دور افتاده ترین جزیره های جهان+ تصویر

جزیره های دوردست دنیا

تصورتان از واژه ی جزیره چیست؟ حتما یک جای آرام و بی سر و صدا که می توانید در کنار ساحل لم دهید و در حالی که به آب های پهناور دریا خیره شده اید، روزتان را بگذرانید. اما جزیره ای که تا حنجره از توریست پر شده است! چطور می تواند چنین آرامشی را به شما بدهد؟ تمام جزیره هایی را که تا حالا می شناخته اید و هزاران بار اسم آن ها را شنیده اید فراموش کنید، در این نوشتار الی گشت می خواهیم جزیره های دوردست دنیا را به شما معرفی کنیم، جزیره هایی خارق العاده و غیر قابل تصور منهای جمعیت دیوانه وار توریست ها!

جزیره فارو

اگر از جزایر استوایی معمولی خسته شده اید و دنبال یک جای خیلی خاص می گردید باید مسیرتان را به سمت جزایر فارو برای تجربه ی فراموش نشدنی ترین روزهای زندگیتان کج کنید. این جزیره در شمال اروپا قرار دارد و از ۱۸ جزیره ی کوچکتر تشکیل شده است و مملو از شهرهایی است که درست انگار از کارت پستال به بیرون آمده اند. خانه هایی کلبه مانند که در پشت آن ها صخره های محکم قرار دارد و در جلویشان آبی پهناور… واقعا بودن در چنین جایی رویایی است. شاید به خاطر این که فارو از جزیره های دور دست دنیا است تا این اندازه بکر مانده باشد.

جزیره های دوردست دنیا | فارو

جزیره هایمایی

مطالب مرتبط:
بهترین جاذبه های دیدنی مسکو+ تصویر
۱۰ جاذبه دیدنی شهر تاشکند

هایمایی (Heimaey Island) جزیره ای کوچک در ایسلند که نام آن با پافین گره خورده است. پافین ها را که می شناسید همان پرنده های بامزه ای که مانند آن ها فقط در چند جای دنیا هست و جزیره ی هایمایی هم یکی از ان هاست. در واقع در این جزیره بزرگ ترین جمعیت پافین ها در جهان زندگی می کند. در فصل تابستان، تعداد پافین ها از تعداد انسان های این جزیره بیشتر می شود! چیزی حدود ۱۷۷۷ به ۱!

جزیره های دوردست دنیا | هایمایی

جزیره ایستر

این جزیره در فاصله ی ۲۳۰۰ مایلی از ساحل کشور شیلی قرار دارد . احتمالا بهترین جزیره ی شناخته شده ای است که به خاطر آثار باستانی و مجسمه های سنگی که در آن قرار دارند شناخته شده است. بیشتر از ۹۰۰ مجسمه در جزیره ایستر زندگی می کنند که گفته می شود تاریخ آن ها به قرن سیزدهم بر می گردد. ظاهر تعداد این مجسمه ها در گذشته بیشتر بوده است با این حال امروزه تعداد آن ها به ۹۰۰ تا رسیده است. جزیره ایستر هم یکی دیگر از جزیره های دوردست دنیا است که هنوز هم راز مجسمه های بی بدن آن مانند یک راز سر به مهر باقی مانده است.

از نظر جغرافیایی اگر بخواهیم به آن نگاه کنیم، این جزیره در اقیانوس آرام قرار دارد ولی با این حال بخشی از کشور شیلی محسوب می شود. طبق آن چه که دانشمندان و باستان شناسان تخمین زده اند، قدمت ایستر به سال های ۷۰۰ تا ۱۱۰ بعد از میلاد برمی گردد. این جزیره در سال ۱۹۵۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و در گذشته در این جزیره جمعیتی حدود ۱۵۰۰ نفر وجود داشته است و امروزه حدود ۶۰۰ نفر در آن زندگی می کنند. آب و هوای این جزیره شرجی و نیمه گرمسیری است و بنابراین همیشه آب و هوایی گرم دارد.

جزیره های دوردست دنیا | ایستر

جزیره سنت هلنا

سنت هلنا جزیره ای بسیار کوچک در فاصله ی ۲۵۰۰ مایلی از شرق ریو دوژانیرو در برزیل است که به سختی ۴۵۰۰ نفر جمعیت دارد. در سال ۲۰۱۶، برای اولین بار فرودگاهی در سنت هلنا ساخته شد و باعث شد تا سفر به این جزیره ی رویایی راحت تر شود.

حالا ماجراجویانی که همیشه آرزوی سفر به این جزیره ی رویایی را داشتند می توانند رویایشان را تحقق ببخشند.

جزیره های دوردست دنیا | سنت هلنا

جزیره اوکراکوکه

یکی دیگر از جزیره های دور دست دنیا جزیره ای به نام اوکراکوکه واقع در کارولینای شمالی است. اگر شما به دنبال یک جای خیلی دور دست هستید پس اوکراکوکه این بهشت کوچک همان جایی است که باید به آن بروید. اوکراکوکه جزیره ای است که فقط به وسیله ی قایق و یا هواپیما قابل دسترس است جایی که در آن می توان گله ی اسب های پونی را دید که آزادانه از این سمت به آن سمت می روند. در ضمن این جزیره یکی از زیباترین سواحل و تمیزترین شن های دنیا را دارد.

جزیره های دوردست دنیا | اوکراکوکه

جزیره Niue

کلمه ی Niue به معنای دیدن نارگیل است. این جزیره بیشتر به خاطر موقعیت های فوق العاده غواصی ای که برای ماجراجویان فراهم می کند شناخته شده است. علاوه بر این صخره های بی نظیر مرجانی و وال های کوهان دار نایابی که در آب های این جزیره هستند را هم نباید جا انداخت. این وال های نایاب هرساله در ماه های جولای تا سپتامبر به این منطقه می آیند.

جزیره Niue

جزیره کوه یائو یای

کوه یائو یای را می توان تنها جزیره ی دست نخورده ی باقی مانده و یا یکی از جزیره های باقی مانده در دریای آندامان دانست که مقصدی فوق العاده با سواحل شنی سفید رنگ و جایی بی نظیر برای طبیعت گردی است. اگر چه این جزیره در کشور تایلند قرار دارد که یک مقصد توریستی بسیار جذاب است ولی با این حال به نسبت دیگر جزیره های تایلند مثل پوکت، دوردست تر است.

جزیره کوه یائو یای

جزیره کریسمس

اسم جالبی دارد، کریسمس. در واقع اسم آن از روی اولین روزی که توسط کاشفانش کشف شد گذاشته شده است و یک جزیره ی استوایی در میان جنگل های بارانی است که از مایل ها ساحل گسترده تشکیل شده است.

جزیره های دوردست دنیا | کریسمس
معرفی هفت جزیره بی نظیر در کشور آلمان
شهرهایی از گرجستان که کمتر شنیده اید
ممنوعیت ورود گردشگران به یکی از دیدنی ترین جزایر تایلند
اولیانوفسک، شهر توریستی دور افتاده در روسیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code