در این پارک فقط ستاره می بینید!

دره چاکو در مکزیک (Chaco)

تاریخ بشریت فراز و نشیب های زیادی داشته است و تا حالا دستخوش تغییرات زیادی بوده است اما در این میان بعضی چیزهای هستند که هیچ وقت تغییر نمی کنند، مثلا یکی از آن ها ستاره های آسمان هستند و دقیقا به همین دللی هم هست که دره چاکو در نیو مکزیکو تا ای اندازه مشهور شده است. این پلارک به «پارک ملی آسمان تاریک» مشهور است و دلیل آن هم تعداد زیاد ستاره های یاست که در منطقه وجود دارد و باعث شده تا فرشی از ستاره در آسمان ظاهر شود. می خواهیم این دره ی حیرت آور را بیشتر معرفی کنیم. با الی گشت همراه باشید:

دره چاکو
مطالب مرتبط:
سنگ‌های خیمه‌ای در نیو مکزیکو!
روش گیج کننده ی مکزیکی ها برای اعلام زمان!

اما واقعا چه چیزی در مرد آسمان دره ی چاکو وجود دارد که آن را تا این انداز برای ستاره شناسان جذاب کرده است؟ چاکو دره ای کم عمق است در کشور مکزیک است که ارتفاعی ۱۹۰۰ متری از سطح دریا دارد و همین موضوع باعث شده تا آب و هوای خشنی داشته باشد. جایی که تابستان های داغ و سوزان و زمستان های استخوان سوزی دارد، با این وجود تقریبا هیچ وقت خالی از سکنه نبوده اتس.

طبق آنچه که به دست آمده ظاهرا از ۲۹۰۰ سا قبل از میلاد مسیح در دره چاکو تمدن وجود داشته است اما اتفاق های مهم آن در سال ۸۵۰ بعد از میلاد مسیح افتاد. مدمی که به این دره آمدند خیابان های یی سنگی و سازه های بزرگ یساختند، سازه هایی که بعضی از آن ها بیشتر از ۵۰۰ اتاق دارد و نکته ی عجیب و جالب در مورد این سازه ها این است که تمام سازه ها با نشانه های اختر شناسی هماهنگی دارند!

سازه های دره چاکو

علاوه بر این علم ستاره شاسی از هزار سال پیش در دره چاکو وجود داشته است، همه ی این شواهد نشان می دهد که مردم چاکوئن چه اطلاعات و دانشی از ستاره ها و ستاره شناسی داشته اند.

کنجکاوی های عصر مدرن

در این که ستاره ها برای مردم چاکو از اهمیت زیادی برخوردار بوده اند، هیچ شکی نیست اما دلیل آن چیست؟ دلیل واضح آن ای است که حتی اگر امروز به این منطقه بروید، به اندازه ای آسمان بزرگ و تیره و درخشان آن هیپنوتیزمتان می کند که به راحتی می تواند ساعت ها خیره نگه تان دارد. خوشبختانه حفاظت های بیش از اندازه از این منطقه و در دتسرس نبودن ستاره ها! مانع از آسیب  مردم به زیبایی های آن شده است.

دره چاکو در شب

در این پارک ملی که هر سال هزارن هزار توریست را به خود جذب می کند، رصدخانه ای اختصاصی وجود دارد که گردشگران می توانند از تلسکوپ پیشرفته ی آن آسمان شگفت انگیز چاکو را ببینند و در برنامه های اختر شناسی ای ه در این مرکز انجام می شود شرکت کنند.

دره ی چاکو در مکزیک

شاید امروزه تکنوولوژی ای که برا یرصد ساره هیا دره چاکو استفاده می شود، به نسبت قبل مدرن تر باشد اما در آخر طرفداران ستاره شناسی هیچ تفاوتی با مردم چاکوئن ندارند، همه ی ما مجذوب ستاره های درخشانی می شویم که بالای سرمان است!

راهنمای سفر به شیلی
راهنمای سفارت مکزیک و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت شیلی و اخذ ویزای این کشور
آتشفشان خاموشی که می توانید به داخل آن بروید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code