دوحه قطر، کشوری کوچک با جاذبه های بسیار

جاذبه های گردشگری دوحه

در سفر به دوحه قطر این شیخ نشین حوزه خلیج فارس، گردشگران می توانند طبیعت بکربیابان های قطر را با ماشین های سافاری طی کنند و از بیشمار سواحل و استخرهای موجود در این کشور کوچک برای تن آسایی و استراحت مطلق بهره مند شوند. در ضمن، با انجام ورزشهای فرخ بخش مثل بولینگ، تنیس، اسنوکر، بیلیارد، گلف و یا اسکی روی یخ از زمان خود لذت ببرند. در مجموع می توان گفت که برای هر فردی چیزی برای لذت بردن و سپری کردن اوقات مفرح در این کشور حوزه خلیج فارس میتوان یافت.  با ما در الی گشت همراه شوید:

doha1

مسیر شترسواری الشحانیه

مطالب مرتبط:
ویدیویی تماشایی از شرکت هواپیمایی قطر
برای آنهایی که قصد سفر به قطر را دارند!

مسابقات شترسواری که سنتی قدیمی در قطر محسوب می شود و به نوعی ورزش شیوخ نامیده می شود امروزه نیز در منطقه ایی به نام الشحانیه برگزار می شود. اینجا منطقه ای است که پیست شترسواری معروف قطر در آن واقع شده است. مراجعه کنندگان به این مکان با صحنه های استثنایی روبرو می شوند که در آن شتر سواران مجدانه در حال رقابت با دیگر تیم های شرکت کننده در مسابقاتی هستند که از گرانترین آنها در این کشور عربی است.

پارک آبی

پارک آبی اصلی ترین پارک مضمونی آبی در قطر در منطقه ابو نخلا دوحه واقع شده است. طرح و اجرای نقشه این پارک بوسیله شرکت اکوا مسترز قبرس انجام گرفته است و مدیریت عملیات اجرایی آن بوسیله شرکتی که مقر آن در کویت است انجام گرقته است. این شرکت مسوول راه اندازی پارک های موضوعی در ۱۵ سال گذشته دراکثر کشورهای حوزه خلیج فارس بوده است.

پارک اسپایر

این واحه سبز پهناور نزدیک میدان ویلاژیو و حایات  از مراکز خرید معروف دوحه در منطقه اسپایر است. این پارک بزگترین پارک موجود در شهر است که بعنوان یک جاذبه توریستی طبقه بندی نشده است. ولی با این وجود، این پارک یک تضاد عالی نسبت به بیابان های اطراف شهر دارد و جواهری ناب محسوب می شود که هنگام مسافرت به دوحه باید سری نیز به آن زد.

doha4

برج های بارزان

برج های بارزان که در امتداد آسمان شهر کشیده شده است چشم اندازی عالی برای مشاهده دریا قلمداد می شود. برج بارزان که پیشتر برای دکلهای دیده بانی استفاده می شدند در شهرداری ام صلال محمد قرار دارند و به شکل تی شکل ساخته شده اند.

قطر

جاده ساحلی دوحه

مسیر ساحلی شهردوحه بی شک زیباترین منطقه دوحه محسوب می شود که مملو از چشم اندازهای سبز مهیج و معماری مدرن و تحسین برانگیز است. این مسیر کنار ساحل، شامل بلواری است که دو طرف آن با پوشیده از درختان نخل خرما است و دارای جاده ماشین رو دوطرفه نیز می باشد. این مسیر به شکل نعل اسب ساخته شده است و طول آن ۷ کیلومتر است که در انتها  به خلیج دوحه و دریا ختم می شود.

doha6

شهر فیلم دوحه

شهر فیلم  دوحه یک مرکزهنری معاصر برآمده از یک روستای قدیم عربی این ناحیه است که در پشت یک دره در بیابان شبه جزیره زکریت قرار دارد. شهر فیلم در یکی از سایت های واقعا فوق العاده قطر قرار گرفته است. در حین بازدید از شهر فیلم، گردشگران ممکن است واقعا احساس کنند که در شهر ارواح در غرب آمریکا قدم گذاشته اند. درختان نخل غیرمعمولی که در این شهر وجود دارند چشم انداز بی نظیر بصیری را به بازدیدکنندگان خود عرضه می کنند.

doha8

قلعه دوحه

قلعه دوحه یکی از قلعه های نظامی تاریخی در دوحه است. این قلعه که دروسط سوق واقیف دوحه و محل قدیمی شهر واقع شده است در قرن نوزدهم یک ایستگاه پلیس بوده است ولی در حال حاضر جا ی خود را به یک موزه داده است.

doha9

باغ وحش دوحه

باغ وحش دوحه یکی از جالب ترین و جذاب ترین مکان های دیدنی درقطر محسوب می شود. باغ وحش دوحه در حدود ۳۰ دقیقه از مرکز شهرفاصله دارد و در آن میتوان حیوانات کوچک و برخی از حیوانات باغ وحشهای سنتی و موجودات بیابانی منطقه را برای دیدن پیدا کرد.

استادیوم بین المللی خلیفه

استادیوم بین المللی خلیفه که به نام استادیوم ملی نیز آن را میشناسند اولین استادیوم چند منظوره پادشاهی قطر است که بسیاری از مسابقات داخلی و بین المللی از جمله تورنمنت فوتبال کشورهای حاشیه خلیج فارس را به خود دیده است.

doha10

خور ال ادید

خورال ادید به عنوان عروس بیابانهای قطر شناخته می شود و در یک موقعیت استراتژیک در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی دوحه واقع شده است. ساحل خور ال ادید بسیار معروف به محیط آرام و ساکتش است که در آن بازدید کنندگان می توانند برای دوری از هرج و مرج زندگی روزمره مفری پیدا کنند و دمی بیاسایند و در مسیر جستجو برای خود روحانی شان حرکت نمایند.

doha11

موزه هنرهای مدرن عرب

موزه هنرهای مدرن عرب در دوحه نخستین تشکیلات  از این نوع در جهان محسوب می شود که آرشیوهای ارزشمند هنری از سراسر جهان را در خود جای داده است. این موزه برای ایجاد فضایی ترغیب کننده برای گفتگو و تحصیل در مورد هنر مدرن و معاصر بوجود امده است. همچنین به عنوان بستری برای مطرح شدن هنرمندان در کشورهای عربی و فراتر از آن استفاده می شود.

doha12

موزه هنرهای اسلامی

موزه هنرهای معاصر دوحه اولین از نوع خود در خلیج فارس با گنجایش بیش از  ۱۴۷،۰۰۰ متر مربع است که گویای رویای سازندگان این موزه و تصویرگر اهداف آینده از ساخت این مجوعه عظیم بوده است.

doha13

غواصی

قطر کشوری است که از سه طرف به دریا منتهی می شود و بدین لحاظ غواصی در آبهای ساحلی آن از جمله ورزشهایی است که بسیار طرفدار دارد و افراد در گروههای سنی مختلف در این شبه جزیره به آن روی خوش نشان می دهند. به دو دلیل غواصی افراد زیادی را به این کشو سوق می دهد: اول، بدلیل وجود لاک پشت هایی است که بومی آبهای گرم خلیج فارس می باشند و دوم، کمپین هایی است که حیات موجودات آبزی را در این کشور مورد توجه و حمایت خود قرار می دهد.

doha14

موزه شیخ فیصل بن قاسم التانی

این موزه از جمله موزه های منحصر به فرد در خاورمیانه است که مجموعه گرانقدر گردآوری شده در آن برای علاقه مندان به موضوعات فرهنگی، تاریخ، ماجراجویی و هنرهمواره چیزی برای سرگرم شدن دارد. درضمن، این موزه ازجمله بزرگترین موزه های خصوصی در جهان است و ارزش حداقل یک بار دیدن را دارد.

منبع: onlineqatar.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد