alexaa

رستوران های معروف توکیو که همه آرزوی رفتن به آنجا را دارند

فهرست رستوران های شهر توکیو، پایان ناپذیر است، در این شهر ژاپن رستوران های مختلفی از رستوران های سطح بالا و دارای ستاره میشلین (Michelin) تا رستوران های کوچک و البته با کیفیت وجود دارد. قدرت انتخاب در بین رستوران های این شهر گیج کننده و بسیار زیاد است و از این نظر می توان توکیو را بهشت عاشقان غذا دانست. در توکیو شما می توانید کنجکاوی خود را از نظر وجود رستوران های عجیب اقناع کرده و از انواع رستوران های انحصاری یا رستوران هایی با موضوعات با مزه و عجیب دیدن کنید. در شهر توکیو برخی از جالب ترین رستوران های جهان قرار دارد که در این فهرست به آن ها اشاره می کنیم ، پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!
مهمترین نکات رستوران گردی در کره جنوبی
رستوران زائو، شینجوکو

۴- رستوران زائو، شینجوکو (Zauo, Shinjuku)

رستوران زائو در محله شینجوکو یکی از رستوران هایی است که شما می توانید برای شام یک ماهی کاملا تازه سفارش دهید. در این رستوران یک مخزن بزرگ ماهی های زنده وجود دارد که می توانید با قلاب، شام خود را صید کرده و از سر آشپز بخواهید آن را برای شما تهیه و ارائه کند. این رستوران بسیار زیبا بوده و محل نشستن مشتری ها به شکل یک قایق بزرگ است که اطراف آن را آب احاطه کرده و ماهی های مختلفی در آن زندگی می کنند. مشتری ها می توانند خود شخصا با استفاده از قلاب ماهیگیری، غذای خود را صید کرده و تفریح کنند. این رستوران که قیمت مناسبی دارد، محلی شاد و سرشار از خنده و تفریح بوده و شما می توانید لحظاتی شاد را در آن سپری کنید. البته نگران نباشید اگر در ماهی گیری شانس شما خوب نبوده یا نتوانستید ماهی های مورد نظر خود را صید کنید نیز می توانید از منوی این رستوران انواع غذاهای دریایی را سفارش داده و نوش جان کنید. در این رستوران باید کمی صبور و شکیبا باشید زیرا حتی اگر مخزن ماهی ها پر از ماهی باشد هم باز ممکن است زمانی برای صید یک ماهی طول بکشد.

رستوران سوکیاباشیجیرو، چو - توکیو

۳- رستوران سوکیاباشیجیرو، چو (SukiyabashiJiro, Chuo)

ممکن است در نگاه نخست، رستوران سوکیاباشیجیرو به نظر خاص و عجیب نرسد اما باید اذعان داشت که یکی از حرفه ای ترین و کارکشته ترین سرآشپزهای دنیا در امر تهیه سوشی، این غذا را برای شما تهیه و ارائه می کند. در مجموع تمامی غذاهای این رستوران که دارای سه ستاره میشلین است، با کیفیت و خوشمزه است، اما اگر شما عاشق سوشی باشید (که البته بیشترین مشتریان این رستوران رستوران را عاشقان سوشی تشکیل می دهند)، جیرو اونو (Jiro Ono) سرآشپز سوکیاباشیجیرو شما را به یکی از خوشمزه ترین غذاهایی که در توکیو خورده اید، دعوت می کند. بدون شک اگر سوشی و تهیه آن را یک هنر بدانیم، در این رستوران شاهد ارائه شاهکارهای هنری هستیم. رستوران فوق در طبقه همکف یک ساختمان اداری در منطقه گینزا (Ginza) قرار داشته و ممکن است در نگاه اول از فضای ساده و کاملا عادی آن که شامل دو میز در اطراف یک باجه چوبی چیده شده اند؛ تعجب کنید. اما شما بهترین سوشی عمرتان را که از ماهی آزاد یا قزل آلا تهیه شده در این رستوران خواهید خورد. انواع غذاهای دریایی مانند میگو، ماهی flounder ، ماهی دم زرد yellowtail و … نیز در این رستوران با کیفیت سرو می شود.

رستوران فانتزی آلیس، شینجوکو

۲- رستوران فانتزی آلیس، شینجوکو (Alice’s Fantasy Restaurant, Shinjuku)

برای دیدن آلیس در رستوران فانتزی آلیس که جالب ترین رستوران شهر توکیو محسوب می شود، آماده باشید. در ورودی این رستوران به شکل یک کتاب بوده و پس از گذشتن از آن، وارد راهرویی عجیب خواهید شد که صدای آلیس به گونه ای توهم آور، شما را فرا می خواند. شما در این محل به خوبی و به طور واقعی با شخصیت های این داستان آشنا خواهید شد. در سالن مرکزی این رستوران یک میز بزرگ به شکل قلب است که دارای تزئیناتی به شکل قلب و به رنگ خون است. در این محل همه چیز یادآور داستان مشهور آلیس در سرزمین عجایب است.

منوی این رستوران به شکل قلب بوده و دارای تزئیناتی به شکل کلید است. صندلی های به کار رفته نیز شبیه صندلی های جادوگران بوده اما راحت و مناسب هستند. خدمه این رستوران لباس هایی شبیه  به شخصیت های داستان آلیس در سرزمین عجایب پوشیده و شما می توانید گربه شطرنج باز را وسط این رستوران ببینید. منوی غذاهای این رستوران متنوع و آراسته بوده و در آن از اسپاگتی غربی تا سوشی ژاپنی و مقدار زیادی دسر دیده می شود. البته بیشتر مشتریان این رستوران با هدف غذاهای آن به این محل  نمی رود.

خانه چای و بازار گل آئویاما

۱- خانه چای و بازار گل آئویاما (Aoyama Flower Market Tea House)

خانه چای و بازار گل آئویاما یکی از زیباترین، لطیف ترین و خاص ترین غذاخوری های شهر توکیو محسوب می شود. عملکرد خانه چای که کاملا از اسمش مشخص بوده و بازار گل نیز یک بازار شلوغ و جالب محسوب می شود. این محل دارای سقفی قوس دار و فضای سبزی بسیار زیبا است که نورپردازی آن از سقف به سمت پایین و به طور خاصی انجام شده و روی ستون ها درخشش و تلالو ایجاد می کند. در داخل رستوران فضای سبز و گل های بسیار زیبا و تزئین شده ای کاشته شده و موسیقی ملایم در سالن پخش می شود که دارای هارمونی جالبی با محیط است. این رستوران در فاصله ده دقیقه پیاده روی از ایستگاه Omotesando قرار دارد و محل خوبی برای خوردن یک وعده غذای سبک و سپس دیدن جاذبه  های اطراف محسوب می شود. فهرست غذای این رستوران چندان خاص و متنوع نبوده و شامل ساندویچ، دسر و سالاد می شود. البته در این رستوران شما می توانید چای نیز سفارش داده و بنوشید. این محل، نقطه ای ایده آل برای فرار از شلوغی خیابان های توکیو و استراحت در محلی است که در آن خبری از اضطراب نبوده و زمان با آرامش سپری می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد