بلیط هواپیما

لا بوکا، محله ای رنگارنگ در آرژانتین

محله لا بوکا در آرژانتین

لا بوکا (La boca) یک محله ای در بوئنوس آیرس هست که ساکنان اولیه ی آن ایتالیایی های مهاجر  از جنوا بودند. اینجا محله ای شاد و سرزنده با صدای خنده و موسیقی است که در بخش جنوب شرقی شهر قرار دارد و خانه های رنگارنگش شما را عاشق این محله ی دوست داشتنی می کند. در محله ی لا بوکا انرژی و حس و حال زندگی در آمریکای جنوبی در میان کوچه پس کوچه های رنگی و نمایش های شاد کاملا حس می شود. برای اینکه محله لا بوکا را بیشتر بشناسید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

خانه های رنگی در لابوکا
مطالب مرتبط:
شبه جزیره والدز در آرژانتین| جایی برای تماشای حیات وحش
هزینه های سفر به آرژانتین

شاید بپرسید چرا خانه های این محله را اینقدر رنگارنگ درست کردند؟ در طول دهه ۱۸۰۰ اینجا پر از مهاجران فقیری بود که از کارگران اسکله بودند. در آن زمان (و هنوز هم ) لا بوکا یکی از فقیرترین محله های پایتخت بود و مردم برای ساختن خانه هایشان هر تکه ی آهن و چوب بدون استفاده ای که به دستشان می رسید را استفاده می کردند و رویش را هم با ته مانده های رنگ، رنگ آمیزی می کردند. در دهه ی ۱۹۵۰ یک هنرمند تصمیم گرفت که این محله را زنده کند برای همین همه ی خانه های اینجا را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کرد؛ درست همان کاری که قبلا مهاجران می کردند اما به شیوه ای زیباتر! و اینجا را تبدیل کرد به محله ی توریستی به طوری که هر کسی که پا به شهر بوئنوس آیرس می گذارد دوست دارد فورا خودش را به محله ی لا بوکا برساند.

محله لابوکا

این محله آنقدر با جاهای دیگر بوئنوس آیرس فرق دارد که به یک موزه ی محلی و جاذبه ی مهم گردشگری تبدیل شده و گردشگران برای عکس گرفتن هم که شده هر جوری هست به اینجا می آیند. امروز در گوشه و کنار محله به خاطر گردشگران زیاد،  رستوران و مغازه های سوغاتی فروشی زیادی برپا شده. در دو طرف خیابان ردیفی از خانه های رنگین کمانی قرار گرفته که زیر نور خورشید می درخشند، این محله شاید یکی از معروف ترین تصاویر بوئنوس آیرس باشد؛ محله ای عجیب و جالب که با دیگر قسمت های شهر فرق دارد.

محله لابوکا در آرژانتین

معروف ترین جای محله لا بوکا بدون شک خیابان «ال کامینیتو» است، خیابانی که یک جور موزه ی خیابانی و کوچه ی سنتی در در محله ی لا بوکا ست. در این کوچه دستفروش ها آثار هنری می فروشند، نوازنده های خیابانی موزیک های شاد می زنند و غرفه هایی هست که هر جور وسیله ای  که بخواهید را می توانید از آن ها خرید کنید. در دو طرف این خیابان خانه های رنگارنگ را می بینید و در هر گوشه ای یک عده ای در حال انجام نمایش هستند.

محله ی رنگارنگ لابوکا

با اینکه آمدن به این محله جایی عالی برای تجربه ی فرهنگ آرژانتین است اما مراقب باشید چون گردشگران گاهی هدف سرقت قرار می گیرند. تا به حال تلاش های زیادی شده تا محله ی لا بوکا به یک مرکز فرهنگی تبدیل شود برای همین هم در این محله آمفی تئاتر«دی لا ریبرا» ساخته شده تا بتوانید ر آن نمایش های هنری ببینید، در لابی این تئاتر همیشه صدای دلنشین پیانو می آید.

منبع: whywaittoseetheworld.com

۱۰ جاذبه معروف آرژانتین + تصویر
۱۰ جاذبه معروف آرژانتین + تصویر
طبیعت‌گردی در آرژانتین + ویدیو
طبیعت‌گردی در آرژانتین + ویدیو
کشف بزرگترین دایناسور جهان در آرژانتین که ۷۷ تن وزن داشت! + تصویر
کشف بزرگترین دایناسور جهان در آرژانتین که ۷۷ تن وزن داشت! + تصویر
شهری که ۲۵ سال زیر آب بود!
شهری که ۲۵ سال زیر آب بود!