دریاچه شورمست سوادکوه بهشتی در همین نزدیکی

دریاچه شورمست سوادکوه نگینی در دل کوه

زیبایی های چشم نواز طبیعت کشورمان ایران در گوشه و کنار این سرزمین هر کدام به رنگی درآمده تا با جلوه هایش، روحتان را نوازش دهد و گاه با پدیده ای حیرت انگیز شما را غافلگیر کند. امروز گوشه ای از این طبیعت دیدنی را برای تجربه یک گشت و گذار متفاوت انتخاب کرده ایم و می خواهیم برای لحظاتی از آن لذت ببریم و محو آن شویم. بار دیگر راهی شمال می شویم و می خواهیم یکی از شگفت انگیزترین جلوه های طبیعت ایران را به نظاره بنشینیم. مقصدمان مجدد استان سرسبز و دوست داشتنی مازندران است که همه با طبیعت زیبایش آشنایی داریم و از شهرت جنگل های انبوه و ساحل زیبا و دریاچه هایش آگاهیم. در این استان راه شهرستان سوادکوه را در پیش می گیریم تا در گوشه ای از آن، جاذبه ای کمتر شناخته شده را بیابیم. پس با ما در مجله الی گشت همراه باشید.

دریاچه شورمست سوادکوه
مطالب مرتبط:
دریاچه ولشت مرزن آباد برگی دیگر از بهشت مازندران
دریاچه فراخین، طبیعتی بی نظیر در دل جنگل
دریاچه آویدر، رویایی از جنس طبیعت

اما با همه لذت ها و خوبی های سفر به طبیعت، برخی همت رفتن به دوردست ها را ندارند و گذران فراغت خود را در اطراف محل زندگی خود ترجیح می دهند. اما اگر جزو هر کدام از این ها هستید و ساکن تهرانید، مقصد امروز ما می تواند برای شما مفید باشد و طبیعت امروز را مقصد خود قرار دهید. کافیست کوله بار سبک خود را برداشته و به مقصد سوادکوه راهی جاده فیروزکوه شوید. مقصد نهایی ماه دریاچه شورمست سوادکوه استان مازندران است، جایی که امروزه و در هر روز طبیعت دوستان و گردشگران زیادی را در خود جای داده و زیبایی هایش را به رخ مشتاقانش می کشد. این جاذبه طبیعی و دوست داشتنی در سوادکوه، علاوه بر ظرفیت گردشگری بالای خود، دارای مناظر زیبا و چشم اندازهای بکر طبیعت را در اطراف شامل می شود که از جمله آن ها جنگل های انبوه توسکا می باشد.

دریاچه شورمست در سوادکوه

دریاچه شورمست کجاست؟

در مسیر جاده فیروز کوه که قرار می گیرید فارغ از اینکه مقد بسیار جذابی در انتظار شماست، اما طول مسیر نیز دارای زیبایی های چشم نوازی است که خستگی جاده و رانندگی را از تن شما خارج می کند. یکی از زیبایی های و مناظر فوق العاده مشهور در این جاده، پل ورسک است و از فیروزکوه به سمت سواد کوه که پیش بروید شاهد آن خواهید بود. بعد از آن که به جاده منتهی به دریاچه وارد شدید و به نزدیکی های دریاچه شورمست که رسیدید، از جاده ای پر پیچ و خم عبور می کنید که در هر پیچ آن مناظر زیباتر از دیگری را خواهید دید که می توانید برای لذت بردین از این چشم انداز ها، توقفی کوتاه داشته باشید. از سواده کوه بدون توقف نیم ساعته به مقصد می رسید، در واقع نشانه نزدیک شده به دریاچه شورمست سوادکوه این است که وارد جاده خاکی می شوید.

دریاچه شورمست

مسیر دسترسی

از جاده ی فیروزکوه که به سمت قائمشهر بروید، پس از ۶۵ کیلومتر از فیروزکوه به پل سفید می رسید. کمی جلوتر نیز در سمت راست جاده و پس از گذر از پمپ بنزین، تابلوی شورمست را خواهید دید، جاده اما در دست چپ شماست و برای تغییر مسیر به آن جاده باید دور زد، مسیر تا نیمه های راه آسفالته است ولی به دریاچه شورمست سوادکوه که نزدیک می شوید خاکی می شود. جاده را ادامه دهید تا به دریاچه برسید.

دریاچه زیبای شورمست

ویژگی های این دریاچه 

در ارتفاعات مشرف به شهر پل سفید، دریاچه ای طبیعی و زیبایی را در دل جنگل توسکا که دارای درختان کهنسال و بلند قامت است، خواهید دید، مساحت آن ۱۵ هزار متر مربع  است که عمیق ترین نقطه آن دارای ۷ متر عمق است، این دریاچه شورمست نام دارد که مورد توجه بسیاری از طبیعتگردان می باشد. دریاچه شورمست سوادکوه که ارتفاعی حدود ۹۴۰ متر از سطح دریا دارد، عرض آن از شمال به جنوب است و ۷۰ متر است و طول آن که از شرق تا غرب گسترده شده است دارای ۳۰۰ متر می باشد. این مکان دوست داشتنی و زیبا به دلیل نزدیکی به پایتخت، دسترسی آسان، امکانات مناسب و… به یکی از جاذبه های مهم گردشگری در این منطقه تبدیل شده است  و مقصد بسیاری از ساکنین تهران در تعطیلات آخر هفته شده است. آب این دریاچه ، محیط جنگل، سرسبزی ها و چشم انداز های اطرافش، همه و همه موجب شده تا شعف وصف ناپذیری در مهمانان این دریاچه و در ذهن آنها نقش ببندد.

دریاچه زیبای شورمست در سواکوه

چه فصلی برای بازدید دریاچه مناسب است؟

به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه که در مرز دو منطقه با آب و هوایی متفات واقع شده، به گونه ای که حد فاصل ناحیه خشک و بیابانی ( فیروزکوه ) و معتدل و مرطوب ( مازندران ) است، در واقع در هر فصلی زیبایی های خاص خودش را دارد و سفر به آن در هر فصلی خالی از لطف نخواهد بود. در هر فصل دریاچه شورمست سوادکوه حال و هوای ویژه و منحصر به فردی به قرار زیر دارد.

دریاچه زیبای شورمست سواکوه

بهار: اسم بهار همیشه با سرسبزی و طراوت توام است، این منطقه نیز در این فصل با آب و هوای خنک و دلپذیر میزبان گردشگران خود است.

تابستان: در این فصل هم به دلیل اینکه این دریاچه در ارتفاعات واقع شده است ازهوای گرم تابستان کمی فاصله دارد و دارای هوایی لذب بخش است.

دریاچه زیبای شورمست سواکوه مازندران

پاییز: ویژگی طبیعت در پاییز رنگارنگ بودن است  که این جاذبه طبیعی نیز از این قائده مستثنی نیست، زیبایی این منطقه در پاییز نیز شما را مشعوف خواهد کرد تا جایی که  اجازه نمی دهد شما از عکاسی طبیعت غافل شوید. البته به خاطر بارندگی در این فصل کمی جاده گلی است که نیاز به تجهیزاتی مثل کفش مناسب است.

زمستان:  شاید مورد علاقه شما نباشد اما برای بسیاری، هوای سرد و جاده برفی جذاب است که قطعا مناظری متفاوت و چشم نواز دارد که نیاز به تجهیزات کافی برای سفر به این منطقه می باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code