باید این عجایب را ببینید تا باور کنید!

دیدنی های چین

هنوز هم که هنوز است چین برای خیلی ها مانند یک راز سر به مهر باقی مانده است و از آن جا که دومین رتبه ی جاذبه های دیدنی درفهرست جهانی یونسکو را قبل از ایتالیا دارد تور چین به یکی از تورهای پر فروش دنیا تبدیل شده است و باید روزها برای دیدن همه ی آن ها وقت بگذارید، پارک های ملی و مناظر و طبیعتی که در این کشور می توانید ببینید در هیچ جای دیگر دنیا حتی مشابهش وجود ندارد  در این نوشتار از الی گشت تعدادی از دیدنی های چین را می خواهیم به شما معرفی کنیم که در سفر به چین نباید از دست بدهید.

کوه کینگ چنگ

یکی از زیباترین طبیعت های دنیا و دیدنی های چین را می توانید در کوه کینگ چنگ چین ببینید این کوه در استان سیچوان چین قرار دارد و ۳۶ قله دارد و نه تنها جایی عالی برای طبیعت گردی است بلکه یک مکان فرهنگی هم شناخته می شود. این کوه در سال ۲۰۰۰ در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفت.

دیدنی های چین | کوه کینگ چنگ

کارست های جنوب چین

مطالب مرتبط:
به این ۸ دلیل به مناطق روستایی چین سفر کنید
راهنمای کامل سفر به دیوار چین

جنگل های سنگی ای که در منطقه ی شیلین قرار دارند را شاید بتوان بهترین مثال کارست دانست، کارست ها در واقع نوعی خاص از صخره ها هستند که در اثر خوردگی ها و انحلال و توده سنگ های کربناته به وجود می آیند این پدیده در طول میلیون ها سال اتفاق می افتد و رفته و رفته باعث می شد تا سنگ ها شکل تیز و هلالی شکل می کنند. معروف ترین کارست های دنیا در Wulong قرار دارند که پل ها و غارهای طبیعی زیادی را هم در خود جای داده اند  باعث شده تا منطره ی سحر انگیزی به وجود بیاید.

کارست های جنوب چین

کوه هواشان

در این دنیا مکان های حیرت آور زیادی وجود دارد که به خصوص برای افراد ماجراجو تداعی کننده بهشت هستند کشور چین از این مناطق کم ندارد اما بهترین آن را می توان کوه هواشان دانست که یکی از خطرناک ترین مناطق کوهستانی دنیا هم هست که از طرفی به خاطر طبیعت فوق العاده و چشم انداز حیرت آوری که دارد به آن لقب کوه بهشتی را هم داده اند. در جایی عرض گذرگاه هایی که در این کوه وجود دارد به زحمت به ۵۰ سانتیمتر می رسد و هر ساله هزاران نفر جان خود را از راه این گذرگاه ها از دست می دهند اما باز هم حاضرند این همه خطر را به جان بخرند چرا که  می دانند در پس این همه ترس و خطر یک بهشت نهفته است.

جدای از این کوه که خود یک جازبه ی گردشگری محسوب می شود، نقاشی هایی که روی صخره های آن هستند را هم نباید نادیده گرفت. این نقاشی های کهن و باستانی توسط مردم Luoyue کشیده شده اند و در آن ها سعی کرده اند تا زندگی خود را به نمایش بگذارند و بسیاری از مراسم های آیینی خود را کشیده اند که این نقاشی ها اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار دانشمندان درباره ی آن ها داده است. این مردم در آن زمان در جنوب چین زندگی می کرده اند و امروزه این نقاشی ها تنها یادگارانی هستند که از فرهنگ آن ها بر جای مانده است.

کوه هواشان

دره Jiuzhaigou

غیر ممکن است که این مورد در فهرست دیدنی های چین نباشد، دره ای که نه تنها به خاطر طبیعت بکر و دست نخورده، چشم اندازی سبز، آبشارهای فراوان و کارست های دیدنی اش ارزش دیدن دارد بلکه حیات وحش فوق العاده متنوع آن که ۱۴۹ گونه پرنده ی مختلف را در خود جای داده است و علاوه بر این پانداهای معروف چین با آن اندازه های بزرگ هم در این منطقه زندگی می کنند و نوعی از بز کوهی سیچوان هم که بومی این استان است در این دره زیست می کند.

دره Jiuzhaigou

وولینگیان

این منطقه ی زیبا به وسعت ۲۶۴۰۰ در کشور چین  در استان هونان کشیده شده است و بیشتر از ۳۰۰ تخته سنگ کواتز را در خود جا داده است. در بین این تخته سنگهای شگفت انگیز دره های بسیار عمیق و پر مهی وجود دارد که باید آن ها را دید.آبشارهای متعدد ، تالاب ها و غارهای طولانی و عمیق از دیگر ویژگی های وولینگیان است که در سفر به چین و بازدید از این منطقه نباید از آن  غافل بود.

وولینگیان | دیدنی های چین

مرکز تاریخی ماکائو

البته امروزه شکل تجارت در ماکائو فرق کرده است اما در گذشته یکی از مهم ترین مراکز تجاری چین و مورد علاقه  ی پرتغالی ها بوده است و اوج  رونق منطقه ی ماکائو در قرن شانزدهم بود با این حال یکی از بایدهای دیدنی های چین است و به خاطر رفت و آمد زیاد پرتغالی ها در زمان های گذشته به این منطقه ترکیبی از فرهنگ و سنت های غربی و شرقی را دارد که حتی این موضوع را می توان از شکل و شمایل ساختمان های آن می توان فهمید، ماکائو خیابان های قدیمی چینی با حال  هوای اروپایی دارد.

جاده ی ابریشم قدیمی

اسم جاده ی ابریشم تا به حال بارها و بارها به گوشمان خورده است و حتی در تمام کتاب های درسی قدیم هم از آن صحبت شده بود، جاد ای که به عنوان یک شاهراه ارتباطی مهم شناخته می شده است و اتفاقت مهمی در آن افتاده است بنابراین طبیعی است که یکی از اصلی ترین دیدنی های چین باشد. جاده ی ابریشم زمانی مهم ترین شبکه ی ارتباطی و تجاری در دنیا با مسافتی بسیار طولای بوده است. مسیرهای این جاده ی تاریخی هزاران کیلومتر طول دارند و از آن ها برای جابه جایی و انتقال مواد غذایی، مواد خام، غذا، میوه، کالاهای لوکس و حتی دیگر کالاها استفاده می شده است.

جاده ی ابریشم

از آن جایی که این جاده ی طلایی در واقع نه فقط یک جاده بلکه شبکه ای از جاده های به هم مرتبط بوده است آسیا را به آفریقا و اروپا وصل می کرده است و تا بیشتر از ۱۵۰۰ سال اصلی ترین و مهم ترین و همچنین بزرگ ترین شبکه ی بازرگانی اروپا بوده است. جالب این که بدانید یکی از روزنامه نگاران و نویسندگان خارجی در ال ۱۸۹۹ جمله ای را بیان کرد که ماندگار شد، او گفت که شرق شرق  و غرب غرب است  انی دو هرگز به هم نمی رسند  این در حالی است که این دو قاره ۲ هزار سال قبل تر بوسیله ی جاده ی ابریشم به هم متصل شده بودند.

منبع: theculturetrip.com

جاذبه های گردشگری اروگوئه + ویدیو
گم شدن در رنگ های دهکده فرهنگی گامچون (کره جنوبی)
یک روز کامل در سنگاپور
دیدنی‌های کاخ پترهوف در روسیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code