برای اسکی در اروپا به این پیست ها بروید

بهترین پیست های اسکی اروپا

اسکی یکی از محبوب ترین ورزش های زمستانی است و با آمدن زمستان پیست های اسکی سراسر دنیا مملوء از گردشگران و اسکی بازانی می شوند که برای تجربه شور و هیجان این ورزش خودشان را به بهترین پیست های دنیا می رسانند. در این ورزش می توانید اوج هیجان را در میان برف ها و کوه ها تجربه و از امکانات بهترین پیست های دنیا استفاده کنید. اروپا با کوه ها و سراشیبی های زیادی که دارد یکی از بهترین جاهای دنیا برای اسکی است. می توانید بر روی بلندترین قله های رشته کوه های آلپ، قله مون بلان، اسکی کنید،  در روستاهای قرن دوازدهمی بمانید و غذا را در پناهگاه های کوهستانی بخورید. لازم به گفتن نیست که اسکی بر وی کوه های آلپ می تواند عقیدتان درباره ورزش را برای همیشه تغییر دهد. با طوفان هایی که در روزهای اخیر اتفاق افتاده  دامنه های آلپ کاملا از برف پوشیده شده است پس الان بهترین زمان برای اسکی در کوه های آلپ و اروپاست. درادامه الی گشت را همراهی کنید تا از بهترین پیست های اسکی در اروپا برایتان بگوییم.

بهترین پیست های اسکی اروپا

روستای شامونی، فرانسه

مطالب مرتبط:
بهترین پیست های اسکی تهران
بهترین پیست های اسکی در روسیه

برای اسکی بازان حرفه ای روستای کوچک شامونی در فرانسه مثل بهشت می ماند. در محل های مخصوص اسکی این روستا می توانید همه مهارت های اسکی بازی خودتان را به نمایش بگذارید و به اوج شور و هیجان برسید. این دره ۱۰ کیلومتری به موازات قله هایی پوشیده از یخچال های طبیعی و ناهموار قرار دارد. در این روستا فقط ۱۰ هزار نفر ساکن هستند اما در آن ۴ ناحیه مناسب برای اسکی وجود دارد و در هر کدام از آن ها  می توانید بکی از بهترین ماجراجویی های عمرتان را در دامنه های بلندترن کوه آلپ، مون بلان انجام دهید. از آنجایی که بیشترین قسمت های این روستا در کنار قله مون بلان قرار گرفته اینجا را محل تولد آلپ نوردی می دانند بطوری که اولین بار صعود به این قله در سال ۱۷۸۶ اتفاق افتاده است. وجود این کوه در این روستا باعث شده که در اینجا ورزش و به خصوص اسکی همه جنبه های زندگی مردم را تحت تاثیر قرار دهد. چیزی که این روستا را متمایز از دیگر شهرهای اسکی می کند این است که اینجا مرکز کوهنوردی و آلپ نوردی است.

روستای شامونی

پیست وربیر (Verbier)، سوئیس

این پیست در غرب سوئیس قرار دارد و ۴۰۸ کیلومتر دامنه های پربرف و آف پیست دارد. اینجا مناطق و چشم اندازهای تماشایی دارد و اگر تا به حال پیست های زیادی را امتحان کرده باشید با رفتن به این پیست به خوبی می فهمید که هیچ پیست اسکی ای از نظر تنوع، شیب و در دسترس بودن مثل اینجا نیست. این روستا برای اسکی بازان و عاشقان اسکی درست شده و در آن نیازی به تجهزات فنی مثل طناب، هارنس و .. ندارید و به راحتی می توانید با تله کابین خودتان را به دامنه های بالاتر برسانید.

پیست وربیر

لا گراو (La Grave)، فرانسه

پیست اسکی لا گراو در جنوب شرقی فرانسه قرار دارد. در آن برف های روی پیست کاملا در شرایط مساعدی قرار دارند و ریزش بهمن کاملا کنترل شده است از طرفی اطراف پیست طناب کشی شده و از این نظر یکی از خاص ترین پیست های دنیا به حساب می آید. برای رفتن به این پیست از روستای قرن دورازهمی لا گراوا سوار تله کابین می شوید و در ارتفاع بیش از ۲۲۸۶ متری به ورودی نواحی آف پیست می رسید.

لا گراو

آندرمات (Andermatt)، سوئیس

این پیست در بخش مرکزی دره Ursern قرار دارد و در دامنه های آن روستایی زیبا می بینید که همه خیابان هایش سنگ فرش است. در اینجا سه پیست اسکی محبوب قرر دارد که هر کدام از ان ها طرفداران خاص خودش را دارد. این پیست محل تلاقی سه گذرگاه کوهستانی است و برای همین هر سال حدود ۱۲ متر در آن برف کوبیده می شود و یکی از از پربرف ترین مقاصد در آلپ به شمار می رود. در اینجا فرصت های زیادی برای آف پیست در اختیارتان است. یک میلیاردر مصری در سال ۲۰۱۳ در این پیست یک هتل لوکس ۵ ستاره ساخت که امروز به محل اقامت اسکی بازانی تبدیل شده که فقط برای این پیست به  این منطقه سفر می کنند.

آندرمات

انگلبرگ (Engelberg)، سوئیس

چیزی که این پیست را از دیگر پیست های آلپ متمایز می کند و آن را به پیست اسکی مورد علاقه مردم اسکاندیناوی تبدیل کرده چشم اندازهای زیبا و امکانات آن است. خیلی از اسکی بازان پیست Laub را محلی عالی برای آف پیست می دانند.

انگلبرگ

سنت آنتون، اتریش

در این پیست اولین مدرسه اسکی قرار گرفته و به عنوان محل تولد اسکی مدرن شناخته می شود. اینجا به بهشتی برای اسکی بازان آزاد تبدبل شده و می توانید قبل از اینکه راهی این پیست شوید از دهکده قرن نهمی دیدن کنید و بعد از آن به سمت کوه های آلپ غربی برید. کوه های سنت آنتون انگار فقط برای اسکی ساخته شده است و اندازه آن ها کاملا برای اسکی مناسب هستند. می توانید در همه جهات اسکی کنید و در گوشه ای برف های تازه و خوب پبدا کنید. در این پیست هر سال حدود ۶ متر برف کوبیده می شود و دلیل پر برف بودن آن هم این است که ابرهایی که از سمت شمال و شمال غرب به سمت این پیست می آیند قبل از اینکه توسط رشته کوه های آرلبرگ متوقف شدند بارش برفی نخواهند داشت. اگر برای اسکی به این پیست رفتید پیست اسکی Valluga را از یاد نبرید چون در بالاترین قله قرار گفته و چشم اندازهای تماشایی دارد. برای تجربه بهترین اسکی باید ماه ژانویه را برای سفر به پیست انتخاب کنید، در این زمان کوه مملوء از برف است و بخش های شمالی آن همچنان برف های پودری دارند.

منبع: nationalgeographic.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد