خیابانی که از سقف خانه می‌گذرد!

این خیابان در چین روی سقف یک خانه ساخته شده است

اخیراً تصاویری از یک ساختمان ۵ طبقه در شهر چونگ‌کینگ در محیط های مجازی پخش شده که نه تنها به خاطر سقف های کامالاً صافی که دارد، بلکه به خاطر خیابانی معروف شده است که از روی سقف آن می‌گذرد و ماشین ها روی سقف این ساختمان در حال حرکت هستند.

خیابان روی ساختمان

قبل از اینکه توضیحاتی اضافی در مورد معماری عجیب این خیابان و ساختمان ارائه کنیم. لازم است بدانید که این ساختمان در شهر چونگ‌کینگ قرار دارد. شهری که به خاطر معماری و زیرساخت های عجیب و غریبش معروف است. زمین این منطقه از پستی و بلندی های زیادی دارد و این ناهمواری ها باعث می شود که فضای کافی برای ساخت و ساز وجود نداشته باشد. در نتیجه معماران، مهندسان و برنامه ریزان شهری سعی می کنند روش های جدیدتری پیدا کنند تا بر این غلبه کنند. برخی از این روش ها شامل ساخت پل عابر پیاده در طبقه ۱۳م خانه و ریل قطار معروفی می‌شود که از وسط یک ساختمان می‌گذرد.

خیابان روی ساختمان
مطالب مرتبط:
چهره شبانه خیابان نانجینگ در شانگهای + ویدیو
یک خیابان گردی خوشمزه در شهر شیان چین + ویدیو

آخرین شاهکار معماری در این شهر هم ساختمان پنج طبقه‌ای است که روی سقف آن یک خیابان عمومی وجود دارد. البته این جاده فقط یک خط رفت و آمدی دارد. تصاویر این ساختمان و خیابان عجیب ابتدا در چین به شدت پخش شد و بعد از آن سریعاً‌ در نقاط دیگر جهان هم پخش شد و روزنامه‌نگاران زیادی اقدام به بررسی این موضوع کردند. البته این هم مشخص شد که اگرچه معماری این ساختمان عجیب است،‌ ولی کارکرد آن خیلی کاربردی است و فواید زیادی دارد.

یکی از روزنامه های محلی چین با ماموران حفاظتی این ساختمان مصاحبه کرده است. این ماموران معتقدند که این جاده به منظور کمک به اهالی این ساختمان ساخته شده تا راحت تر به خانه هایشان برسند. این ساختمان پنج طبقه در یک سوی یک تپه ساخته شده و در واقع پارکینگ یک مجموعه ی آپارتمانی است که بالای تپه قرار دارد. بدون این جاده،‌ ساکنین یا باید از آپارتمان استفاده می کردند، یا اینکه پیاده به پایین تپه و به پارکینگ می رفتند. ولی با این جاده،‌ آنها میتوانند ماشین‌های خودشان را به ساختمان محل سکونت خودشان ببرند و آنجا بگذارند.

خیابان روی ساختمان

البته پنجره های این ساختمان که در عکس پیدا هستند شاید شما را هم گول زده باشند و فکر کنید که این یک ساختمان مسکونی است. ولی واقعیت این است که ۴ طبقه بالایی پارکینگ هستند و طبقه اول هم به فروشگاه و مغازه های مختلفی تعلق دارد. البته طبقه‌ای که روی آن خیابان ساخته شده به خوبی با عایق‌های صدا پوشانده شده تا سروصدای ناشی از حرکت ماشین ها به سایر تبلغات ساختمان نفوذ نکنذ.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد