بلیط هواپیما

در خاورمیانه به چه شهرهایی سفر کنیم؟

سفر به زیباترین شهرهای خاورمیانه

خاورمیانه جایی متفاوت است و در مکانی بین شرق و غرب قرار گرفته، با اینکه امروزه به دلایل مختلفی مثل جنگ در سرتیتر خبرها قرار می گیرد اما یکی از مهمترین مهدهای تمدن جهان است و سه دین مهم مردم جهان در این منطقه به وجود آمده است. در اینجا یادگاری های حیرت آوری از گذشته تاریخی و جاذبه های معروفی مثل بازارهای قرون وسطی ای و مساجد مختلف را می توانید ببینید. با الی گشت همراه باشید می خواهیم درباره بهترین مقاصد خاور میانه حرف بزنیم.

مطالب مرتبط:
 نگاهی به امن ترین مقاصد گردشگری خاورمیانه
خاورمیانه، نگین مقاصد گردشگری جهان

استانبول، ترکیه

استانبول که در محل تلاقی آسیا و اروپا قرار دارد با تاریخ پربار خود از مراکز مهم فرهنگی جهان است. این شهر مدرن با چشم انداز مناره های زیبای ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد به همراه آب های آرام تنگه بسفر و شاخ طلایی همچنان یکی از زیباترین شهرهای جهان است.

استانبول

اورشلیم، فلسطین

اورشلیم یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری است و تقریبا دو هزار سال است که گردشگران را جذب خودش می کند، حتی در دوران قرون وسطی کتاب راهنمایی برای زوار اروپایی بود که در مسیر سرزمین مقدس حتما به این محل هم می آمدند. بازدید از اورشلیم تجربه بسیار نابی است چون در آن می توانید مکان های مقدس مسلمانان، مسیحیان و یهودیان و همینطور خیابان ها و بازارهای این شهر باستانی  را ببینید.

پترا، اردن

هیچ کس لحظه ای را که برای اولین بار پترا را می بیند فراموش نمی کند، برای آمدن به این محل باید از باریک ترین دره ها عبور کنید. پترا در زبان یونانی به معنی صخره است و برای این به این محل پترا می گویند چون همه شهر در صخره ها کنده کاری شده است. این شهر در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جدید معرفی شده است.

قاهره، مصر

اگر تا به حال می خواستید بدانید که زندگی عرب ها درقرون وسطی چه شکلی بوده قاهره بهترین محلی است که به افکار شما اجازه می دهد که آن زمان را خیال پردازی کند، در وسط این شهر قدیمی که پر از خیابان ها و کوچه های تنگ و پر پیچ و خم، مساجد باستانی، دروازه های تماشایی و بازارهای شلوغ است به گذشته های دور می روید.

مصر

کاپادوکیه، ترکیه

کاپادوچیا منطقه ای در اروپا است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، از مناطق محبوب گردشگری است چون جاهای تاریخی، فرهنگی  و دیدنی زیادی دارد، بالون سواری در این ناحیه بسیار محبوب است.  ستون ها و مخروط های صخره ای، غارهایی که غار نشین ها در آن ها زندگی می کردند، کلیساها و روستاهایی که کاملا زیر زمین هستند از دیگر جاذبه های این ناحیه است.

واحه سیوا، مصر

اسکندر کبیر در سال ۳۳۲ قبل از میلاد به سیوا آمد تا با پیشگوی این شهر مشورت کند.  در این شهر بازدید از خرابه های آجری و گلی، قبرهای مصریان باستان و عبادتگاه های رومی برای تاریخ دوستان بسیار هیجان انگیز است، چشم انداز زیبای این شهر به تنهایی برای جذب گردشگران کافی است جایی که درختان نخل زیادی در میان ماسه های صحرای بی انتها قرار دارند.

وادی رم، اردن

وادی رم نسخه خاورمیانه ای گرند کنیون آمریکاست که در کوه های ناهمور جنوب اردن قرار دارد، نام دیگر آن دره ماه است و بزرگ ترین وادی اردن می باشد. صحرایی خشک است که در آن کوه ها و تپه های زیادی وجود دارد، مناظر زیبا و چشمگیری دارد که گردشگران بسیاری را جذب این محل می کند و درآمد قبایل این ناحیه هم از گردشگری بدست می آید.

وادی رم

منبع: roughguides.com

اتحاد هواپیمایی وان ورلد چیست؟
اتحاد هواپیمایی وان ورلد چیست؟
داستان شنیدنی اولین جهانگردان ایرانی، برادران امیدوار
داستان شنیدنی اولین جهانگردان ایرانی، برادران امیدوار
بهترین مقاصد گردشگری از نگاه تریپ ادوایزر برای سال ۲۰۱۸
بهترین مقاصد گردشگری از نگاه تریپ ادوایزر برای سال ۲۰۱۸
این کشورها به خوش رفتاری معروفند
این کشورها به خوش رفتاری معروفند