

خیابان تهران در سئول

مطمئنا تا حالا بسیار برایتان پیش آمده که از خیابان سئول در تهران گذر کرده اید و اسم این خیابان را هزاران بار دیده اید، جالب است بدانید که در شهر سئول پایتخت کره ی جنوبی هم متقابلا خیابانی به نام تهران وجود دارد. این کار در واقع یک کار نمادین و نشانه ی اتحاد دو پایتخت با هم برای داشتن آینده ای روشن تر است. در این نوشتار از الی گشت می خواهیم شما را با خیابان تهران در سئول بیشتر آشنا کنیم. با ما باشید:

گنگنام سئول
مطالب مرتبط:
گردش درشهر مدرن سئول + ویدیو
۵ پیشنهاد خوشمزه در سفر به سئول

خیابان تهران در سئول یک خیابان ۴ کیلومتری است که در منطقه ی گنگنام این شهر از شرق به غرب کشیده شده است و یکی از گران ترین منطقه های این شهر و از مناطق اعیان نشین سئول محسوب می شود و آسمانخراش های زیادی را در خود جای داده است. البته چهار دهه ی پیش یعنی ۴۰ سال قبل، این منطقه به اندازه ی امروز مدرن نبود و بیشتر به شهر ارواح شباهت داشت با این حال امروزه از برج و آسمانخراش های گوناگون، پیاده رو های طولانی و نسبتا شلوغ و ماشین های مدرن پر شده است.

در سال ۱۹۷۷ بود که شهردار وقت تهران به نام غلامرضا نیک پی به همتایش کوو جا-چون پیشنهاد تعویض اسامی خیابان ها را داد و در واقع آقای نیک پی به کره  ی جنوبی رفته بود تا پیمان خواهر خواندگی را امضا کند. دو کشور روابط خوبی را بعد از پیوندهای دیپلماتیک سال ۱۹۶۲ با هم برقرار کرده بودند و ایران هم تنها منبع تولید کننده نفت کره ی جنوبی در طی بحران سال ۱۹۷۳ بود.

خیابان تهران در سئول

از آن زمان تا حالا نام خیابان تهران در سئول همچنان باقی مانده است و این خیابان امروزه به یکی از قطب های مالی بین المللی در کره ی جنوبی و جایگاه بسیاری از شرکت های بزرگ سئول تبدیل شده است. اولین باراین منطقه به قلب صنعت آی تی تبدیل شد و در دهه ی  ۱۹۹۰ شرکت های آی تی زیادی در این منطقه وجود داشتند تا این که این روند رفته رفته مقداری عوض شد و بیشتر شرکت ها جای خوشان را به شرکت های مالیاتی بزرگ دادند.

این منطقه علاوه بر این که قطب تجاری است، به خاطر خانه هایی با قیمت های بسیار گران و آنچنانی اش هم شهرت دارد. جالب این که بدانید سازه هایی مثل مرکز تجارت جهانی یا مرکز همایش های بین المللی، ساختمان دپارتمان هیوندا و …. همه و همه ی  این ها در این منطقه واقع شده است که از گران ترین و شلوغ ترین مناطق سئول به شمار می رود.

همتای این خیابان تهران در سئول خیابان سئول در تهران است که در شهر تهران قرار دارد و در واقع این کار نمادی از فرهنگ و اتحاد  دوستی بین روابط دو منطقه است. این خیابان که به طول ۳ کیلومتر کشیده شده است، به بلوار سئول هم معروف است و در شمال شهر تهران قرار دارد.

عکس های خیابان تهران در سئول

در سال ۲۰۰۳ در نزدیکی همین خیابان سئول پارکی به نام پارک سئول افتتاح شد که در واقع به نشانه و نمادی از فرهنگ کره ای ها در ایران بود. در واقع از طرف دیگر این یک از پروژه هایی بود که توسط شهردار وقت محمد حسن ملک مدانی انجام شد تا به این وسیله چهلمین سالگرد اتحاد و دوستی دو کشور جشن گرفته شود.

پارک سئول در تهران

این پارک همان طور که در بالا هم گفته شد در منطقه ی سئول قرار دارد و داخل آن با صدها درخت کاجی که در تمام خاورمیانه تقریبا بی مانند  کمیاب هستند، تزیین شده است. این پارک جایی عالی و یکی از محبوب ترین مکان ها برای پیاده روی های روزانه ی مردم است و در آخر هفته ها هم مملو از جمعیت خانواده هایی می شود که برای پیک نیک به آن جا رفته اند.

سارا یکی از شهروندان تهران است که درباره  این پارک می گوید: این جا از آن دست پارک هایی است که تقریبا همیشه من به آن جا می روم و فرزندان کوچکم را هم به همراه خوردم به آن جا می برم اما تا قبل از آن تصور می کردم که این جا هم یک پارک عادی مثل بقیه ی پارک های دیگر است تا این که آخرین سفری که رییس جمهور کره ی جنوبی به ایران داشت باعث شد تا به فکر رفتن به این پارک بیفتم و به این پارک فکر کنم.

بوستان سئول

نکات اضافی در این باره که باید بدانید

  • از آن جایی که ایران کره جنوبی دو کشوری بودند که با هم روابط اقتصادی نزدیک ر ا شروع کردند تصمیم گرفتند تا به صورت سمبلیک هم نمادی از اتحاد و دوستی را بین خودشان داشته باشند.
  • این همکاری ها از سال های قبل شروع شد و تا سال های بعد و تا به امروز هم ادامه داشته است. در واقع دو کشور ایران و کره جنوبی همیشه روابط نزدیکی با هم داشته اند، امروزی محصولاتی از ال جی، سامسونگ و هیوندا و یا حتی دوو در ایران را که می بینید محصولاتی از کره هستند که توانسته اند راه خود را به بازار ایران باز کنند.
  • همان طور که در بالا هم گفته شد، جرقه ی ایده ی ثبت خیابان تهران در سئول اولین بار بعد از آغاز روابط دو کشور و بعد از سفر شهردار وقت تهران به سئول اتفاق افتاد چنین شد که این خیابان در تهران و متقابلا خیابان سئول در تهران نام گذاری شد.
  • هم اکنون هم لوح یادبود خیابان تهران در سئول وجود دارد، لوحی که در سال ۱۹۷۶ از آن پرده برداری شد.
  • خیابان تهران در منطقه ی گنگ نام شهر سئول کره ی جنوبی، در گرانترین منطقه ی این کلانشهر قرار دارد. جالب است بدانید بلندترین سازه ی سئول هم با قیمت بسیار گزافی در این خیابان قرار دارد.
  • این خیابان به مرور زمان بیشتر و بیشتر رشد کرد تا این که به یکی از پر رفت و آمدترین و تجاری ترین مناطق سئول تبدیل شد که حتی امروزه هم این روند رشد ادامه دارد.

منبع: english.yonhapnews.co.kr

جاذبه های گردشگری فرودگاه اینچئون سئول
جاذبه های گردشگری فرودگاه اینچئون سئول
گشت و گذار در کره ی جنوبی + ویدیو
گشت و گذار در کره ی جنوبی + ویدیو
معرفی هتل لوت سیتی گورو سئول | ۴ ستاره
معرفی هتل لوت سیتی گورو سئول | ۴ ستاره
معرفی فرودگاه بین الملی اینچئون سئول
معرفی فرودگاه بین الملی اینچئون سئول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code