با بهترین دانشگاه های قبرس آشنا شوید

معرفی بهترین دانشگاه های قبرس

بهترین دانشگاه های جهان را کجا پیدا خواهید کنید؟ خوب، در جواب این سوال باید گفت تقریبا در هر کجا بهترین دانشگاه ها یافت می شود که این موضوع در مورد قبرس نیز صادق است. در قبرس، شما می توانید بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا را پیدا کنید که نامشان در کنار برخی از بزرگترین دانشگاه های بین المللی جهان قرار گرفته و در رتبه بندی دانشگاهی توانسته اند، رتبه های خوبی را کسب کنند. دانشگاه های قبرس به همراه کالج ها، مدارس پزشکی، مدارس مهندسی و مدارس حقوقی، در جوامع آموزشی و دانشگاهی بسیار مورد احترام و شناخته شده هستند. همچنین برنامه های ارائه مدارک معتبر در تمام مقاطع دانشگاهی مانند لیسانس، کارشناسی ارشد و Ph.D را برای مبتکران هوشمندی همچون شما فراهم می کنند. مجله الی گشت به سراغ معرفی بهترین دانشگاه های قبرس آمده تا شما را رقابتی ترین دانشگاه ها در قبرس آشنا نماید.

دانشگاه-بین-المللی-قبرس-دانشگاه های قبرس

دانشگاه های معروف قبرس

مطالب مرتبط:
آیا قبرس جزیره ای یونانی است؟
قلعه لیماسول، موزه ای تاریخی در قبرس
معرفی بهترین مسیرهای طبیعت گردی در قبرس

دانشگاه های محبوب ترین قبرس چه دانشگاه هایی هستند؟ uniRank با انتشار رتبه بندی دانشگاه های قبرس در سال ۲۰۱۹ از بین ۴۳ موسسات عالی آموزش عالی قبرس به مقایسه این دانشگاه ها پرداخته است. معیارهایی که در این رتبه بندی مورد توجه قرار گرفته است، شامل گزینه های زیر است.

 • داشتن برنامه ریزی، دارای مجوز و یا اعتبار از سازمان تحصیلات عالی قبرس
 • ارائه حداقل چهار سال دوره کارشناسی (مدرک لیسانس) و یا مدرک کارشناسی ارشد (استادی یا دکتری)

ارائه دوره ها و کلاس هایی عمدتا به شیوه سنتی، آموزش رو در رو، آموزش مجازی و از راه دور
با این معیارها به شما ۱۰ تا از بهترین دانشگاه های قبرس را معرفی می کنیم.

دانشگاه-بین-المللی-قبرس-دانشگاه های قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی | Eastern Mediterranean University

نام دیگر این دانشگاه دوگو آکدنیز (Dogu Akdeniz Üniversitesi) است که در این رتبه بندی رتبه اول را از آن خود نموده است. دانشگاه مدیترانه شرقی یکی از دانشگاه های قبرس است که در شهر فاماگوستا (Famagusta) در قبرس شمالی قرار گرفته است. در سال ۱۹۷۹ تاسیس شده و هم اکنون از دانشگاه های عمومی برتر در این کشور است. این دانشگاه تعداد بالای دانشجویانی را دارند که توانسته اند با مدارج عالی فارغ التحصیل شوند. تمام مقاطع تحصیلی دانشگاهی در اینجا تدریس می شوند. دانشجویانی که قصد ورود به این دانشگاه را دارند، باید آزمونی را طبق استانداردها و معیارهای دانشگاه داده و پس از کسب رتبه بالای حداقل خواسته شده، برای دوره مورد نظرشان ثبت نام کنند.

در این دانشگاه دانشجویان بین المللی بسیاری نیز وجود دارد. رشته های هنری، مهندسی، پزشکی، زبان، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد در این دانشگاه تا مقاطع فوق دکتری تدریس می شوند. رشته دکتری تنها لیسانس ارائه می شود. در رتبه بندی جهانی رتبه ۱۵۶۶ را داراست. رنگ سازمانی آن، آبی و زرد است.

 • آدرس: DAU, Salamis Yolu، Famagusta (population range: 10,000-49,999)، Northern Cyprus، Cyprus
دانشگاه-مدیترانه-شرقی-دانشگاه های قبرس

دانشگاه قبرس | University of Cyprus

دانشگاه قبرس (UCY) دانشگاه رسمی و معتبر قبرس است که در رتبه بندی جهانی رتبه ۱۸۰۸ را دارد. این دانشگاه ار برترین دانشگاه های قبرس است که در سال ۱۹۸۹ درون شهر نیکوزیا قبرس ساخته شده است. تمام رشته های دانشگاهی مانند رشته های هنری، مهندسی، زبان و ادبیات، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد به جز رشته پزشکی در این دانشگاه تدریس می شود. رنگ سازمانی این دانشگاه نارنجی و سبز بوده و دانشجویان بین المللی هم می توانند برای ورود به این دانشگاه درخواست دهند. این مؤسسه آموزش عالی ۳۰ ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است. از امکانات این دانشگاه می توان به خوابگاه، کتابخانه، ورزشگاه و بسیاری دیگر اشاره کرد.

 • آدرس: Nicosia (population range: 250,000-499,999)، ۲۱۰۹ Nicosia، Cyprus
دانشگاه-قبرس-دانشگاه های قبرس

دانشگاه نیکوزیا | University of Nicosia

این دانشگاه در سال ۱۹۸۰ با نام مخفف CY تاسیس گردید و در رتبه بندی جهانی جایگاه ۳۲۰۸ را داراست. این دانشگاه، یکی از دانشگاه های قبرس در شهرهای کوچک نیکوزیا و در نواحی خارج از این شهر است. این دانشگاه اگرچه دانشگاهی کوچک است اما بین ۲۵۰ هزار تا ۴۹۹۹۹۹ نفر جمعیت دارد. از مقطع دیپلم تا کارشناسی ارشد را در اینجا می توانید بخوانید. تمام رشته های دانشگاهی نیز در آن تدریس می شود.

 • آدرس: ۴۶ Makedonitissas Avenue، Nicosia (population range: 250,000-499,999)، ۱۷۰۰ Nicosia، Cyprus
دانشگاه-نیکوزیا-دانشگاه های قبرس

دانشگاه بین المللی قبرس | Cyprus International University

از دیگر دانشگاه های قبرس در شهر لفکوزیا در شمال قبرس است. رنگ سازمانی این دانشگاه قرمز شرابی، سفید و نارنجی بوده و در سال ۱۹۹۷ با نام اختصاری CIU افتتاح شده است. تمام مقاطع لیسانس به بالای رشته های دانشگاهی هنری، مهندسی، پزشکی، زبان، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد در این دانشگاه تدریس می شود.

همچنین می توانید برای گرفتن دیپلم رشته های پزشکی، مهندسی و علوم و تکنولوژی را هم در دانشگاه بین المللی قبرس ثبت نام کنید. در آزمون ورودی این دانشگاه تنها بین ۶۰ تا ۷۰ درصد از متقاضیان شانس ورود به این دانشگاه را پیدا می کنند. رتبه این دانشگاه در جهان نیز، ۳۳۵۰ است.

 • آدرس: Haspolat Campus، Lefkosia (population range: 50,000-249,999)، Mersin 10 Northern Cyprus، Cyprus
دانشگاه های قبرس-دانشگاه-بین-المللی-قبرس-

دانشگاه خاورمیانه یا شرق نزدیک | Near East University

این دانشگاه را با نام دیگری به نام یاکین دوغو (Yakin Dogu Üniversitesi) هم می شناسند. از دیگر دانشگاه های قبرس که در شهر کوچک نیکوزیا واقع شده، همین دانشگاه خصوصی است. دانشگاه یاکین دوغو  با نام اختصاری NEU تمام مدارک تحصیلی دانشگاهی مانند دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری را در تمام رشته های دانشگاهی ارائه می دهد. رنکینگ و رتبه بندی جهانی این دانشگاه، ۴۰۱۷ بوده و دانشجویان بین المللی می توانند با پرداخت هزینه های تحصیل در این دانشگاه ثبت نام کنند. هر چند که می بایست آزمون ورودی دانشگاه را شرکت نموده و ۴۰ تا ۵۰ درصد از آزمون دهندگان را پذیرش می کند. رنگ سازمانی این دانشگاه شرابی و سفید است.

 • آدرس: Yakin Dogu Boulevard، Nicosia (population range: 250,000-499,999)، ۹۹۱۳۸ Northern Cyprus، Cyprus
دانشگاه-خاورمیانه-یا-شرق-نزدیک-دانشگاه های قبرس

دانشگاه آمریکایی گیرنه | Girne American University

از دیگر دانشگاه های قبرس در شهر کیرنیا در قبرس شمالی است. دانشگاه آمریکایی گیرنه در این شهر کوچک با نام اختصاری GAU توانسته در رتبه بندی دانشگاه های قبرس در سال ۲۰۱۹، جایگاه ششم را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در سال ۱۹۸۵ تاسیس شده و دانشجویان بین المللی را هم پذیرش می کند. تمام مدارک رسمی تحصیلات عالی مانند دوره های قبل از لیسانس (به عنوان مثال گواهینامه ها، دیپلم ها، مدارک تحصیلی یا مدارک تحصیلی)، مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی و مدرک دکتری در زمینه های مختلف تحصیلی را ارائه می دهد. رشته های پزشکی تنها در مقطع فوق لیسانس و دکتری تدریس می شود. پذیرشی بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد دارد. رنگ سازمانی این دانشگاه قرمز، سورمه ای و سفید است.

 • آدرس: University Drive, PO Box 5، Kyrenia (population range: 10,000-49,999)، ۹۹۴۲۸ Northern Cyprus، Cyprus
دانشگاه-آمریکایی-گیرنه-دانشگاه های قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس | European University Cyprus

از بهترین و جدیدترین دانشگاه های قبرس بوده که در سال ۲۰۰۷ به صورت خصوصی تاسیس شده است. هر چند که در واقع از سال ۱۹۶۱ مشغول فعالیت است. دانشگاه اروپایی قبرس در شهر نیکوزیا قرار داشته و با نام اختصاری EUC شناخته می شود. ارائه مدرک های دانشگاهی از مقطع لیسانس به بالا در تمام رشته های دانشگاهی امکان تحصیل را در آن، حتی برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. نحوه پذیرش این دانشگاه تنها بر اساس سوابق تحصیلی و مدارک دانشگاهی یا درجات عالی دانجو و به صورت انتخابی است.

 • آدرس: ۶ Diogenes Street, Engomi، Nicosia (population range: 250,000-499,999)، ۲۴۰۴ Nicosia، Cyprus
دانشگاه-اروپایی-قبرس-دانشگاه های قبرس

دانشگاه تکنولوژی قبرس | Cyprus University of Technology

این دانشگاه در سال های قبل رتبه ای بهتر داشت و در جایگاه چهارم قرار داشت اما هم اکنون به جایگاه هشتم نزول پیدا کرده است. رنکینگ و رتبه بندی جهانی این دانشگاه ۵۲۵۷ بوده و در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد. رنگ سازمانی این دانشگاه نارنجی و مشکی بوده و به عنوان دانشگاه دولتی و با نام اختصاری CUT به پذیرش دانشجویان می پردازد. در این دانشگاه تمام رشته های دانشگاهی مانند رشته های هنری، مهندسی، پزشکی، علوم و تکنولوژی و مدیریت های بازرگانی و اقتصاد را در مقاطع بالای کارشناسی ارائه می شوند. متاسفانه در این دانشگاه رشته زبان و فرهنگ تدریس نمی شود. دانشجویان بین المللی را هم پذیرش نموده و کمک های مالی، خوابگاه و کتابخانه هم دارد. این دانشگاه در شهر لیماسول قرار دارد.

 • آدرس: ۳۱ Archbishop Kyprianos Street; PO Box 50329، Limassol (population range: 50,000-249,999)، ۳۶۰۳ Limassol، Cyprus
دانشگاه-تکنولوژی-قبرس-دانشگاه های قبرس

موسسه بین المللی مدیریت قبرس | Cyprus International Institute of Management

از موسسات آموزشی و دانشگاه های قبرس است که با نام اختصاری CIIM و در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده است. رنگ سازمانی این دانشگاه آبی و سفید بوده و در شهر کوچک نیکوزیا قرار دارد. این مؤسسه آموزش عالی ۲۹ ساله، دارای سیاست پذیرش انتخابی براساس رکوردهای تحصیلی و مدارج علمی گذشته دانشجویان است. تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد از درخواست دهندگان موفق به ورود به این دانشگاه می شوند، بنابراین سیستم انتخابی بسیار سختی دارد. دانشجویان بین المللی نیز در هر یک از رشته های دانشگاهی مانند رشته های هنری، پرشکی و اقتصاد و شبکه های اجتماعی برای مقطع لیسانس می توانند درخواست پذیرش دهند.

 • آدرس: ۲۱ Akademias Avenue; PO Box 20378، Nicosia (population range: 250,000-499,999)، ۲۱۵۱ Nicosia، Cyprus
موسسه-بین-المللی-مدیریت-قبرس-دانشگاه های قبرس

دانشگاه فردریک قبرس | Frederick University

از دانشگاه های قبرس در شهر نیکوزیا است که در سال ۲۰۰۷ افتتاح شده است. به جز رشته زبان دیگر رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی به بالا در این دانشگاه تدریس می شود.

 • آدرس: ۷ Yianni Frederickou Street, Pallouriotisa، Nicosia (population range: 250,000-499,999)، ۱۰۳۶ Nicosia، Cyprus

منبع: ۴icu.org

راهنمای تحصیل رایگان در اروپا
راهنمای تحصیل رایگان در اروپا
شرایط پذیرش تحصیلی در هند
شرایط پذیرش تحصیلی در هند
تحصیل در کدام کشورها رایگان است؟
تحصیل در کدام کشورها رایگان است؟
بهترین دانشگاه های آنکارا برای تحصیل
بهترین دانشگاه های آنکارا برای تحصیل

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code