بلیط هواپیما

دریاچه چورت کجاست؟

دریاچه چورت

دریاچه چورت یکی از  بیشمار دریاچه های ایران و یکی از زیباترین آنهاست که حتی مدت کمی قدم زدن در کنار آن می تواند آرامش خاصی را به شما هدیه دهد. این دریاچه قدمت زیادی ندارد اما به دلیل وجود اکوسیستمی از درختان سرسبز و طبیعت بکر در اطرافش، جایی شناخته شده است. این بار می خواهیم ایرانگردی مان را به این دریاچه ی خاص محدود کنیم. در ادامه همراه الی گشت باشید:

دریاچه چورت

درباره دریاچه چورت

مطالب مرتبط:
لمس ابرها در طبیعت زیبای مازیچال
راز کویر اسرارآمیز ریگ جن کشف شد

دریاچه چورت که نام دیگر آن میانشه است، در ۱۰ کیلومتری روستای چورت استان مازندران قرار دارد. این دریاچه، حدود ۵٫۲ هکتار وسعت دارد. چورت در محاصره ی درختان سبز خوشرنگ و جنگل های انبوه است و همین موضوع باعث منحصر بفرد شدن چشم انداز آن شده است. وجود ماهی های زیاد و متنوع در این دریاچه یکی از ویژگی های اصلی آن است؛ علاوه بر این، هوای مه گرفته، صدای حیوانات مختلف و پرندگان و جاده ای خاکی که از میان این درختان می گذرد، بر فضای مرموز این دریاچه اضافه کرده است و باعث شده تا به یکی از مسیرهای مورد توجه گردشگران ماجراجو تبدیل شود.

دریاچه مرموز چورت

خوبی سفر به این نقطه ی زیبا از ایران و گذراندن حتی چند ساعتی در آن این است که وقتی آن را ترک کنید، با یک حال و هوای عالی این کار را می کنید و تنها چیزی که برایتان می ماند یک حس خوب است و این برای افرادی که از انواع هیاهو ها خسته شده اند و دوست دارند کمی آرامش نصیب خود کنند و یا به دنبال تمدد اعصاب هستند، بهترین گزینه است. یک کار خوب، چادر زدن در فضای اطراف دریاچه است که آرامش بی مانندی را نصیبتان می کند.

چطور به دریاچه چورت برویم؟

برای رسیدن به این دریاچه ی زیبا باید اول به استان مازندران و از آنجا به جاده ی کیاسر- ساری بروید. این راه از تهران تقریبا ۳۵۰ کیلومتر فاصله دارد. بعد از آن، به روستای چورت می رسید. ۱۰ کیلومتر که طی کنید البته در جاده ی خاکی، می توانید دریاچه چورت را ببینید.

هوای این دریاچه و هوای اطراف آن خنک است پس اگر خواستید در این دریاچه بمانید، وسایل گرمایشی و چادر را فراموش نکنید.

روستای چورت
دریاچه چورت در مازندران

در اینجا امکان ماهیگیری برایتان وجود دارد. فقط یادتان باشد در این مکان شنا نکنید که ممکن است خطر هایی داشته باشد. البته تورهایی وجود دارد که اگر علاقه‌مند به این گونه سفر کردن باشید، شرکت در یکی از آن‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این صورت می‌توانید با نقاط بیشتری به همراه فرهنگ بومی مردم منطقه هم آشنا شوید.

بهترین زمان سفر به دریاچه چورت

فصل‌های بهار، تابستان و پاییز بهترین زمان برای دیدار از دریاچه‌ی چورت هستند. با این حال اگر تحمل سرمای زمستان را داشته باشید و بتوانید با سختی مسیر کنار بیایید، قطعا با حال و هوای متفاوت‌تری در این فصل از این دریاچه دیدن خواهید کرد. یکی از بهترین روش های سفر، سفر با تور است.

لیست بهترین استخر های تهران به همراه تصاویر و آدرس
لیست بهترین استخر های تهران به همراه تصاویر و آدرس
خیابان تربیت، یکی از معروف ترین خیابان های توریستی تبریز
خیابان تربیت، یکی از معروف ترین خیابان های توریستی تبریز
خرداد ماه به کدام مناطق ایران سفر کنیم؟
خرداد ماه به کدام مناطق ایران سفر کنیم؟
۷ جاذبه دیدنی از گرگان + تصویر
۷ جاذبه دیدنی از گرگان + تصویر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code