بلیط هواپیما

در شهر ممنوعه پکن چه چیزی ممنوع بوده است؟

درباره شهر ممنوعه پکن

در پکن پایتخت کشور پهناور چین، منطقه ای وجود دارد که به شهر ممنوعه مغروف است و یکی از اصلی ترین جاذبه های  گردشگری این شهر محسوب می شود. شهر ممنوعه پکن مجموعه  ی بزرگ و با ارزشی از بزرگترین مجموعه کاخ های دنیا و قضرهای دیدنی است که در روزگاران گذشته، پادشاهان و افراد سلطنتی را پذیرا بوده است. ورود هر فرد دیگری به این شهر به جز خاندان افراد سلطنتی، ممنوع بوده است و به همین دلیل هم نام شهر ممنوعه را روی آن گذاشته اند. در ادامه همراه الی گشت باشید تا از این شهر بیشتر بدانید:

شهر ممنوعه پکن
مطالب مرتبط:
معروف ترین جاذبه های گردشگری پکن چین
پکن گردی: کجا بمانیم، چه بخوریم

شهر ممنوعه پکن از سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یک منطقه ی با ارزش تاریخی و فرهنگی قرار گرفت و اگر چه تا آن زمان هم معروفیت خود را داشت اما بعد از قرارگیری در این لیست، شهرت بیش از حدی کسب کرد.

تاریخچه ی شهر ممنوعه پکن

شهر ممنوعه در قلب پکن قرار گرفته است و از سال ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴، جایگاه ۲۴ امپراطور و خانواده های آنان بوده است. در گذشته مردم بر این باور بودند که امپراطور، پسر بهشت است و به همین دلیل قدرتی که دارد از سمت بهشت به او داده شده است. بنابراین با این باورها، خیلی طبیعی است که چنین جایی برای افراد عادی و مردم قدغن شده باشد و فقط افراد خاندان امپراطوری بتوانند در آن رفت و آمد کنند که دلیل نامگذاری شهر ممنوعه هم همین است.

شهر ممنوعه تا ۵۰۰ سال، مرکز سیاسی و مذهبی چین بوده است و اگر چه امروزه دیگر به این صورت کاربری ندارد اما هنوز هم یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی و پر بازدیدترین جاذبه ی کشور چین در کنار دیوار چین با حدود ۸۰ هزار بازدید کننده در روز است!

کاخ های شهر ممنوعه

بیشتر خانه های این امپراطوری، خانه ها و قصرهاییی با دیوارهای قرمز و سقف های زرد براق هستند که با تابیدن نور آفتاب مانند نگینی می درخشند. از وظایف امپراطور، تعیین ارتش و سربازان، قضاوت زندانیان و اعلام تقویم سال جدید بوده است.

ورودی شهر ممنوعه

گردشگران باید از طریق دروازه ی  Meridian وارد شهر شوند که یک پرتا U شکل در جنوب مجموعه است و در زمان های گذشته برای استفاده ی امپراطور استفاده می شده است و زنگ هایی در این مجموعه دیده می شود که آمد و رفت امپراطور را خبر می داده است. دروازه غربی، برای ورود ارتش و دروازه ی شرقی هم برای ورود غیر نظامیان استفاده و بالاخره دروازه ی شمالی هم برای عبور و مرور خدمتکاران در نظر گرفته شده بود.

معماری یکی از قصرها

جالب است بدانید در این شهر جدای از کاخ ها و قصرهای چشمگیر، ۱ میلیون قطعه ی  با ارزش پیدا شده است که تخمین زده شده است ۱ ششم از تمام چیزهایی است که در چین کشف شده است. تنها این مجموعه ی بی نظیر در سال حدود ۱۰ میلیون گردشگر دارد.

با این ۱۰ جاذبه هر کسی عاشق لنکاوی می شود
با این ۱۰ جاذبه هر کسی عاشق لنکاوی می شود
روستای تنگی سر سنندج، منطقه ای ناشناخته در کردستان
روستای تنگی سر سنندج، منطقه ای ناشناخته در کردستان
شهری در ایتالیا با خانه های ۶ هزار تومانی!
شهری در ایتالیا با خانه های ۶ هزار تومانی!
بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی در تفلیس!
بهترین مکان ها برای گرفتن عکس اینستاگرامی در تفلیس!