بلیط هواپیما

۳ مسیر فوق العاده برای دوچرخه سواری کوهستان در کوه‌های آلپ

دوچرخه سواری کوهستان

اگر دنبال هیجان هستید و اگر ورزش های ماجراجویانه حال شما را خوب می کند؛ پس حتما دوچرخه سواری کوهستان یکی از فعالیت هاییست که آن را انجام می دهید و یا قصد شروعش را دارید. دوچرخه سواری کوهستان یکی از راه هایی است که با آن هم می توانید ورزش بسیار خوبی انجام دهید و هم به طبیعت نزدیک شوید زیرا معمولا مسیرهایی که برای دوچرخه سواری کوهستان استفاده می شوند، فوق العاده بکر هستند. کوه های آلپ را چشم اندازهای جذاب و بکرش، یکی از بهترین مناطقی است که در آن می توان به این تفریح پرداخت. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا سه مسیر معروف دوچرخه سواری کوهستان در کوه های آلپ را به شما معرفی کنیم.

دوچرخه سواری کوهستان
مطالب مرتبط:
برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید
رفتینگ چیست؟

رشته کوه های آلپ، رشته کوهی در اروپاست. این کوه ها در کشورهای مختلفی دیده می شوند که از جمله آن ها می توان به ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان، سوییس و .. را نام برد. بلندترین قله رشته کوه های آلپ با نام مون بلان شناخته می شود که ۴۸۱۰ متر ارتفاع دارد و در میان کشورهای فرانسه، ایتالیا و سوییس واقع شده است. افراد زیادی برای دوچرخه سواری کوهستان به این مناطق می آیند. این انتخاب دلایل زیادی دارد. برای مثال امکانات بالابر که می توانند برای بالا بردن دوچرخه شان استفاده کنند در اینجا زیاد است. دلیل دیگر زیبایی بی حد رشته کوه های آلپ است که کمتر کسی می تواند ادعا کند که برایش عادی است. یکی از دلایل دیگر وجود دوچرخه سوارهای دیگر است که باعث می شود در برخی مسیرها احساس تنهایی نکنید و حتی بتوانید با یک گروه کوه ها را صعود کنید و به دوچرخه سواری بپردازید. در لیست زیر سه مسیر معروف سوییس و فرانسه را برایتان آورده ایم.

۱- سنت لوک، سوییس (Saint-Luc, Switzerland)

در بالای دنیای عمودی و دوار دره انیویرس، سنت لوک یک مسیری را ارائه می دهد که در پشت زمینه های بسیار خیره کننده قرار دارد. اینجا پارک کوچکی است که در آن آدرنالینتان به اوج می رسد. مجتمع کوچک سنت لوک در این منطقه یک انتخاب واضح نیست: منطقه سنت لوک انتخاب سختی نیست: این منطقه در نزدیکی زرمات قرار دارد که پر از مسیرهای دوچرخه سواری کوهستان است. به هر حال مسیر سنت لوک یکی از آن مسیرهاست که در این پارک و در طبیعت وحشی این منطقه بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد. بالابر این منطقه بسیار زودتر از همسایگانش باز می شود و دامنه های آفتابی به معنی مسیرهای خشک و بدون گرد و غبار در اوایل بهار است، بنابراین شما می توانید در این مسیر به راحتی به دوچرخه سواری بپردازید.

سنت لوک، سوییس

تاریخ های در دسترس بودن بالابر

بالابر سنت لوک از انتهای ماه مه (حدود اردیبهشت) باز می شود (۱۰ یورو برای شما و۴ یورو برای دوچرخه‌تان). این منطقه همچنین دارای پارک دوچرخه است؛ در حالی که دیگر استراحتگاه ها در دره انیویرس معمولا از ماه ژوئیه باز می شوند.

کجا اقامت کنیم

هتل هایی در این منطقه برای شما وجود دارد که معمولا از شبی ۱۷۰ یورو شروع می شوند. اگر می خواهید کمتر هزینه کنید می توانید از زمین کمپ انیویرس در شهرستان ویسوی، برای شبیه ۱۰ یورو، اجازه برپایی چادرتان را بگیرید. از آنجا می توانید با یک اتوبوس و یا ماشین به سمت سنت لوک بروید که حدود ۱۵ دقیقه با شما فاصله دارد.

۲- سامونز و گرند مسیف، فرانسه (Samoëns and the Grand Massif)

فقط با یک سواری کوتاه از لس گتس، به سامونز و گرند مسیف می رسید، که بزرگترین شبکه تک مسیره دوچرخه سواری کوهستان را به همراه یک بالابر در کوه های آلپ دارند. اگر دوست دارید که یک مسیر بسیار خوب در کوه های آلپ را تجربه کنید اما همزمان نمی خواهید مسیر زیادی را برای رفتن به آنجا سپری کنید، پس بهترین گزینه برای شما این منطقه است که یک بالابر اسکی نیز برای شما مهیا کرده است. به محض اینکه در واگن بالابر فلاین قرار بگیرید، منظره خوبی از کوه های مون بلان پیش روی چشمتان قرار خواهد گرفت.

سامونز و گرند مسیف، فرانسه

تاریخ های در دسترس بودن بالابر

در تیر و مرداد ماه معمولا بالابر در دسترس است. هزینه آن نیز حدود ۴۰ یورو می باشد.

کجا اقامت کنیم

هتل ها برای مهمانان دوچرخه سوار آماده نیستند اما گزینه بهتری وجود دارد که آن آپارتمان های محلی است. این آپارتمان ها دارای پارکینگ و امکانات شست و شو می باشند.

۳- کرنس مونتانا، سوییس (Crans-Montana, Switzerland)

هزینه های زیادی برای استراحت گاه های این منطقه شده که نشان دهنده معحبوبیت کرنس مونتانا است. در اینجا هم می توانید از مسیرهای دست ساز استفاده کنید و هم از مسیرهای داخل طبیعت که برای دوچرخه سواری کوهستان مناسب هستند. ارتفاع بالا و چشم اندازهای نفس گیر این منطقه، ویژگی هاییست که شما را به خود جذب می کند.

از بالابرهای مونتانا استفاده کنید و به پلاین مورته برسید؛ جایی که در بالای کوه های یخی قرار دارد. از سمت چپ حرکت کنید و کمی بالا روید سپس به پایین و نقطه کود (پایین ترین منطقه) برسید. هنگامی که از مسیر خارج شدید به دومین روستا وارد شوید و به دنبال علامت هایی برای Lac de Huiton بگردید. منطقه فوق العاده ای که در این مسیر وجود دارد بدین معناست که می توانید بیشتر از حد معمول از دوچرخه سواری کوهستان لذت ببرید.

کرنس مونتانا، سوییس

تاریخ های در دسترس بودن بالابر

تله کابین پلاین مورته در تیر و مرداد باز هستند اما پارک از خرداد تا مهر قابل بازدید است. برای یک نیم روز ورود به این منطقه باید ۲۴ یورو بپردازید. گزینه ای در اینجا وجود دارد که شما می توانید دوچرخه سواری کوهستان را به پایین دره انجام دهید و برای برگشت از بالابر استفاده کنید که حدود ۱۰ یورو برایتان هزینه خواهد داشت.

کجا اقامت کنیم

منطقه آزاد کمپ موبرا، یک نقطه پر آرامش است که یکی از بهترین و اقتصادی ترین محل هایی است که می توانید چادر خودتان را در آنجا برپا کنید و یک شب مانی خاطره انگیز و لذت بخش داشته باشید. هزینه استفاده از این کمپ شبی ۸ یورو می باشد که باید برای استفاده از آن پرداخت کنید.

منبع: theguardian.com

شهرهای قدیمی و تاریخی اروپا
شهرهای قدیمی و تاریخی اروپا
شهرهای خیالی ای که کاملا واقعی اند!
شهرهای خیالی ای که کاملا واقعی اند!
چطور با پول کم به اروپا سفر کنیم؟
چطور با پول کم به اروپا سفر کنیم؟
در اولین موزه ی زیر آب اروپا چه می گذرد
در اولین موزه ی زیر آب اروپا چه می گذرد