بلیط هواپیما

با این ۷ روش موقتا اروپایی شوید

در سفر به اروپا، مثل یک اروپایی رفتار کنید

با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب پای صحبت ها و راهنمایی های یک گردشر حرفه ای به اروپا بنشینیم.

بسیاری از افراد به نحوی وارد اروپا می‌شوند و در آن گردش می‌کنند که انگار به دیدن یک واقعه فرهنگی رفته‌اند. «اوه این مرد با لباس سنتی آلمانی آواز می‌خواند! ببخشید، ممکن است این کار را یک بار دیگر زیر نور آفتاب انجام بدهید تا بتوانم یک عکس خوب از شما بگیرم؟» نشان دادن دوربینتان بسیار مهم است، آستین‌ها را بالا زده و از چیزهای حقیقی لذت ببرید. با ایجاد مهارت برقراری ارتباط با افراد محلی بود که ما توانستیم به‌صورت موقت به یک اروپایی بدل شده و عضوی از یک خانواده باشیم. ما توانستیم به اروپایی‌ها در سطح خودشان نزدیک شویم و سبک زندگی منحصربه ‌فرد آن‌ها را پذیرفته و از آن لذت ببریم. وقتی‌که من در اروپا هستم به بهترین انسان آلمانی، اسپانیایی و یا ایتالیایی که در توانم باشد تبدیل می‌شوم. در فرانسه و آلمان غذاهای مخصوص و محبوب محلی را می‌نوشم و در ایتالیا به سراغ صبحانه‌های کوچک می‌روم. من هیچ‌گاه در خانه خودم چای نمی‌نوشم ولی پس از یک روز طولانی از گشت ‌وگذار در لندن خوردن یک فنجان چای حس خوبی برای من دارد. راه‌هایی را بیابید که به معنای واقعی کلمه در محیط باشید، در ادامه ایده‌هایی را به شما ارائه می‌کنیم که بهتر است آن‌ها را مدنظر داشته باشید.

مطالب مرتبط:
انعام دادن در سفر به اروپا
حکایت شهرهای کوچک اروپایی
سفر به اروپا

به سراغ کوچه ‌پس ‌کوچه‌ها بروید

بسیاری از افراد با تمام قوا در پرترافیک ‌ترین ماه سال، به دل شلوغ‌ ترین میدان شهر می‌روند. برای نمونه میدان سن مارک در ونیز در ماه جولای و سپس شروع به غر زدن درباره شلوغ بودن محیط می‌کنند. اگر در ماه جولای در ونیز حضور دارید، شش بلوک ساختمانی به پشت میدان سن مارک در بازیلیکا (St. Mark’s Basilica) رفته و وارد یک کافه شوید. در این شرایط با ونیزی‌هایی روبرو می‌شوید که جوری به شما خوش‌آمد گویی می‌کنند که انگار در عمرشان هیچ گردشگری را ندیده‌اند.

به مراکز مذهبی مثل کلیساهای محلی بروید

بسیاری از افراد مذهبی در اروپا چندان به دنبال دیدن مراکز مذهبی نیستند ولی بسیاری از این مکان‌ها و به‌خصوص کلیساها به‌خوبی از شهروندان کشورهای خارجی مثل آمریکایی‌ها استقبال می‌کنند. سپری کردن یک ساعت در یک عبادتگاه در یک شهر کوچک می‌تواند یک سرک کشیدن بسیار خوب در جوامع محلی به ‌حساب بیاید، به‌خصوص اگر پس از پایان مراسم مذهبی آن‌ها برای نوشیدن چای یا قهوه و بیسکوییت به گروه محلی‌ها ملحق شوید. هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم که در عید پاک به یک کلیسای کوچک در یک منطقه ساحلی در جنوب پرتغال رفتم. در آن محل یک گردشگر را دیدم که در چهارچوب در ایستاده بود و در حال فیلم گرفتن از محیط و بومیان رنگ‌ و وارنگ حاضر در کلیسا (که من هم در میان آن‌ها بودم) بود و پس از پایان مراسم نیز با کشیش دست داده و خوش ‌وبش می‌کرد.

در مکان‌هایی که افراد محلی سرگرم هستند خود را مشغول کنید

محله‌ها و پارک‌های محبوب یک شهر همواره از خانواده‌ها، زوج‌های جوان و افراد سالخورده‌ای است که از یک عصر کم ‌هزینه در بیرون از خانه خود لذت می‌برند. جوامع اروپایی برای شهروندانشان مالیات بسیار سنگینی در نظر می‌گیرند ولی درعین‌حال نیز امکانات ورزشی بسیار عالی‌ را برای آن‌ها مهیا می‌کنند. در بریتانیا می‌توانید به سراغ استخرهای عمومی که با نام مراکز تفریحی (leisure center) شناخته می‌شوند بروید. درحالی‌که تعداد توریست‌ها نسبت به افراد محلی در باغ مشهور تیوولی (Tivoli Gardens) در کپنهاک، پنج به یک است، سایر پارک‌های کپنهاک تفریحی مانند باکن (Bakken) مکان‌هایی هستند که تنها دانمارکی‌ها به‌صورت کامل از آن لذت می‌برند. دیزنی لند پاریس واقعا عالی است ولی پارک آستریکس (Parc Astérix) در این شهر، حس و حال فرانسوی ‌تری دارد. در اروپای جنوبی مردم در بعدازظهر و اوایل عصر، به سراغ پیاده ‌روی و تفرج در شهر می‌روند. به تور پیاده ‌روی فلکزمارش (Volksmarch) در ایالت باواریای آلمان ملحق شوید تا یک روز کامل را با مردمی که ترانه «من دوست دارم گشت بزنم» را در زبان اصیل محلی سر می‌دهند، همراه شوید. کلبه‌های کوهستانی در اروپا پر از کوه ‌پیمایان محلی است. بیشتر مراکز کوه ‌پیمایی نیز کلوپ‌های پیاده ‌روی آلپاین خود را دارند که با ارائه یک برنامه کوه‌ پیمایی برنامه ‌ریزی‌شده، از خارجی‌ها نیز پذیرایی می‌کنند.

افراد محلی

سحرخیز باشید

در سراسر اروپا درحالی‌که گردشگران هنوز خواب هستند، فرهنگ محلی (در مکان‌هایی مانند برج و باروهای به‌جای مانده از قرون ‌وسطی، کلیساها، بازار فروش محصولات، مزارع کوهستانی و دهکده‌های حاشیه رودخانه‌ها) در تکاپو و جریان است. در کشور آلمان و در ساعات معمولی صرف صبحانه در صبح، به سراغ پیاده ‌روی در دیوار و باروهای منطقه روتنبورگ (Rothenburg) بروید. این کار را پیش‌ازاین‌که اتوبوس‌های تور گردشگری منطقه را تبدیل به یک پارک تفریحی قرون ‌وسطایی کنند انجام بدهید. افرادی که با طلوع آفتاب شروع به ورزش و نرمش می‌کنند و افرادی که در ابتدای صبح به پیاده ‌روی می‌روند می‌توانند درحالی‌که خمیازه کشیده و بدن خود را کش می‌آورند و پیش از آنکه شروع روز، با یورش زندگی قرن بیست و یکمی خود به سراغ این مکان بیاید، از یک منظره فوق ‌العاده در یک شهر قرون ‌وسطایی لذت ببرند. با از خواب بر خواستن همزمان با افراد محلی در خط ساحلی ریوریای ایتالیا (Italian Riviera) در فصولی غیر از فصل‌های اوج ورود گردشگران می‌توانید شاهد این باشید که چگونه طلوع آفتاب، یک دهکده خواب ‌آلود را در آغوش می‌گیرد. در این شرایط می‌توانید در یک هوای خنک و مرطوب نفس کشیده و از سکونت کمیاب ایتالیایی لذت ببرید. به یاد داشته باشید که در میان مسافران، بیشترین خاطرات متعلق به افراد سحرخیز خواهد بود.

کافه

به سراغ تیم های ورزشی بروید

برای بسیاری از اروپایی‌ها، فوتبال یک فرهنگ و آیین مهم به‌حساب می‌آید. حاضر بودن در یک مسابقه فوتبال با محلی‌ها شمارا کامل در دل فرهنگ محلی جای خواهد داد. مهم نیست که در یک شهر کوچک ایتالیا فوتبال بازی می‌کنید یا اینکه در شهری در ایرلند به ورزش هورلینگ (hurling که ورزشی با قدمت ۳ هزارساله و شبیه به حاکی روی چمن است) مشغول هستید، درهرحال با ورزشگاهی که هواداران پرجوش محلی را در خود جای داده است روبرو خواهید بود. سعی کنید لباسی را به تن کرده و یا بخرید که همرنگ تیم شهر میزبان باشد، به‌این‌ترتیب فراموش نخواهید کرد که باید طرفدار کدام تیم باشید. من در شهر دوبلین به ۶۰ هزار تماشاگر دیگر پیوستم تا شاهد یک مسابقه هورلینگ در ورزشگاه کروک پارک (Croke Park) باشم. وقتی در صندلی خودم نشستم، در محاصره دوستان ایرلندی جدید بودم. آن‌ها یک پرچم به من دادند تا آن را تکان بدهم و به من یاد دادند که قوانین بازی چگونه است و باید از چه کسانی حمایت کنم، همچنین آن‌ها به من راه‌های خلاقانه‌ای برای سوگند وفاداری خوردن به تیم را یاد دادند.

افراد محلی را دربازی‌ها به رقابت بطلبید

در کشورهای ترکیه و یونان می‌توانید به یک چایخانه یا رستوران‌های محلی کوچک یونانی به نام تاورنا (taverna) وارد شده و افراد محلی را به رقابت در بازی دعوت کنید. با این کار به‌صورت ناگهانی به یک بخش (و یا حتی ستاره) از افراد حاضر در کافه بدل خواهید شد. معمولا یک گروه به دور شما جمع خواهند شد و به‌این‌ترتیب یک بازی ساده به یک رقابت و دوئل با اهمیتی بین ‌المللی بدل خواهد شد.

بازی

با جمعیت همراه شوید

وقتی‌که به سراغ بازارهای محلی صبحگاهی می‌روید، شما نیز یک مشتری گرسنه دیگر خواهید بود و می‌توانید محصولات روزانه موردنیاز خود را ازآنجا خریداری کنید. در طول سفر کردن در تاکستان‌های فرانسه در فصل برداشت می‌توانید یک گردشگر دوربین به دست بوده یا این‌که به کمک آن‌ها رفته و به کندن خوشه‌های انگور مشغول شوید. بیشتر از گرفتن عکس در این محیط درگیر شوید، بگذارید لباس‌های شما کثیف شوند.

وقتی به سراغ دیدن طاووس‌ها می‌روید، به یاد داشته باشید که آن‌ها بال‌های خود را با دیدن انسان‌ها باز خواهند کرد نه با دیدن دوربین. وقتی‌که اروپا را بدون توجه به نرم ‌افزارهای منظره یاب بگردید می‌توانید بهتر آن را لمس کرده و شانس بیشتری برای تجربه اروپای واقعی در دامان خود داشته باشید.

۱۰ دسر خوشمزه اروپایی
۱۰ دسر خوشمزه اروپایی
۳ مسیر فوق العاده برای دوچرخه سواری کوهستان در کوه‌های آلپ
۳ مسیر فوق العاده برای دوچرخه سواری کوهستان در کوه‌های آلپ
برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید
برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید
این توصیه ها را قبل از سفر به اروپا جدی بگیرید
این توصیه ها را قبل از سفر به اروپا جدی بگیرید