در هتل اتاق خالی وجود ندارد مشکلی نیست!(بخش اول)

رزرو هتل

در سفر اخیرم به ناکسویل، بعد از نشستن هواپیما روی زمین، خود را در محاصره صدها جوان دیدم. در صف کرایه خودرو، فردی که جلوتر از من بود، پرسید: «این بچه ها کی هستند؟». مسئول آژانس اما به طور کامل مطلع بود: «آن ها به فینال دستینیشن ایمجی نیشن گلوبال راه یافته اند. چیزی شبیه به مسابقات رایانه و آی تی است، و حدود ۲۰۰۰۰ نفری شاید آمده باشند».

مشتری گفت: «پس به همین دلیل است که نمی توان اتاق هتلی پیدا کرد» «در واقع غیر ممکن بود؛ ما امشب را خارج از شهر سپری خواهیم کرد».

خواه یک رویداد غیر منتظره در یک شهر کوچک باشد، خواه گردهمایی سیاسی (نخندید، کسی را می شناسم که در دوران انتخابات ریاست جمهوری اخیر، نتوانسته بود هتل رزرو کند و بسیار شاکی شده بود!)، و یا تعطیلاتی مانند چهارم جولای یا سال نوی میلادی یا فصل شلوغ تابستان پیدا کردن اتاق در صورت رزرو قبلی هتل ها و مسافرخانه ها کاری بس دشوار است. حال چاره مسافر لحظه آخری برای پیدا کردن محل اسکان چیست؟

تلفن را بردارید

همانطور که در «انتخاب هتل» اشاره شده است، علی رغم محتوای اسکان در فضای آنلاین، همیشه ممکن است بتوانید اطلاعاتی را از فردی آگاه پیدا کنید که به صورت مجازی امکان دسترسی به آن نداشته باشید. در مقاله مذکور هم اشاره شده است که، «تماس مستقیم با یک هتل، به جای تماس با شماره تلفن اصلی زنجیره هتل، می تواند در آخرین لحظات و در فصل شلوغ سال، اتاقی برای شما دست و پا کند». دایره های رزرو ملی ظرفیت مشخصی برای واگذاری هتل در هر هتل دارند، و کرایه بقیه اتاق ها را مسئولین خود هتل بر عهده دارند. آن هایی که در میز خوش آمد گویی کار می کنند، درک بهتری از ظرفیت هتل دارند و بهتر می توانند وضعیت کنسل شده ها یا عدم حضور به موقع را چک کنند».

آژانس رزرواسیون یا کارمند میز ورودی هتل می توانند حتی نرخ های بهتری به نسبت آن چه که در سایت ها دیده می شود ارائه کنند، و شما می توانید درخواست های ویژه نظیر اتاقی با منظره بیرونی، اتاقی با تخت کودک، یا اتاقی با فاصله بیشتر از آسانسور را نیز داشته باشید. من بعضا حتی در صورت وجود اتاق خالی در سایت، از این روش استفاده می کنم.

برای آشپزی در سفر باید چه نکاتی را رعایت کنید
اگر مدارکمان در سفر گم شد چه کنیم؟
باید و نباید های سفر جاده ای با ون
دهکده مارها در تایلند را بشناسید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code