دروغ‌های احتمالی هتل‌ ها به شما

چه خدماتی در هتل را باور کنیم؟

مطالب مرتبط:
چگونه در سفر هتل مناسب انتخاب کنیم؟
آنچه از هتل ها و امکانات و درجه بندیشان باید بدانید

وای فای رایگان

بسیاری از هتل ها خدمات رایگان وای فای را به مسافران عرضه می کنند و این شاید به نظر شما امتیاز خوبی باشد اما باید بدانید که مسافران مشتاق در استفاده از آن هیچ کوتاهی نمی کنند. متاسفانه گزینه وای فای رایگان به اندازه کافی کاربردی نیست.

در برخی هتل ها سرعت ارتباط اینترنت به حدی پایین است که تقریبا باز کردن یک صفحه در ساعات غروب که همه در تلاشند همان زمان آنلاین باشند تقریبا نا ممکن است. از سوی دیگر ممکن است که وای فای فقط بخش عمومی هتل را تحت پوشش قرار دهد و به این ترتیب هر زمان که نیاز به چک کردن ایمیل داشته باشید باید مدام به لابی هتل در رفت و آمد باشید.

بنابر گزارش روزنامه USA Today هتل ‌ها در آخرین تدابیر اتخاذ شده، وای فای رایگان را به همه میهمانان ارائه می ‌دهند اما برای سرعت ‌های بالاتر یک هزینه شارژ اضافی دریافت می‌ کنند. یعنی چنانچه دوست نداشته باشیم برای باز شدن هر صفحه ۶۰ دقیقه صبر کنیم باید یک هزینه مضاعف پرداخت نماییم؟ با تشکر فراوان از متصدیان هتل.

باور حقایق هتل ها

ارائه امکانات – صرف نظر از تعرفه‌های اضافه بر سازمان

مسلما اقامت در یک هتل با همه امکانات تفریحی در حالی که بدانید برای همه امکانات فوق العاده اش هزینه معقول یا نزدیک به رایگانی پرداخت می‌ کنید بسیار شادی آور است. اما صبر کنید: در مورد پرداخت هزینه مضاعف ۳۰ دلار برای هر شب در صورتحسابتان چه می گویید؟

تعرفه امکانات تفریحی یکی از متداول ترین و بهترین روش‌ هایی است که هتل‌ ها در مقابل امکانات فوق ‌العاده‌ای که گمان می‌ کردید رایگان هستند- بدون افزایش نرخ پایه- از شما دریافت می‌ کنند مثل وای فای و استفاده از استخر هتل. این تعرفه ‌های امکانات تفریحی در واقع دروغ ‌های از قلم افتاده ای هستند که تا قبل از انتخاب هتل و رفتن به صفحات رزرو آشکار نمی‌ شوند. اما تفاوت مشخصی که همه آنها ایجاد می‌ کنند را می‌ توانید در خط آخر صورتحساب ببینید.  بطور مثال، نرخ تعرفه تفریگاه ساحل خیابان رجیس باهیا در پورتوریکو هر شب معادل ۶۰ دلار  است در حالی که هتل ریتز کارلتون در جزایر گرند کیمن ۷۰ دلار شارژ اضافه بر سازمان دریافت می‌کند (و نیز ده درصد شارژ خدمات).

در مورد تعرفه‌ های پنهان هتل حواستان را جمع کنید.

زمانی که یک عکس ساده هزاران حرف برای گفتن دارد

بعضی اوقات هتل ها نه تنها با بازی با کلمات شما را گمراه می کنند بلکه در این راه از عکس ‌ها هم کمک خوبی می گیرند. آنها ممکن است با استفاده از لنزهای چشم ماهی (لنزهایی که بیشترین زاویه دید را به بیننده می ‌دهد) طوری از یک اتاق هتل عکس بگیرند که به نظر بزرگتر برسد یا از آینه و زوایای عکاسی هوشمندانه چنان استفاده هنرمندانه ‌ای بنمایند که یک باشگاه زیرزمینی تنگ و شلوغ یک مرکز تناسب اندام عریض و طویل به نظر می ‌رسد. البته استخرها آنطور که در گالری تصاویر هتل مشاهده می ‌کنید خلوت و تمیز و شیک نیستند. (فکر می کنید ۲۰ بچه ای که جیغ زنان در حال شنا در آن هستند را کجا پنهان کرده‌اند؟)

سایت oyster.com که یک سایت در زمینه عکاس‌های هنرمندانه ساحل محسوب می‌ شود یک سری تصاویر فکاهی غلط انداز تهیه کرده است که طی آن تصاویر فریبنده موجود در وب‌سایت ‌های هتل‌ ها در کنار تصاویر واقعی گرفته شده توسط خودش قرار داده است. در اینجا بود که حقیقت آشکار شد:  از قرار معلوم سواحل شنی که مردم آرنج به آرنج روی صندلی‌ های خود دراز کشیده و آفتاب می ‌گیرند سواحلی متروک هستند و استخرهای لوکس که به فروشگاه بزرگ میسی چسبیده اند بی ‌شباهت به لگن یا وان آب داغ نیستند.

اگر هتل انتخابی شما از افشاگری‌های Oyster جان سالم به در برده است می ‌توانید حقیقت را در عکسهایی که مشتری ‌های هتل در TripAdvisor ثبت کرده ‌اند جستجو کنید. از آنجا که ممکن است کیفیت عکس‌ ها از نظر تاری و میزان نور با هم متفاوت باشند شما به تصاویر واضحی که منظره واقعی هتل و فضای عمومی آن را به تصویر می کشند دقت کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد