با قدم زدن در این خیابان های رنگارنگ سرحال می شوید!

رنگارنگ ترین خیابان های اروپا

با سفر به نقاط مختلف اروپا شهرهایی زیبا و روستاهای دورافتاده ای را می بینید که هر کدامشان جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیاری برای گردشگران دارند. اروپا گنجینه ای از مکان های بکر را در خود جای داده که هر کدام منتظر گردشگرانی هستند تا در آن ها گشت و گذار کنند. در سراسر این قاره خیابان هایی پیدا می شود که می توانید در آن ها در حالی که قدم می زنید خانه های رنگارنگی را ببینید که هر کدام با مهارتی مثال زدنی با رنگ هایی زیبا مزین شده اند و چشم اندازهایی فریبنده را شکل داده اند. اگر می خواهید با تعدادی از معروف ترین خیابان های رنگارنگ اروپا آشنا شوید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

خیابان های رنگارنگ

کلمار(Colmarفرانسه

مطالب مرتبط:
لا بوکا، محله ای رنگارنگ در آرژانتین
با رنگارنگ ترین جاذبه های گردشگری دنیا آشنا شوید

اگر بگوییم کلمار یکی از زیباترین و جذاب ترین شهرهای اروپاست اشتباه نکرده ایم چون در اینجا تک تک خیابان ها رنگارنگ و تماشایی اند. ناحیه قرون وسطایی آلزاس محلی است که انگار در آن انفجار رنگ ها اتفاق افتاده کافی است پا در خیابان های این محله بگذارید تا با تماشای این همه خانه های رنگارنگ غافلگیر شوید. بی جهت نیست که به این شهرک زیبا «ونیز کوچک» می گویند در اینجا ترکیبی از معماری آلمانی و فرانسوی را می بینید که به شهر ظاهری منحصربفرد داده که هر گردشگری را افسون می کند.

کلمار

خانه «هپی ریزی» در براونشوایگ، آلمان

این خانه توسط نقاش آمریکایی «جیمز ریزی» به شیوه نمایشی و گرافیکی طراحی شده است. این خانه کم کم به جاذبه گردشگری تبدیل شده و خیلی افراد دیگر سعی کرده اند تا نمونه آن را در قسمت های دیگر شهر بسازند برای همین در این شهر ساختمان های رنگارنگ زیادی را می توانید پیدا کنید. خانه با شخصیت های کارتونی به شکلی عجیب و غریب نقاشی شده و به افتخار نقاشش به نام هپی ریزی شناخته می شود.

خانه «هپی ریزی»

جزیره بورانو، ایتالیا

این جزیره در تالاب ونتزیا در شمال ایتالیا قرار دارد و نکته جالب درباره آن خانه های ماهیگران است که با رنگ های جذاب رنگ آمیزی شده اند و جزیره ای زیبا را پدید آورده اند. از زمان تاسیس این جزیره یک قانون سفت و سخت درباره رنگ آمیزی خانه ها وجود دارد و آن این است که ساکنان نمی توانند بدون اجازه دولت خانه های خودشان را به هر رنگی که دوست داشتند رنگ کنند.

جزیره بورانو

میدان Stortorget دراستکهلم، سوئد

این میدان قدیمی ترین میدان استکهلم است و به دو دلیل معروف شده: بازارهای کریسمس مشهورش و خانه های رنگارنگ قرن هفدهم. ساختمان های قرمز، زرد و سبز در قلب قسمت قدیمی شهر حال و هوای عجیب و خاصی را به این محل داده و بهترین دلیل برای سفر به این منطقه است.

منطقه Nyhavn

منطقه Nyhavn، کوپنهاگ

اگر به شمال بندر قدیمی Nyhavn در کوپنهاگ بروید از دیدن خانه های رنگارنگ آن به وجد می آیید. این خانه ها در قرن هفدهم ساخته شده اند و امروز دیگر با قدمت طولانی خود از جاذبه های تاریخی و دیدنی شهر به شمار می روند. این خانه ها از آجر، چوب و گچ ساخته شده اند و قدمت قدیمی ترین آن ها به سال ۱۶۸۱ برمی گردد.  اینجا جایی است که زمانی نویسنده معروف دانمارکی «هانس کریستیان آندرسن» در آن زندگی می کرد و امروز یک پلاک یادبود در جلوی آن خانه قرار داده شده است.

میدان Stortorget

میدان اصلی پوزنان، لهستان

در شهر پوزنان لهستان میدانی قدیمی هست که در اطراف آن خانه های تجار قدیمی شهر قرار دارد . نکته هیجان انگیز درباره این خانه ها این است که تمامی آن ها با رنگ های آبی لاجوردی، سبز و زرد رنگ آمیزی شده اند. بیشتر قسمت های این میدان در طول جنگ جهانی دوم نابود شد اما در دهه ۱۹۵۰ به دقت بازسازی شدند. هر کدام از این ساختمان ها با جزئیاتی حیرت انگیز و کتیبه های مشخص از دیگری متمایز است.

ورنزا، ایتالیا

همه خانه هایی که در این شهر ساحلی هستند به رنگ های نارنجی و زرد رنگ آمیزی شده اند. ترکیب رنگی ای که در طراحی این شهر به کار رفته به خوبی ظاهری گرم و پرشور به شهر داده است. عده ای می گویند در اینجا هم مثل جزیره بورانو ماهی گیران این خانه ها را در این توناژهای رنگی رنگ آمیزی کردند تا آن ها را از دریا تمییز دهند اما به نظر می آید رنگ آمیزی این خانه ها در نتیجه هجوم گردشگران در دهه ۱۹۷۰ به وجود آمده چون در آن زمان دسترسی به روستاهای دورافتاده از طریق شبکه ریلی راحت تر شده بود و دیگر گردشگران می توانستند به راحتی به این روستاها سفر کنند.

ورنزا

 محله Rue Crémieux، پاریس

در پاریس تنها با چند دقیقه پیاده روی از ایستگاه شلوغ Gare de Lyon به محله ای ساکت می رسید که جادوی مدادرنگی ها شاهکاری تماشایی در آن خلق کرده است. در این خیابان که به اسم وزیر سابق فرانسه نامگذاری شده نه فقط با خانه هایی رنگارنگ روبرو می شوید بلکه گلدان های سفالی رنگارنگی را هم در جلوی در و پنجره ها خانه ها می بینید که گل هایی رنگارنگ در آن ها خودنمایی می کند و جذابیت خیابان را دوچندان کرده اند.

محله Rue Crémieux

خیابان صورتی، لیسبون

لیسبون را همه به ساختمان های منحصربفردش می شناسند در این شهر خیابان های رنگارنگی را می بینید که بیشتر آن ها در محله قدیمی شهر قرار گرفته اند. در میان خیابان های رنگارنگ این قسمت از شهر خیابان صورتی پروژه ای است که توسط شورای شهر انجام شده تا خیابانی جدید و منحصربفرد را شکل دهد.

روستای رنگین کمانی در تایچونگ، تایوان

روستای رنگین کمانی توسط یکی از سربازان قدیمی این روستا درست شده تا آن  را از نابودی نجات دهد. این روستا امروز محافظت شده و به یک مقصد فرهنگی برای هنردوستان تبدیل شده است.

منبع: theculturetrip.com

تجربه بازی با ببرهای وحشی در تایلند
۷ مورد از بهترین بناهای تاریخی صربستان
جالب ترین تفریحات دبی
طاق روآ آگوستا، نمادی از بازسازی های بعد از زلزله در لیسبون

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code