بلیط هواپیما

دیدنی های دماغه ی شمالی فلات نروژ

دماغه ی شمالی نروژ | North Cape of Norway

مکانی را در انتهایی ترین نقطه شمال تصور کنید که اقیانوس اطلس با اقیانوس منجمد شمالی برخورد میکند و آب های سرد و یخ زده شان با هم مخلوط میشوند. به دماغه شمالی (Nordkapp) در نروژخوش آمدید. تنها سرزمین خشک بین شما و قطب شمال مجمع الجزایر Svalbard می باشد. خورشید تابستانی بین ماه های مه و ژوئیه در اینجا غروب نمی کند. بازدید کنندگان زیادی از تماشای خورشید نیمه شب و یا طلوع آفتاب بر فراز دریای بارنتز از فلات دماغه شمالی لذت میبرند. با الی گشت همراه باشید تا با شگفتی های دماغه ی شمالی نروژ بیشتر آشنا شوید.

دماغه ی شمالی فلات نروژ

درباره دماغه شمالی نروژ

مطالب مرتبط:
طبیعت گردی در صخره پریکستولن نروژ
کریستیان ‌ساند، شهری در دل آب های نروژ

دماغه شمالی در شمال اسکاندیناوی محبوب ترین مقصد گردشگری است. بازدید از این مکان تجربه ای به یاد ماندنی و تکرار نشدنی در طبیعت است. همراه با دیدن مناظری چشمگیر، شرایط آب و هوایی غیر متعارف، صخره های نمایشی واین حقیقت که شما در شمالی ترین نقطه اروپا ایستاده اید.

این دماغه صخره ای با ارتفاع ۱۰۰۰ پا (۳۰۷ متر) می باشد. که از آن به عنوان مرتفع ترین نقطه شمالی اروپا یاد می شود. اولین بازدید کننده از این منطقه کشیشی ایتالیایی بود که در سال ۱۶۶۴ به اینجا آمد. امروزه ربع میلیون نفر توریست در هر تابستان از این مکان بازدید می کنند. این دماغه در ناحیه Finmark  قرار دارد، که به Lapland  نروژ نیز معروف است.دماغه شمالی در شمال جزیره Magerøya قرار دارد. موقعیت جغرافیایی آن را می توانید در نقشه زیر مشاهده کنید.

ناحیه ی فینمارک | Finmark

در ارتفاع یکسانی با  گرینلند و آلاسکا Finmark  را خواهید یافت. این منطقه از نروژ جزوی از طبیعت وحشی و خارق العاده آن به حساب می آید. در Finmark  ۱۹ مقصد مجزای گردشگری وجود دارد که همه سلیقه ها را پوشش می دهد. از تعطیلاتی با آرامش و استراحت کامل تا تعطیلاتی پرماجرا.

فینمارک در نروژ

شفق قطبی | Aurora

در فصل تابستان خورشید این سرزمین غروب نمی کند و خورشید نیمه شب مشاهده می شود. در بقیه سال می توانید باز تماشای نورهای شمالی (شفق قطبی) لذت ببرید. دیدن نورهای شمالی لحظه ای خاطره انگیز و راز آلود در زندگی شما خواهد بود. برای دیدن این نورها مناسب ترین زمان اواخر پاییز، زمستان و اوایل بهار می باشد. اکتبر، فوریه و مارس بهترین مه ها برای مشاهده شفق قطبی هستند. بالاترین تجمع این نورها از ساعت ۶ بعد از ظهر تا ۱ بامداد می باشد.

برای بهره گیری حداکثر از این تجربه فوق العاده سعی کنید که در شب هایی که ماه کامل است به دیدن شفق قطبی نروید و همچنین از مکان هایی که نور زیادی دارند اجتناب کنید. این عوامل باعث می شوند که کیفیت بازدید شما به مقدار قابل توجهی پایین بیاید. لباس گرم را نیز فراموش نکنید.

شفق قطبی در دماغه ی شمالی نروژ

بچه های زمین

۷ بنای یاد بو که توسط ۷ کودک از تمام نقاط جهان درست شده اند، نماد هم کاری، دوستی امید و سرزندگی فراتر از تمام مرزها هستند. این پروژه در سال ۱۹۸۹ آغاز شد و هر ساله در آغاز ماه ژوئن بچه های محلی به اینجا می آیند تا چنین ارزش هایی را جشن بگیرند. پاداشی بشر دوستانه برای پشتیبانی از تمامی بچه های جهان اهدا می شود.

فعالیت ها در دماغه ی شمالی

علاوه بر این که این منطقه به خودی خود سرشار از شگفتی و زیبایی است، گردشگران می توانند با استفاده از سافاری پرندگان به بازدید از بیش از ۲ میلیون پرنده دریایی بپردازند و یا از هیجان قایق رانی شبانه در دریای عمیق بهره مند شوند. سافاری یافتن شاه خرچنگ، خرچنگی که گاهی طول  بین چنگ های آن به ۲ متر می رسد.

سافاری پرندگان

از دیگر فعالیت های محبوب در دماغه ی شمالی نروژ راه رفتن بر روی کوه ها و صخره های پوشیده شده از برف است. برای سفر به دماغه شمالی حواستان به طول روز در فصل زمستان باشد، ممکن است در طول زمان شب های قطبی برای مدت طولانی تاریک بماند. برای رفتن به دماغه هر روز دو ماشین مخصوص حرکت در برف به آن جا می روند بنابر اگر به خاطر سرگرم بودن به گرفتن عکس آخرین ماشین را از دست بدهسد مجبورید شب را آن جا سپری کنید.

ماهی گیری

اگر به دماغه ی شمالی نروژ سفر کردید بازدید از دهکده رنگارنگ و کوچک ماهی گیری Kamøyvær را که خاکی غیرقابل کشت دارد از دست ندهید. این دهکده شمالی ترین منطقه برای ماهی گیری می باشد.در این دهکده همچنین گالری هنری را مشاهده می کنید که در آن ها اشیا هنری، هدایا، صنایع دستی و کتاب هایی الهام گرفته از سواحل Finmark و فصل های آن است.

ماهی گیری

موزه Nordkapp  تاریخچه ماهی گیری  و لوازم آن، فرهنگ و تاریخ منطقه و اطراف آن را در خود جای داده است. همچنین تارخی از زندگی مردم محل را نمایش می دهد.

تونلی که رد شدن از آن شما را از ناامیدی نجات می دهد!
تونلی که رد شدن از آن شما را از ناامیدی نجات می دهد!
 همه چیز درباره ی موزه خانه جلال و سیمین در تهران
 همه چیز درباره ی موزه خانه جلال و سیمین در تهران
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
۵ شگفتی طبیعی در سوئیس
۵ شگفتی طبیعی در سوئیس