بلیط هواپیما

دریاچه عجیبی که ناگهان ناپدید می شود!

لوگاریما، دریاچه ای که ناگهان ناپدید می شود

وقتی در دنیای واقعی چیزی به طور اسرار آمیز ناپدید شود همیشه پشت آن یک دلیل علمی وجود دارد درست مثل دریاچه لوگاریما که در کنار جاده ای در چند کیلومتری شهر «بالی کاسل» ایرلند قرار دارد. دریاچه ای که در عرض چند ساعت می تواند ناپدید و دوباره ظاهر شود به همین دلیل است که به آن دریاچه ی ناپدید می گویند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا درباره این دریاچه عجیب بیشتر بدانید.

دریاچه لوگاریما
مطالب مرتبط:
آسمان را در آینه این دریاچه نگاه کنید!
رنگ این دریاچه هر لحظه تغییر می کند!

در کنار جاده ای که به شهر «بالی کاسل» ایرلند منتهی می شود دریاچه ای عجیب به اسم «لوگاریما» جای گرفته است، دریاچه ای که گاهی هست و گاهی نیست. آب این دریاچه می تواند چنان خشک شود که هیچ کس نفهمد زمانی اینجا آبی در جریان بوده است. راز ناپدید شدن این دریاچه این است که دریاچه بر روی بستر گچی روزنه دار قرار گرفته است. گاهی به خصوص در فصل های بارانی، روزنه های این گودال با رسوباتی مسدود می شود و این گودال پر از آب می شود این زمانی است که همه در اینجا دریاچه می بینند. وقتی این روزنه ها مسدود نباشد همه آب ها با سرعت زیادی به زیر زمین کشیده می شوند به طوری که اگر کسی در اینجا دریاچه ندیده باشد هیچ وقت نمی تواند حدس بزند که در اینجا زمانی دریاچه ای وجود داشته است.

دریاچه عجیب ایرلند

در طول فصل های بارانی آب زمین های اطراف، گودال لوگاریما را پر از آب می کند اگر روزنه های بستر دریاچه باز باشد آب به سرعت به زیر زمین می رود و اگر روزنه ها بسته باشد آب آنقدر آنجا می ماند تا روزنه ها باز شوند! این پدیده این دریاچه را تبدیل به یکی از منحصربفرد ترین دریاچه های دنیا کرده است. جالب است که جاده قدیمی شهر «بالی کاسل» دقیقا از وسط این دریاچه می گذشت! و دلیل آن هم شاید این بود که در زمان ساخت جاده در دریاچه آبی نبوده و کسانی که این جاده را ساخته بودند هیچ وقت نمی دانستند که در اینجا ممکن است زمانی دریاچه ای ایجاد شود! بعد از ساخت جاده، این مسیر گاهی زیر آب بود و عبور از آن بسیار خطرناک! در هنگام بارندگی های سنگین ساکنان شهر «بالی کاسل» که می دانستند این دریاچه پر از آب است برای مدت های طولانی سفرهای خود را به تاخیر می انداختند چون گذر از جاده سخت و خطرناک بود. در ۱۸۹۸ در این دریاچه اتفاق وحشتناکی رخ داد، سرهنگی برای رسیدن به قطار ساعت ۳ بعدازظهر «بالی کاسل»، کالسکه ای کرایه کرد و به سمت این شهر رفت. وقتی به اینجا رسید دریاچه پر از آب بود آن ها مردد بودند که از دریاچه بگذرند یا نه اما راننده کالسکه در لحظه آخر نتوانست عمق آب را به درستی تشخیص بدهد به داخل آب رفت و این باعث شد که دو اسب، راننده کالسکه و سرهنگ در این دریاچه غرق شوند.

دریاچه لوگاریما در ایرلند

این شد که جاده جدیدی دقیقا در همان محل قبلی ساخته شد، جاده به دریاچه که می رسد به اندازه حداکثر سطح دریاچه ارتفاع پیدا می کند و از روی آن گذر می کند. برای ایمنی بیشتر یک دیوار سنگی کوچک هم در دو طرف جاده ی روی دریاچه کشیده شده است. دیدن تصاویر این دریاچه زمانی که پر از آب است و خشک شده خیلی جالب است. وقتی دریاچه خشک است باورتان نمی شود که تا چندی بعد این گودال دوباره پر از آب می شود و ظاهری رویایی به خود می گیرد.

دریاچه ناپدید
همه آنچه که باید از تاریخ شنیدنی ایرلند بدانید!
همه آنچه که باید از تاریخ شنیدنی ایرلند بدانید!
تصاویر کوهستان های ایرلند که شما را به سفر وا می دارد!
تصاویر کوهستان های ایرلند که شما را به سفر وا می دارد!
خلیج دینگل بی، تنها مکانی در ایرلند که گردشگران را جادو می کند!
خلیج دینگل بی، تنها مکانی در ایرلند که گردشگران را جادو می کند!
سفر به لوکیشن های واقعی سریال گیم آو ترونز!
سفر به لوکیشن های واقعی سریال گیم آو ترونز!