ژاپن دیدنی است آن هم در زمستان

دلایل سفر به ژاپن در زمستان

در ژاپن، پاییز برگریزان است، تابستان خورشیدی سوزان و چشم اندازی سرسبز دارد و بهار هم پر از شکوفه های گیلاس زیبا ست،  وقتی این فصل های زیبا برای سفر به ژاپن وجود دارد چرا وسط زمستان به این کشور سفر کنیم؟ زمستان هم مثل فصل های دیگر ناملایماتی دارد اما با الی گشت همراه باشید تا ببینید چرا زمستان، بهترین زمان برای سفر به ژاپن است.

مطالب مرتبط:
هیجان زندگی در ژاپن
در ژاپن این ۱۰ رفتار اجباری است

شلوغ نیست

همه دنیا می دانند که ژاپن کشوری شلوغ است. این شلوغی از جذابیت های سفر به این کشور است، منطقه شیبویا توکیو بدون پیاده روهای شلوغش آن جاذبه همیشگی را ندارد و شکوفه های گیلاس هم بدون اینکه گروهی در زیر درختان آن بنشینند از آن جذابیت همیشگی برخوردار نیست. اما اگر حوصله شلوغی و صف ایستادن های طولانی را ندارید، زمستان بهترین زمان برای شماست.

زمستان ژاپن

ورزش های برفی

۵۰% ژاپن، کوهستانی است و در آن بیش از ۵۰۰ مسیر برای اسکی وجو دارد چون ژاپن یکی از کشورهایی است که بارش برف در آن بسیار زیاد است. این کشور به دلیل وزش بادهای یخی که از سیبری بر روی دریاهای این کشور میوزد از بهترین محل ها برای ورزش های زمستانی است. تفریحگاه های اسکی در این کشور مطابق با کلاس جهانی ساخته شده و بزرگ و شیب دار هستند و در سال ۱۹۷۲ و ۱۹۹۸ میزبان المپیک زمستانی و بارها نیز میزبان بازی های زمستانی آسیایی بوده است. بسیاری از مردم ژاپن آخر هفته ها به اسکی می روند، پس یک روز اسکی در زمستان را در سفرنامه خود به این کشور بگنجانید.

پرنده درنای کاکل قرمز

هر زمستان درناهای کاکل قرمز برای جفتگیری در یکی از روستاهای ژاپن جمع می شوند و تماشای این گونه نادر پرنده تجربه ای منحصربفرد است که فقط در زمستان های ژاپن میسر می شود.

پرنده درنای کاکل قرمز

چشمه های آب گرم

در زمستان های سرد ژاپن وقتی همه جا پر از برف است شنا کردن در این چشمه های آب گرم واقعا لذتی وصف نشدنی است. چشمه های آب گرم بخش جدایی ناپذیر فرهنگ ژاپن است و تفریحگاه های زیادی برای چشمه های آب گرم در بالا و پایین این کشور قرار دارد.

کوتاتسو؛ کرسی های ژاپنی

کوتاتسو میزهای کوچک است که روی آن لحاف کلفتی کشیده شده و در زیر آن منبع حرارت وجود دارد و مثل کرسی ایرانی ها برای گرم شدن دور آن می نشینند. در زمستان می توانید این کرسی های ژاپنی را در بسیاری از مسافر خانه های ژاپنی پیدا کنید و بعضی از کافه ها هم آن را در بیرون قرار می دهند. برای لذت بردن از حرارت کوتاتسو در زمستان های سرد ژاپن به این کشور سفر کنید.

کوتاتسو

بازدید از دهکده شیراکاوا

دهکده شیراکاوا دهکده ای کوچک و سنتی است که به دلیل فرم خاص و زیبای خانه های کاهگلی آن معروف است و نام آن در سال ۱۹۹۵ در لیست میراث جهانی یونسکونوشته شده است. از این روستا می توانید در هر فصلی از سال بازدید کنید اما دیدن آن در فصل زمستان واقعا تماشایی است. چون این منطقه یک منطقه کوهستانی است سقف های خانه ها را شیب دار کرده اند تا در برابر برف مقاوم باشد، اگر تصمیم به بازدید از این دهکده دارید حتما یک شب را در این خانه ها بگذرانید چون بعضی از آن ها تبدیل به مهمانخانه های سنتی شده اند.

دهکده شیراکاوا

دیدن کوه فیجی

کوه فیجی در بیشتر روزهای سال پشت ابر ومه پنهان است، اگر میخواهید بهترین شانس را برای دیدن این کوه زیبا داشته باشید حتما زمستان این شانس به شما رو خواهد آورد. دیدن این کوه با عظمت در حالی که روی آن پر از برف است از مناظری باشکوه است.

منبع: insidejapantours.com

معرفی محله جمیرا بیچ رزیدنس دبی
برای دیدن این شهرها باید به زیر زمین بروید!
بهترین نقطه برای تماشای ماه از روی زمین!
کلیسای جامع مریم مقدس در کرواسی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code