داستان عجیب تونل های جنگلی در اروپا!

تونل هایی که در اعماق جنگل های اروپا هستند!

در سرتاسر اروپا مسیرهای قدیمی زیادی را به شکل تونل می بینید که به سانکن (Sunken)  معروفند. جالب است بدانید که این مسیرها در ابتدا مثل همه مسیرهای دیگر هم سطح زمین بودند اما گذشت سال ها و قرن ها شکل و شمایلی متفاوت را برای آن ها رقم زد. تونل های اعماق جنگل های اروپا ماجرای جالبی دارد پس برای شنیدن داستان جذاب شکل گرفتن این تونل ها در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مسیرهای تونلی
مطالب مرتبط:
برای قدم زدن در این تونل های درختی آماده اید؟
جنگل هایی با مناظر خیره کننده!

این مسیرها که امروز آن ها را به شکل تونل های عمیق می بینید در ابتدا هم سطح زمین بودند اما در طول قرن ها بعد از اینکه میلیون ها رد پا و سم اسب ها بر روی آن ها جا گذاشته شد و انسان های زیادی از این مسیرها به سفرهای مختلف رفتند سطح کف آن ها از کف مناظر اطراف پایین تر رفت و به شکل تونل در آمدند. چون کناره های این مسیرها بسیار بلند بود آن ها هنگام بارندگی پر از آب می شدند و آب باران، آن ها را عمیق تر و عریض تر می کرد به طوری که برای همیشه بخشی از چشم انداز دائمی این مناطق شدند. بعضی از آن ها حدود ۶ تا ۹ متر عمق دارند به طوری که با نگاه کردن به آن ها بیشتر شبیه دره به نظر می آیند تا مسیر! هیچ کس این تونل ها را حفر نکرده و خودشان به دست عوامل طبیعی به این شکل درآمده اند.

مسیرهای قدیمی

این مسیرها را فقط در مناطقی می توانید پیدا کنید که خاکشان نرم است، زمین های شهرهای جنوبی انگلیس که خاکشان از گچ و ماسه سنگ تشکیل شده و مخصوصا شهر دورست پر از این مسیرهای تونلی طبیعی و شگفت انگیز است.

مسیرهای باستانی تونلی

با اینکه این مسیرها در طول یک یا دو دهه شکل می گیرند اما آن هایی که در اروپا هستند واقعا باستانی اند و قدمتشان به زمان امپراتوری روم و عصر آهن برمی گردد البته مسیرهای جدیدتری هم وجود دارد که حدود ۳۰۰ سال پیش درست شده اند.

تونل

در طول جنگ های اول و دوم تعدادی از این مسیرهای طبیعی که در فرانسه بودند به عنوان پناهگاه یا مکان های مستحکم دفاعی استفاده می شدند. بیشتر این مسیرها آنقدر باریک هستند که نمی توان با ماشین از آن ها عبور کرد اما در بعضی از آن ها  می توانید با پای پیاده مسیر را طی کنید و در تعداد کمی از آن ها هم می توان با ماشین از مسیر گذشت.

تونل های طبیعی اروپا

با گذشتن از مسیرهای سرسبزی که عمق کمتری دارند و معمولا در اعماق جنگل ها هستند مناظر زیبایی را در اطراف می بینید و مدتی را به روزگاری فکر می کنید که افراد زیادی با پای پیاده و یا سوار بر اسبان از این مسیرها می گذشتند. این مسیرها که معمولا پیچ در پیچ هستند در پس هر پیچ، منظره بکر جدیدی را در جلوی چشمانتان به نمایش در می آورند.

منبع: amusingplanet.com

ماجرای وحشتناک آدم خواری به منظور درمان بیماری در اروپا!
ماجرای وحشتناک آدم خواری به منظور درمان بیماری در اروپا!
راهنمای سفر به لیختن اشتاین
راهنمای سفر به لیختن اشتاین
۸ شهر کمتر شناخته شده البته دیدنی اروپا+ تصویر
۸ شهر کمتر شناخته شده البته دیدنی اروپا+ تصویر
اوج هیجان در بهترین شهربازی های اروپا
اوج هیجان در بهترین شهربازی های اروپا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code