دوست دارید سوار این وسایل حمل و نقل جالب شوید؟

وسایل حمل و نقل جالبی که در جهان استفاده می شود

یکی از راه هایی که می توانید به کمک آن در سفر پول کمتری خرج کنید استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی محلی است. اما منظورم مترو یا اتوبوس نیست این ها وسایل حمل  نقل معمولی ای هستند که بیشتر مسافران از آن ها استفاده می کنند.  می خواهیم تعدادی از وسایل حمل و نقل غیر منتظره ولی جالب را که در گوشه کنار جهان به کار می روند را معرفی کنیم. وقتی سوار بر این وسایل می شوید می توانید با فرهنگ کشوری که به آن سفر کردید بیشتر آشنا شوید و همین طور تجربه ای متفاوت داشته باشید. در ادامه، الی گشت را همراهی کنید.

اتوبوس مرغی

اتوبوس مرغی، گواتمالا

مطالب مرتبط:
۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان
۵ روش عجیب حمل و نقل در دنیا

از این اتوبوس ها قبلا در مدارس آمریکای شمالی استفاده می شد اما امروزه این اتوبوس ها به صورت بسیار زیبایی تزئین و مجهز به سیستم بلندگوی بسیار باکیفیت شده اند تا برای حمل و نقل مسافران استفاده می شوند. این اتوبوس ها در هنگام حرکت معمولا بسیار پر هستند طوری که ممکن است هر لحظه منفجر شوند! برای این به این اتوبوس ها مرغی می گویند چون گاهی ممکن است مرغ ها هم سوار این اتوبوس ها شوند!

ریکشای رکابی، لندن

سوار شدن در ریکشای رکابی ایده بسیار خوبی است که بر روی آن با سرعت کمتری در شهر گردش کنید. اگر قصد سوار شدن در این ریکشاها را دارید می توانید به صورت آنلاین آن ها را انتخاب کنید و یا می توانید به محله کاونت گاردن و یا تئاتر وست اند بروید چون در این محله ها تعداد زیادی از این ریکشاهای رکابی آماده اند تا شما را سوار کنند.

ریکشای رکابی،

جیپنی، فیلیپین

جیپنی ها اتوبوس های جیپی هستند که با رنگ های شاد رنگ آمیزی شدند و بر روی آن ها معمولا شعارهای جالبی نوشته شده است. تنها کاری که برای سوار شدن به این وسایل لازم است انجام دهید این است که سکه را به سقف ماشین بزنید و با فریاد بگویید پارا، بعد پول خود را به راننده بدهید و سوار شوید، به همین سادگی! سواری در این اتوبوس ها آنقدر هیجان انگیز است که وقتی به مقصد هم رسیدید دلتان نمی خواهد از ماشین پیاده شوید.

جیپنی

Matatu، شرق آفریقا

مثل اتوبوس های مرغی در گواتمالا، ماتاتو هم در صورتی حرکت می کند که کاملا پر از مسافر شود. این وسیله نقلیه، مینی بوس نیسان سفیدی است که معمولا با سرعت زیادی در شهر حرکت می کند. اما بهتر است این را بدانید که در این مینی بوس ها به غیر از مسافران تعداد زیادی چمدان و بار هم در گوشه و کنار آن روی زمین هستند.

Matatu

توک توک، تایلند

آیا به ریکشای موتوری فکر می کنید تا کمی سریع تر برود و با آن زودتر به مقصد خود برسید؟ توک توک می تواند در اوج تراقیک شهر هم با سرعت زیادی حرکت کند و خیلی سریع شما را به هر جایی که دوست داشته باشید ببرد. اما قبل از این که با دیدن این توک توک ها ذوق زده شوید و زود بر روی صندلی آن بنشینید درباره قیمت کرایه با راننده صحبت کنید چون ممکن است درهنگام پیاده شدن کرایه ای را از شما بخواهد که لذت این سواری هیجان انگیز را در شما از بین ببرد!

توک توک

منبع: merittravel.com

معرفی و راهنمای کامل متروی تفلیس
گردشی در سنگاپور با حمل و نقل عمومی
چطور از فرودگاه ناریتا توکیو به هتل برویم؟
چطور از فرودگاه بخارست به مرکز شهر برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code