بلیط هواپیما

دهکده ی ملوان زبل را از نزدیک ببینید!

روستای پوپ آی در مالت

پوپ آی یک روستای کارتونی و نوستالژیک در جزیره ی مالت است که با دیدنش بی شک به یاد خاطرات دوران کودکی خود میافتید. روستای پوپ آی، روستایی است که برای ساخت ملوان زبل در کشور مالت بنا شد. این روستا که به دهکده پوپ آی یا پناهگاه شیرین معروف است، دهکده ای جذاب اما خالی از سکنه است. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم این دهکده ی زیبا و خاطره انگیز و البته عجیب را بهتر به اتفاق هم بشناسیم.

نمایی از دهکده ی پوپی

دهکده ی ملوان زبل

مطالب مرتبط:
باید این عجایب را ببینید تا باور کنید!
عجایب جدیدی در اهرام مصر کشف شد!

همانطور که بالاتر گفتیم، این دهکده به دهکده ی کارتونی به پناهگاه شیرین نیز معروف است و در مالت واقع شده است. دهکده ی پوپ آی، در دنیای واقعی کاملا خالی از سکنه است و و هیچ کس را نمی توانید در سراسر آن بیابید که در این دهکده زندگی کند. این دهکده ی تخیلی و رنگارنک امروزه به عنوان یکی از جاذبه های کشور مالت به حساب می آید و سالانه افراد زیادی برای دیدن این دهکده ی بی سکنه اما جذاب به این کشور کوچک اروپایی سفر می کنند. در خیالات دوران کودکی خیلی از ما، زمانی که کارتون های دوران کودکی را می دیدم، رویای زندگی در در یک یا چند تن از آن شهرها و دهکده ها، به جای شخصیت های اصلی را داشته ایم، اما چند نفر شما رویای بودن در دهکده ای افسانه ای را که اسفناج هایش بسیار قدرت بخش است را داشته اید؟ اگر نمی دانستید که این دهکده وجود دارد، فکر می کنیم که خبر خوبی به شما داده ایم تا به یکی از شهرهای رویایی دوران کودکی خود سفر کنید.

پوپی

این مکان تفریحی فوق العاده زیبا و فانتزیبر اساس کارتون ملوان زبل ساخته شده است. وقتی به این مکان فانتزی و زیبا برای اولین بار قدم می گذارید، خواهید دید که  هنوز هم با گذشت ۳۰ سال از ساخت این دهکده و کارتو ن و فیلم ملوان زبل، این جاذبه ی دست ساز انسان، هنوز هم جذابیت خود را برای گردشگران  از سراسر دنیا حفظ نموده است. در این دهکده ی مصنوعی، ملوان زبل ،خانواده و دوستانش به گرمی از شما و دوستانتان  پذیرایی و استقبال خواهند کرد و در تمامی سفر با شما خواهند بود. این دهکده ی زیبا با داشتن انواع و اقسام سرگرمی های مختلف و البته متنوع، محلی بسیار مناسب برای کودکان شما و حتی کودک درون شماست. این دهکده برنامه های آموزشی فراوانی برای کودکان و گروه های سنی خردسال در نظر گرفته است. دراین دهکده این امکان را دارید که جشن ها و مراسم هایتان را در آن جا برگزار نمایید .دهکده پوپ آی که در خلیج آنکور و در بخش شمال غربی جزیره مدیترانه ای کشور مالت قرار گرفته است، از دهکده ی ملینا که امکان سکونت در آن فراهم است، ۲ مایل فاصله دارد

جاذبه ای از پوپی

این دهکده که  ۳۳ سالی که از عمر آن می گذرد، هنوز هم جذابیت خود را همانند زمانی که فیلم در آن ساخته شد، حفظ نموده است. خانه های چوبی فانتزی و رنگارنگ آن ، غروب زیبای خورشید خلیج زیبای آنکور که لحظات خیال انگیز را برای گردشگران و بازدیدکنندگان خود به وجود خواهد آورد، شما را قطعا به هیجان خواهد آورد. بودن در هر نقطه از این دهکده شما را غرق در خاطرات کودکی خود خواهد کرد. در گذر سال ها این دهکده ی مصنوعی تبدیل به موزه ای طبیعی شده است. حال بیایید با هم ببینیم که این دهکده چگونه به وجو آمد. پس از آنکه کارتون جذاب ملوان زبل در سال ۱۹۳۳ ساخته شد، به خاطر فروش موفقیت آمیزی که داشت، شرکت های فیلم سازی تصمیم گرفتند که فیلم سینماییاین کارتون پر مخاطب را نیز بسازند. برای ساخت این فیلم در ابتدا، مکان ساخت این فیلم را در جزیره ی مالت در نظر گرفتند و این گونه اولین قدم برای ساخت فیلم و دهکده ی ملوان زبل، برداشته شد. ساخت این فیلم در سال ۱۹۷۹ آغاز شد و در طی مراحل ساخت آن، ۱۶۵ نفر در مدت ۷ ماه برای ساختن آن وقت گذاشته و کار کردند.

مجسمه های پوپی

در آخر سر در این دهکده، ۱۹ کلبه ی چوبی فانتزی ساخته شد. برای ساخت این کلبه های رنگارنگ،  ۱۰۰ها کنده ی چوبی و چندین هزار تخته ی چوب از هلند به این دهکده آورده شد که البته شاید برایتان جالب باشد که بدانید که مالت، کشوری بدون جنگل است و این در حالی است که کنده های چوبی به کار رفته برای ساخت بالای سقف های این دهکده از کانادا به این دهکده آورده شده بود. همچنین، ۲هزار گالن رنگ و ۸ تن میخ نیز در ساخت این کلبه ها به کار برده شده است. همچنین موج شکنی که  ۲۰۰ الی ۲۵۰ فوت است نیز در اطراف خلیج آنکور ساخته شد تا از محل فیلم برداری ملوان زبل محافظت کند. این دهکده در طول مدت ۷ ماه ساخته شد. تمام کلبه های این دهکده به نوعی ساخته شده اند که با نگاه و احساس اول، سبک زندگی دهه ی ۶۰ اروپایی را به بیننده به خوبی القا کند.  با تمام این تلاش ها این دهکده امروزه تبدیل شده است  به دهکده ای زیبا و فانتزی و رنگارنگ و البته با مزه ایی که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های مالت می شناسیم و البته خالی از سکنه است.

موزه پوپی

پس از این که کار ساخت دهکده به پایان رسید . اقدام به ساخت فیلم آن صورت گرفت . فیلم برداری ملوان زبل در ژانویه ی سال ۱۹۸۰ شروع شد و در ژوئن همان سال نیز به اتمام رسید. این  فیلم برگرفته از کتاب مصور سی گار است که با بازی رابین ویلیامز فقید و به کارگردانی  روبرت آلتمن  و همچنین با کمک های مالی شرکت های پارامون پیکچرز و والت دیزنی ساخته شده است. اگرچه این فیلم پایان یافته و دیگر ساخته نمی شود، اما این دهکده هنوز هم برای خیلی از گردشگران جذابیت خود را حفظ کرده است و به عنوان یکی از  جاذبه های گردشگری مشهور و البته عجیب و فانتزی در مالت، باقی مانده است. برای رفتن به این مکان عجیب باید اول به والتا بروید و بعد از آن جا به دهکده سفر کنید. در این دهکده می توانید از  کابین پوپ آی، ایستگاه آتش نشانی، مدرسه دریایی،  لنگر الج، دفتر ارسال نامه ها،  شرینی پزی معروف، کفاشی پوپ آی،  موزه های کمیاب،  ورود به سانتا،  سانتا توی توون، فروشگاه ،  سرویس بهداشتی، و یک عالمه مکان دیگر که شما را هیجان زده خواهد کرد را خواهید دید.

چطور با پول کم به اروپا سفر کنیم؟
چطور با پول کم به اروپا سفر کنیم؟
از کوه های آلپ دیناری چه می دانید؟
از کوه های آلپ دیناری چه می دانید؟
رنگارنگ ترین شهرهای اروپا
رنگارنگ ترین شهرهای اروپا
۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در اروپا
۱۰ مقصد فوق العاده برای طبیعت گردی در اروپا