در این ترن هوایی پیاده روی کنید!

ترن هوایی پیاده روی در آلمان

ترن هوایی از وسایل پرطرفدار و هیجان انگیز شهربازی هاست که پیچ و تاب مسیر و سرعت زیادش گردشگران را پر از شور وهیجان می کند. با اینکه این بازی هیجان انگیز انگیزه ی خیلی ها برای رفتن به شهر بازی هاست اما کسانی که چندان ماجراجو نیستند شاید حتی فکر سوار شدن روی این وسیله هم آن ها را بترساند به همین خاطر آن ها معمولا دور ترن هوایی را خط می کشند. در آلمان یک ترن هوایی ساخته شده که حتی کسانی که بازی های هیجان انگیز را دوست ندارند هم می توانند سوار آن شوند! پس در سفر به این کشور اگر دنبال یک تجربه تازه اید ما پیاده روی روی این ترن را بهتان پیشنهاد می کنیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با این ترن هوایی آشنا شوید.

تن هوایی پیاده روی در کشور آلمار
مطالب مرتبط:
نگاهی به تاریخ کشور آلمان
خیابان های رویایی درسدن در آلمان (عکس)

اگر از مسیرهای پرپیچ و خم و ارتفاع سر گیجه آور ترن هوایی می ترسید می توانید ترن هوایی دویسبورگ آلمان را امتحان کنید. خوبی این ترن هوایی این است که می توانید سرعت آن را خودتان تنظیم کنید؛ هر وقت دلتان خواست به آن سرعت دهید و با شتاب از مسیری پیچ و ودر پیچ عبور کنید و هر وقت هم خواستید سرعت خود را پایین بیاورید! همه ی این ها به این دلیل است که این ترن هوایی، یک ترن هوایی مخصوص پیاده روی است! این ترن هوایی را یک طراح هامبورگی طراحی کرده و اسم آن را «تایگر اند ترتل» گذاشته، منظور این اسم به سرعت روی ترن هوایی است: گاهی مثل «ببر» سریع و تند و گاهی هم مثل «لاکپشت» آهسته و آرام!

ترن هوایی پیاده روی آلمان از جاذبه های جذاب

اگر دوست دارید که به روی این ترن هوایی خاص بروید باید ۲۴۹ پله را بالا بروید و مسیرهای پرپیچ و خم را طی کنید. به دلخواه، سرعت خودتان را تغییر می دهید و در بالاترین نقطه به ارتفاع ۴۵ متری می رسید، در آن بالا چشم انداز زیبایی را در مقابل خودتان می بینید. مناظر بینظیر به همراه نسیم باد خنکی که صورتتان را نوازش می دهد وادارتان می کند چند دقیقه ای در ارتفاع بایستید و لذت ببرید. برای ساخت این ترن هوایی حدود ۱۲۰ تن فولاد گالوانیزه استفاده شده و ۱۷ ستون هم آن را نگه داشته است.

ترن هوایی پیاده روی در آلمان

در شب زیبایی این ترن هوایی چند برابر می شود چون تمام مسیر با چراغ های ال ای دی روشن می شود و زیبایی چشم نوازی به خود می گیرد. محال است از دور این نورهای سفید و مارپیچ را ببینید و شوق بالارفتن از آن در وجودتان بیدار نشود. این روشنایی ها در دل تاریکی شب، فضایی رمانتیک و رویایی را به وجود می آورند که می توانند پس زمینه خوبی برای عکس انداختن باشند. این ترن هوایی در نوک تپه ای در ارتفاعات آنجر پارک قرار گرفته و مشرق به رودخانه راین است. در این تپه سرسبز مسیر ویژه ای هم برای رساندن خودتان به پای پله ها وجود دارد، حتی اگر نخواستید از پله ها بالا بروید و فقط دلتان خواست که خود ترن هوایی و هیجان بالا رفتن دیگران را تماشا کنید می توانید بر روی صندلی های اطراف ترن هوایی بنشینید و غرق تماشا شوید و ساعتی را با بودن در این تپه خوش آب و هوا خوش بگذرانید.

جاذبه های آلمان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد