بلیط هواپیما

گاردا، بزرگ ترین دریاچه ایتالیا

دریاچه گاردا | Garda Lake  در ایتالیا

دریاچه گاردا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری شمال ایتالیاست و گردشگران زیادی در سفر به ایتالیا از آن دیدن می کنند. این دریاچه مملوء از تضادهاست، بزرگ ترین و محبوب ترین دریاچه ایتالیا در مسیر شهرهای ونیز و میلان قرار دارد و قلب تپنده ی بخش های شمالی ایتالیاست. ساحل این دریاچه حدود ۱۵۰ کیلومتر کشیده شده و ۳ ناحیه و ۱۵ شهر کوچک را در بر گرفته است.  این دریاچه مقصدی عالی برای همه ی سلیقه هاست و تمامی شهرهای اطرافش خصوصیت و فرهنگ خود را حفظ کرده اند. در ادامه الی گشت را همراهی کنید تا درباره دریاچه گاردا بیشتر بدانید.

دریاچه گاردا
مطالب مرتبط:
ساحل آمالفی، تماشایی ترین ساحل ایتالیا
دریاچه کومو، سومین دریاچه بزرگ ایتالیا

چشم اندازهای کوهستانی، روستاهای تپه ای و شهرهای بندری در سواحل باریک تر و شمالی تر دریاچه گاردا قرار گرفته اند. فرصت های ماجراجویانه ی زیادی در اختیارتان است؛ می توانید فقط در دامنه ی تپه های مالسزیون (Malcesine) راه بروید و یا به تفرجگاه سنگ فرش شده ی لیمون (Limone) بروید. نسیم هایی که در نواحی شمالی دریاچه می وزد اینجا را به جایی عالی تبدیل کرده هر چند که خیلی ها ورزش های آبی این ناحیه را هم دوست دارند.

حتی اگر به اندازه ی کافی ماجراجو نیستید تا به این تفریحات تن دهید می توانید در کنار ساحل بنشینید و در حالی که مشغول خوردن بستنی ایتالیایی هستید ساعت ها به آب خیره شوید. این ناحیه مدت ها تحت سلطه ی اتریش بوده و یاداور خطراتی است که سال ها شمالی ترین شهرهای ایتالیا را در معرض تهدید قرار می داد.

دریاچه گاردا در ایتالیا

قسمت جنوبی دریاچه گاردا پهن تر و عریض تر است، این قسمت شامل شبه جزیره سیرمیون هم می شود. آب و هوای ملایم و مدیترانه ای باعث رشد درختان زیتون و بیشه های لیمو شده که برای ناحیه ای تا این حد دور از خط استوا کمی عجیب به نظر می رسد. سواحل سنگ ریزه ای شهرهای گاردا و دسنزانو با آب های آبی رنگ و زلال جایی عالی برای گذراندن یک روز آفتابی هستند. محیط درخشان، آب و هوای معتدل، گونه های گیاهی (به ویژه بیشه های زیتون و لیمو، درختان پرتغال و نخل) به همراه چشم اندازهای جادویی که در پس زمینه ی بقایای تاریخی و فرهنگی اند این دریاچه را تبدیل به جذاب ترین مقصد گردشگری ایتالیا کرده اند.

این دریاچه با آب های زلال و آبی مقصدی منحصربفرد است جایی که گردشگران و مهمانان می توانند غرق در آرامش، تفریح، ورزش و هیجان کشف یک مکان جدید شوند. یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری کنار دریاچه شهر باستانی سیرمیون (Sirmione) است که رستوران ها، بازارها، مغازه ها و کافه های متنوعی دارد. در این شهر قلعه ای تماشایی به اسم اسکالیجر (Scaliger castle) است که قدمتش به قرن ۱۲ برمی گردد.

جاذبه های ایتالیا

از طرفی وجود چشمه های گوگرد در این شهر هم طرفداران زیادی دارد که این طور که گفته می شود بیماری های زیادی را درمان می کنند. گاردا حدود ۳۰ کیلومتر تا شهر محبوب ورونا (Verona) فاصله دارد اقتصاد این شهر بر مبنای توریسم است و در نزدیکی اش یکی از محبوب ترین شهر بازی های ایتالیا قرار گرفته: شهربازی گاردالند که اگر بازی های ماجراجویانه را دوست دارید می توانید سری هم به این شهر بازی بزنید.

در شمالی ترین بخش این دریاچه شهرهای ریوا و توربول قرار گرفته اند که با بادهای مناسبی که دارند خیلی ها را برای موج سواری به این ناحیه می کشانند. سواحل جنوبی پر از تپه های کوچک است در حالی که سواحل شمالی را کوه ها و صخره ها احاطه کرده  اند این زمین های ناهموار این دریاچه را به جای مناسبی برای ماجراجویان ورزشی تبدیل کرده است. موقعیت جغرافیایی خاص باعث شده که این دریاچه در تمام مدت سال آب و هوای معتدلی داشته باشد. حتی اگر عاشق تاریخ و بناهای باستانی باشید باز هم در اطراف این دریاچه نا امید نمی شوید چون اینجا پر از قلعه، بقایای رومی و البته آثار به جای مانده از جنگ جهانی دوم است.

سواحل کنار این دریاچه جایی عالی برای دوچرخه سواری ست در این قسمت ها مسیرهایی برای این تفریح مهیج و لذت بردن از چشم اندزهای اطراف در نظر گرفته شده است. اگر دوچرخه سوار حرفه ای هستید می توانید مسیرهای ناهموارتر را برای این کار انتخاب کنید.

شگفتی های طبیعی ایتالیا

جاذبه های اطراف دریاچه گاردا

 

ویرانه هایی از یک ویلای رومی

یکی از شعرای رومی در فاصله ی سال های ۸۴ تا ۵۴ قبل از میلاد زندگی می کرد در نواحی دور دست شبه جزیره ویلایی زیبا داشت. بقایای گسترده ی این ویلا تاریخدان ها را کاملا گیج کرده است. قبل از اینکه به داخل قلعه بروید و یا محو تماشای چشم اندازهایی دریاچه شوید حتما از موزه ی کوچک و با کیفیت ورودی دیدن کنید. از روستای سیرمیون با یک پیاده روی ۱۵ دقیقه ای می توانید خودتان را به این ویرانه ها برسانید.

شهر سیرمیون و قلعه اسکالیگری | Sirmione and Castello Scaligeri

شهر تماشایی سیرمیون در نواحی جنوبی دریاچه قرار دارد. در اینجا در کنار آب چشمتان به قلعه ای زیبا می افتد که در قرن ۱۲ توسط اسکالیگری ساخته شده تا از شهر در برابر میلانی ها دفاع کند. می توانید از داخل این قلعه دیدن کنید و یا به بالای برج آن بروید تا با تماشای چشم اندازهای پانارونایی از شهر و دریاچه غافلگیر شوید.

قلعه اسکالیگری

شهر گاردونی ریویارا | Gardone Riviera

این شهر یکی از چندین شهر زیبای سواحل غربی است که چشم اندازهای جذابی از دریاچه و نواحی اطراف دارد. یکی از جذاب ترین جاذبه های این شهر باغ گیاهشناسی هروسکا است که نهایت استفاده را از چشم اندازها و آب و هوا کرده است.

منبع: tui.co.uk

رم را این گونه بگردید!
رم را این گونه بگردید!
خرید در بهترین مراکز خرید ونیز، راهنمای کامل برای همه!
خرید در بهترین مراکز خرید ونیز، راهنمای کامل برای همه!
معرفی قدیمی ترین رستوران های رم ایتالیا
معرفی قدیمی ترین رستوران های رم ایتالیا
آتشفشانی که آماده انفجار است!
آتشفشانی که آماده انفجار است!