بلیط هواپیما

دریاچه بوهینج، بزرگ ترین دریاچه یخی اسلوونی

دریاچه بوهینج | Lake Bohinj در اسلوونی

بیشتر کسانی که به اسلوونی می روند حتما اسم دریاچه زیبا و چشم نواز این کشور یعنی دریاچه بلد را شنیده اند، دریاچه ای که کمتر گردشگری تا اسلوونی می رود و از آن دیدن نمی کند. اما چیزی که بیشتر گردشگران از آن بی خبرند این است که در فاصله ی ۳۰ دقیقه ای دریاچه بلد دریاچه بزرگ تر دیگری وجود دارد به اسم دریاچه بوهینج، دریاچه ای به زیبایی دریاچه بلد و البته با چشم اندازهای آرامش بخش تر! این دریاچه در ارتفاع ۵۲۶ متری سطح دریا، در داخل پارک ملی تریگلاو قرار دارد و از چشم نوازترین جاذبه های طبیعی اسلوونی ست. می خواهیم درباره دریاچه بوهینج در اسلوونی حرف بزنیم در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

زیباترین دریاچه های اسلوونی

دریاچه بوهینج

مطالب مرتبط:
پارک ملی تریگلاو، پارکی در میان کوه های آلپ اسلوونی
دریاچه بلد در اسلوونی، یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا
آنچه باید از تاریخ اسلوونی و پارتیزان ها بدانید

دریاچه بوهینج دروازه ای به سمت پارک ملی تریگلاو و محلی برای استراحت و دور شدن از زندگی روزمره و مدرن است. دریاچه ای آرامش بخش و اسرار آمیز با زیبایی فریبنده که عاشقان طبیعت از تماشای آن سیر نمی شوند. با اینکه خیلی ها دریاچه بلد را توریستی ترین نقطه اسلوونی می دانند اما اگر بودن در میان طبیعتی آرام را ترجیح می دهید دریاچه بوهینج گزینه ای ایده آل برای طبیعت گردی در اسلوونی است.

آب آرام و چشم اندازهای آرامش بخشی که دریاچه را احاطه کرده اند بهشتی برای دوستداران طبیعت هستند. کناره های این دریاچه معمولا شروعی برای کوهنوردی در کوه جولین است وخیلی از کسانی که خیال صعود به بلندترین و معروف ترین قله اسلوونی یعنی تریگلاو را دارند مسیر صعود خود را از کنار دریاچه بوهینج شروع می کنند.

جاذبه های اسلوونی

طبیعت زیبای دریاچه بوهینج

دریاچه بوهینج به خاطر آرامشی که دارد مقصدی محبوب برای گذراندن تعطیلات است و برای تعامل با طبیعت بکر اطراف فرصت های بیشماری را در اختیار طبیعت دوستان قرار می دهد. چه تفریحات اطراف دریاچه را انتخاب کنید و چه برای کوهنوردی راهی رشته کوه های آلپ شوید در هر دو صورت در آغوش کشیدن هوای پاک و تازه ی آلپ استرس زندگی روزمره را کاملا محو و نابود می کند. خیلی از گردشگرانی که برای تماشای دریاچه بوهینج راهی این منطقه می شوند بزرگ ترین شهر کنار دریاچه یعنی شهر Ribčev Laz را برای تماشای دریاچه انتخاب می کنند. می توانید در همین شهر به راحتی جایی برای اقامت پیدا کنید و بعد از مدتی دریاچه گردی تان را شروع کنید.

بوهینج

دریاچه بوهینج و چشم اندازهای اطرافش راهی عالی برای تجربه ی تفریحات ماجراجویانه است پس اگر لم دادن در کنار دریاچه را کاری خسته کننده می دانید این دریاچه با تفریحات و سرگرمی های زیاد به استقبال شما می آید. زیپ لاین، پاراگلایدر، رفتینگ، صخره نوردی، اسکی، قایق سواری، اسب سواری، طبیعت گردی، کوهنوردی و … تفریحات متنوعی هستند که روزهایی خاطره انگیز را برایتان رقم می زنند.

دریاچه بوهینج با ۳۱۸ هکتار مساحت بزرگ ترین دریاچه دائمی اسلوونی ست و در بین دره بوهینج و کوه جولین قرار گرفته و بخشی از پارک ملی تریگلاو است. این دریاچه ۴٫۲ کیلومتر طول و در بیشترین حالت ۱ کیلومتر عرض دارد و در ۲۶ کیلومتری غرب دریاچه بلد قرار گرفته است.

دریاچه بزرگ اسلوونی
  • طبیعت گردی

در اطراف دریاچه یک مسیر طبیعت گردی ۱۲ کیلومتری هست که می توانید در عرض ۵ تا ۶ ساعت آن را طی کنید. در طول مسیر می توانید از روی رودخانه ساویکا بگذرید و مستقیم به سمت ایستگاه تله کابین بروید.

  • قایق سواری

اگر دوست دارید به دل دریاجه بزنید و زیبایی های دریاچه را از نزدیک تجربه کنید باید سوار قایق های تفریحی شوید تا چشم اندازهایی را ببینید که امکان تماشای آن ها از کنار ساحل وجود ندارد. قایق سواری در همه ی ماه های سال به جز دی و بهمن انجام می شود.

دریاچه بوهینج
  • ماهی گیری

از ماه های فروردین تا آبان یکی از محبوب ترین سرگرمی های دریاچه و رودخانه «ساوا بوهینجکا» ماهی گیری است. دریاچه زیستگاه انواع مختلفی از ماهی هاست که ماهی گیران زیادی را به این نقطه می کشانند.

  • اسکی

تفریحات این منطقه فقط مخصوص ماه های گرم سال نیست. فصل اسکی از آبان تا اریبهشت طول می کشد و در این ماه ها بر روی قله وونگل امکانات و تجهیزات اسکی آماده است که می توانید برای اسکی با تله کابین خود را به این قله برسانید.

دریاچه اسلوونی در فصل زمستان
  • تله کابین سواری

ایستگاه تله کابین در بخش غربی انتهای دریاچه قرار دارد با این تله کابین می توانید به راحتی به قله کوه ووگل (Vogel) بروید  و چشم اندازهای دریاچه و کوهستان های اطراف را تماشا کنید. در قله کیوسکی برای خرید خوراکی هم هست که انرژی از دست رفته را به شما برمی گرداند.

  • شنا

در ماه های گرم سال و به خصوص در آخر هفته ها اطراف دریاچه مملوء از گرشدگرانی می شود که عاشق شنا در میان آب های فیروزه ای دریاچه اند.

  • کوهنوردی

یکی از مهمترین دلایلی که گردشگران را به کنار دریاچه بوهینج می کشاند این است که راه رسیدن به کوه های آلپ از کنار این دریاچه می گذرد. اسلوونی ها اعتقاد دارند که همه ی آن ها در طول عمر خود حداقل برای یک بار هم که شده باید قله تریگلاو را فتح کنند پس خیلی از آن ها گروهی به کنار این دریاچه می روند تا به این آرزو برسند. برای رسیدن به کوه مسیرهای آسان، متوسط و سخت وجود دارد که همه ی سلایق را راضی می کنند. فقط تماشاچی نباشید به دل این مسیرها بزنید و طبیعت را در بهترین شکل ممکن تجربه کنید!

منبع: sloveniaforyou.com

پارک ملی تریگلاو، پارکی در میان کوه های آلپ اسلوونی
پارک ملی تریگلاو، پارکی در میان کوه های آلپ اسلوونی
دریاچه بلد در اسلوونی، یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا
دریاچه بلد در اسلوونی، یکی از رمانتیک ترین دریاچه های دنیا
بلد، جزیره ای افسانه ای که قبل از مرگ باید دید
بلد، جزیره ای افسانه ای که قبل از مرگ باید دید
آنچه باید از تاریخ اسلوونی و پارتیزان ها بدانید
آنچه باید از تاریخ اسلوونی و پارتیزان ها بدانید