خیابان غیرمعمولی که برای گاوها ساخته شده است!

خیابان گاوها در اینجاست!

در دنیای عجیب و غریب و البته متضاد امروزی اصلا دیگر باعث شگفتی نیست که هر روز خبر عجیب و غریبی از پدیده های مختلف چه طبیعی و چه غیر طبیعی هم ببینیم و هم بشنویم اما با همه ی این اوصاف هنوز هم موارد بسیار زیادی وجود دارد که بی شک باعث تعجب و حیرت می شوند. یکی از این موارد شگفت آور و البته محصول تفکرات بشر، خیابانی اختصاصی برای حیوانات است، خیابان گاوها در آلمان دقیقا یکی از این خیابان هاست! این گاوها بزرگ تر از اندازه ی عادی هستند و در همه ی ساعات شبانه روز در شهرشان رفت و آمد می کنند و شما هم می توانید از آن دیدن نمایید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر ببینیم این شهر عجیب و ساکنان عجیب ترش چه داستانی در خود دارد.

خیابان گاوهای هنری
مطالب مرتبط:
میوه های عجیبی که هیچ وقت نخورده اید!
دلیل عجیبی که این روستا را متروکه کرده است!

در جهان خیابان های عجیب و معروف بسیاری وجود دارد. خیابان لارامبلا در بارسلونا، اسپانیا، خیابان ارچارد رود در سنگاپور، سنگاپور، خیابان ابی رود در لندن، انگلیس، خیابان لن کوای فونگ، هنگ کنگ،.. و بسیاری از خیابان های معروف دیگری در جهان وجود دارد که بی شک مزیتی متمایز کننده از خیابان های معمولی جهان دارد.

اما همانطور که در مقدمه نیز ذکر کردیم، در آلمان خیابانی وجود دارد که در آن گاوها زندگی می کنند!

در واقع اصلی ترین شهروندان این شهر بامزه و البته عجیب، گاوها هستند. از نظر بسیاری از بازدید کنندگان این شهر، بازدید از این خیابان یکی از مهیج ترین و شاید سرگرم کننده ترین کارهایی باشد که در این خیابان انجام می گیرد.

در این خیابان گاوهایی بسیار بزرگ تر از گاوهایی که در زندگی روزمره و دنیایی عادی وجود دارد و ما دیده ایم وجود دارند.

این خیابان که از آن تا به الان بسیار گفتیم، خیابان دیِتغیخ بُنهوفِر نام دارد و در Dietrich-Bonhoeffer ایالت نوردراین- وستفالن و در شهر هیلدن قرار گرفته است، می باشد.

این شهر میزبان این خیابان خاص و عجیب است اما پذیرایی از گاوهایی بسیار بزرگ با با اندازه‌های بسیار بزرگ تر، مزیتی است که بی شک ابن شهر و خیابانش را خاص و جذاب می کند.

اما بگذارید تا کمی از دیگر ویژگی های عجیب این خیبان بگوییم که با در کنار هم قرار گرفتنشان، این خیابان را به وجود آورده اند.

این خیابان برای گاوهاست!

از جمله خصوصیات این خیابان، طول خیابان دیِتغیخ بُنهوفِر است که شاید باورتان نشود اما تنها یک بلوک است!

زمانی که در این خیابان پای می گذارید، اگر سر خود را کمی بالا گرفته و بالا را نگاه کنید، مخصوصا در اواسط راه این مورد را خواهید دید که زمینی سرسبز با گاوهایی بسیار بزرگ و عظیم در حال قدم زدن بر روی دیوارهای بلوک هستند و دارند به پایین سرازیر می شوند اما این راهپیمایی انتهای ماجرای این خیابان نیست.

این گاوها، به صورت صاف بر روی دیواری صاف در حال راهپیمایی هستند!

این خیابان در واقع یک اثر هنری از یک هنرمند به نام «سرگی آلکساندر دوت» است.

این اثر سه بعدی که در بعدی بسیار بزرگ تر از یک اثر هنری در آلمان ساخته شده است، بازگشت گاوها نام دارد که البته آلمانی زبان ها به آن Die Rückkehr der Kühe می گویند.

این گاوها بر روی دیوار خانه های آپارتمانی قرار دارد و قدمتی بسیار قدیمی دارند، قدمت آنها به پیش از جنگ جهانی اول بر می گردد.

بسیاری از افرادی که به خارج از مرزهای کشورشان و کشورهای دیگر سفر می کنند از دیدن آثار متفاوت لذت می برند و از آن ها بسیار استقبال می کنند.

اگر شما هم علاقه مند به دیدن خیابان گاوها و بسیاری دیگر از آثار متفاوت و جاذبه های دیگر هستید، به سایت الی گشت سر بزنید و هتل ها و پروازهای مختلف را چک نمایید و به این شهر و دیگر شهرهای آلمان سفر کنید.

گاو

بیایید تا کمی از هنرمند اثر عجیب و البته غیر متعارف و قصد او از ساخت این اثر را بشناسیم و مورد بررسی قرار دهیم.

سرگی آلکساندر دات یکی از متخصصین و اینستالیشن های عمومی در هنر چیدمان فضاهای شهری و یا منزل است و آثار بسیار زیادی در زمینه ی طراحی و قرار دادن المان های سه بعدی در فضاهای عمومی به نام خود ثبت کرده است.

خود او این اثر خود و تفکر و کانسپت چیدمانش را که در این اثر که با گاوها انجام می دهد را کانست (Kuhunst) می نامد و در توضیح آن می گوید که برای استفاده و برداشت هنر از ویژگی ها و آفریده های طبیعی دیگر جز جسم های بی جان و یا جانداران تکراری باید به دنیال دیگر المان ها بود.

در زبان آلمانی که یا Kuh به معنای گاو و کونست Kunst به معناوی گاو است. او برای گاوها و آثاری که می تواند با محوریت حیوانی به نام گاو در فضاهای مختلف به وجود آورد نامی در خور انتخاب نموده و شاخه ای متفاوت برای آن به وجود آورده است.

هنری ترکیبی از گاو و هنر! کارشناسان و منتقدان آثار هنری جدید و مدرن این اثر را انتخابی زیرکانه و البته متفاوت برای ارائه از طرف دات می دانند.

انتخاب نام این این آثار از طرفی هم بسیار ساده و گویاست و هم بسیار زیرکانه است.

این نام و کانسپتش هر دو گویای یک چیز هستند، فکر کنید که خیابان ها به نام حیواناتی ساده تر و البته کرارتر باشد، خیابان گاو ها. گکمی درباره ی این ایالت نوردراین- وستفالن بخوانید.

خیابان گاوها در اینجاست

این ایالت به عنوان پر جمعیت ترین ایالت آلمان و البته چهارمین ایالت از نظر وسعت جغرافیایی در کشور آلمان مطرح است. بزرگ ترین شهر این ایالت، کلن بوده و مرکز آن دوسلدورف است.

از جاذبه هایی که در این ایالت وجود دارد می توان به موزه ی معدن بوخوم، موزه کشتیرانی در دویسبورگ، موزه ی صنعت برق رکلینگهاون، نمایشگاه ایمنی کار در دورتموند، پارکِ منظره در دویسبورگ، موزه فولک‌وانگ در اِسِن، موزه لم‌ بروک در دویسبورگ، نگارخانه لودویگ در کاخ ابرهاوزن، موزه اُستوال در دورتموند اشاره نمود.

از شگفتی های این ایالت این است که با این که چهره ی شهر صنعتی و گاهی خشن است اما روح هنری و علی الخصوص هنر نسل جدید و نیازهای تمدنشان نمایان است.

اطلاعات پروازی ایران به آلمان
اطلاعات پروازی ایران به آلمان
راهنمای سفر به برلین
راهنمای سفر به برلین
با امتحان این غذاهای خوشمزه، عاشق آلمان می شوید
با امتحان این غذاهای خوشمزه، عاشق آلمان می شوید
معرفی هتل ۵ ستاره پالاس در برلین
معرفی هتل ۵ ستاره پالاس در برلین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code