دریاچه عجیب Sørvágsvatn جزایر فارو در بالای اقیانوس است!

دریاچه Sørvágsvatn

تجربه ی سفر به جزایر فارو از آن دست تجربه هایی است که در زندگی بسیاری از افراد به احتمال زیاد هیچ وقت پیش نمی آید و افراد کمی شانس این را پیدا می کنند تا بتوانند به این جزایر که از زیباترین جزایر جهان هستند سفر کنند. این جزایر در سال ۲۰۱۵ توسط مجله ی معتبر نشنال جئوگرافیک به عنوان «بهترین سفر در سال ۲۰۱۵» نام گذاری شدند با این حال سال های سال است که این جزایر بکر طبیعت عجیب خود را حفظ کرده اند ولی به خاطر دور دست بودن مورد توجه توریست ها نبوده اند. در این جزایر دریاچه ی بسیار زیبا و عجیبی به نام دریاچه Sørvágsvatn وجود دارد که بزرگ ترین دریاچه ی این جزایر هم محسوب می شوند که در این نوشتار از الی گشت می خواهیم در مورد این دریاچه ی عجیب به عنوان یکی از شاهکارهای طبیعت که باید مورد توجه قرار بگیرد صحبت کنیم. با ما باشید:

دریاچه Sørvágsvatn
مطالب مرتبط:
هیچ وقت این کارها را در دانمارک انجام ندهید
قلعه اگسکوف در دانمارک، قلعه ای روی آب!

دریاچه ی Sørvágsvatn که به آن دریاچه ی لیتیسوانت (Leitisvatn) هم گفته می شود بزرگ ترین دریاچه ی جزایر فارو است که در جزیره ی Vágar قرار گرفته است. این دریاچه مساحتی برابر ۳٫۴ کیلومتر دارد و تصویری که از دریاچه Sørvágsvatn در پایین می بینید در نگاه اول شاید بیشتر شبیه به یک تصویر غیر واقعی به نظر برسد در صورتیکه اصلا این طور نیست و ظاهرا که سطح این دریاچه از سطح اقیانوس بسیار بالاتر است در صورتیکه این دریاچه فقط ۳۰ متر از سطح دریا بالاتر است

خود دریاچه به تنهایی چندان چشمگیر نیست اما از آن جا که در کنار اقیانوس و روبروی این صخره ها قرار گرفته است بسیار چشمگیر به نظر می رسد و البته که از بین ۱۸ جزیره ای که در فارو وجود دارد، بزرگ ترین دریاچه این مجمع الجزایر هم محسوب می شود و حدود ۶ کیلومتر طول دارد.

بین مردم جزایر فارو بر سر اسم این دریاچه بحث های جدی ای وجود دارد، در نزدیکی این دریاچه یا روستایی به نام Sørvágur وجود دارد که مردم این روستا از این که این دریاچه هم نام روستای آن ها است به خود افتخار می کنند و دریاچه Sørvágsvatn را بخشی از دارایی های خود می دانند و از طرف دیگر روستایی هم به نام Miðvágur در همان نزدیکی وجود دارد که نزدیک تر از روستای قبلی به این دریاچه است و در فاصله ی کمتری از آن قرار دارد با این حال گفته می شود که روستای Sørvágur قبل از روستای Miðvágur وجود داشته است.

دریاچه Sørvágsvatn در فارو

البته بیشتر بومیانی که در نزدیکی این دریاچه زندگی می کنند به آن واتنی (Vatni) می گویند و این به آن دلیل است تا بین  آن ها اختلافی درباره ی این دریاچه به وجود نیاید با این حال وقتی که گردشگران و توریست ها به این جزیره سفر می کنند و به این دریاچه، دریاچه Sørvágsvatn می گویند، آن جاست که دوباره اختلافات این ۲ روستا بالا می گیرد! در هر صورت این دریاچه یکی از جاذبه های گردشگری جزایر فارو و یکی از دلایل اصلی گردشگران برای سفر به این جزیره است. از آن جا که درباره ی جزیرا فارو در کمتر کتاب و مجله ی گردشگری صحبت شده است شما را با این جزیره بیشتر آشنا می کنیم.

دریاچه Sørvágsvatn در جزایر فارو

از جزایر فارو بیشتر بدانید

فارو یا جزایر فارو (Faeroe Islands) در واقع مجموعه ای از ۱۸ جزیره است که در وسط اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع شده اند و در شمال غربی اسکاتلند بین دو کشور ایسلند و نروژ قرار گرفته اند. این جزایر جز قلمرو دانمارک محسوب می شوند البته از نظر سیاسی کاملا مستقل هستند. در این جزایر حدود ۵۰۰۰۰ نفر زندگی می کنند و فرهنگ خاص و منحصر بفرد خود را دارند و به صخره های سر سبز و شیبدارش مشهور شده است و از طرف دیگر زندگی گوسفدان دانمارکی در این جزیره هم از نکات خاص دیگری است که در همه ی توصیفاتی که از این جزیر می شود همیشه شنیده می شود.

اگر چه جزیرا فارو واقعا زیبا هستد اما فصل گردشگری آن بسیار کوتاه است و بهترین زمان سفر به جزایر فارو از ماه می شروع می شود و نهایتا تا ماه سپتامبر ادامه دارد. یکی از اصلی ترین دلایلی که هر گردشگر و توریستی را عاشق این جزایر می کند سرسبزی بیش از اندازه و طبیعت زیبا و بکر دست نخورده ی آن است که این سرسبزی در فصل تابستان به طرز غیر عادی ای بیشتر و بیشتر هم می شود و در کنار هوای تازه و پاک و آسمان آبی شفاف و منظره ای از صخره ها در کنار دره های عمیق از آن دست منظره هایی است که هر کسی از دیدنش لذت می برد. اگر دوست دارید تا از آلودگی و شلوغی ای که در شهرهای بزرگ وجود دارد رها شوید و به معنای واقعی کلمه وارد یک منطقه ی دیدنی بکر و خار العاده شوید باید جزایر فارو را انتخاب کنید البته قطعا با توجه به مسیر دوری که این جزایر از ایران دارد، شاید به ندرت کسی بتواند به آنجا سفر کند با این حال گردشگرانی که شانس این را داشته اند تا به کشور دانمارک و جزایر فارو بروند بسیار خوش شانس خواهند بود که توانسته اند از این بهشت کوچک دیدن کنند.

جزایر فارو

درباره ی مردم ای جزیره هم باید گفت که در آخرین تحقیقاتی که از ساکنان جزیره انجام شده است مشخص شده که ۸۷ درصد مردم فارو اسکاندیناوی هستند.

در مورد هزنیه های سفر به جزایر فارو هم باید گفت که همه چیز در این جزایر گران است و روی تمام وسایلی که برای خریداران به فروش می رسد ۲۵ درصد هم مالیات می خورد اما برای مردمی که از خارج اسکاندیناوی وارد این جزایر می شوند معمولا در زمان ترک جزیره، این مالیات به آن ها پرداخت و بازگردانده می شود. بیشتر غذاهای مردم فارو از گوشت قرمز و ماهی تشکیل شده است و در این جزیره هم از نظر تعداد، هیچ کمبودی برای رستوران وجود ندارد  معروف ترین این رستوران ها در Tórshavn قرار دارد.

عکس های جزایر فارو

همان طور که در ابتدا هم گفته شد این جزایر واقعا بی نظیرند و زیبایی بی حد و حصری دارند و در هر جزیره ای از آن قطعا چیزی وجود دارد که شما را شگفت زده کند. با این حال یکی از بهترین دیدنی های این جزایر دریاچه Sørvágsvatn است.

منبع: amusingplanet.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code