دو هفته ژاپن گردی(بخش چهارم)

سفر به ژاپن

 این متن خلاصه ای از سفر دو هفته ای من به ژاپن است. بعد از فرود آمدن در فرودگاه ناریتا در حومه توکیو، ۶ روز را در توکیو، ۴ روز در کیوتو و در شهرهای ناگویا، اوزاکا و هیروشیما یک روز را گذراندم.

برای هر یک از شهرها مطالب و پیشنهادهای جداگانه ای تهیه کرده ام و سپس در مورد ژاپن و سفر به آن نظر کلی خود را نوشته ام. اما در همین ابتدا بگویم که من روشی نادرست هر چند کاربردی را برای به خاطر سپردن واحد پول ژاپن به کار بردم که در آن هر ۱۰۰ ین ژاپن معادل ۱ دلار آمریکاست. هر چند به طور دقیق تر، ۱۲۰ ین معادل ۱ دلار آمریکاست، اما وقتی اعداد را گرد می کنید بهتر می توانید حساب و کتاب داشته باشید.

پا در مسیر کمتر عبور شده ماتسو بگذارید

قطار سریع السیری در مسیر توکیو به هیروشیما وجود دارد، اما برای مسافرانی که وقت بیشتری دارند، ارزش این را دارد که قطار خود را تغییر داده و به سمت ماتسو در سواحل شمال شرقی هونشو غربی حرکت کنند. در ساحل یک دریاچه و احاطه شده توسط رودخانه ها و کانال ها، قلعه و خندق دورتادور آن خودنمایی می کنند، که در آن حوالی می توان موزه ها (مانند موزه تاریخ ماتسو)، رستوران ها، فروشگاه ها و یک چایخانه با تاریخ تاسیس ۱۷۷۹ وجود دارد.

سفرهای روز از ماتسو می تواند شامل موزه آداچی، با باغی که بهترین نمونه هنر ژاپنی است که در دهه ۱۸۶۰ ساخته شده است، و معدن نقره ایوامی گینزان، که جزو آثار میراث یونسکو بوده و نمایشگری از کارهای معدنی در دوران فئودالی است، باشد.

  تماشای رژه لباس های محلی

فستیوال ها در ژاپن اهمیت زیادی داشته و جشن های موضوعی مختلفی در مورد مذهب، تاریخ یا فرهنگ این کشور در تمام طول سال برگزار می شوند. در بیشتر این جشن ها شرکت کنندگان با لباس های محلی، از رقاصان اوبون که لباس های «یوکاتا» (کیمونو با جنس پنبه) می پوشند تا مردانی با کت های هپی و روپوش که در خیابان های شهر پرچم های بزرگ را تکان می دهند.

بهترین فستیوال مربوط به لباس های محلی، «جیادی ماستوری» کیوتو (فستیوال اعصار) است که ۲۲ام اکتبر هر سال به یادبود پایتخت شدن هیان کیو (نام قبلی کیوتو) در سال ۷۹۴ برگزار می شود، و حدودا ۲۰۰۰ نفر با پوشیدن لباس های محلی این رویداد تاریخی به قدمتی بیش از ۱۰۰۰ سال را جشن می گیرند.

با وجود قلعه معروف شهر در پس زمینه، اوشیرو ماستوریِ هیمجی (جشن قلعه) در اوایل آگوست، با یک رژه ۱۰۰۰ نفری با لباس های رزم جشن گرفته می شود. شونکی ریتایسای (جشن بزرگ بهار)، که ۱۷ و ۱۸ مِی در نیکو برگزار می شود، بازسازی از انتقال توکوگاوا ایه یاسو برای دفن در معبد توشوگو است که راهبان شینتو بر اسب سوار شده و بیش از ۱۰۰۰ مرد در لباس رزمجویان سامورایی آن ها را همراهی می کنند.

  گردش در بزرگراه ناکاسندو

در دوران شوگون، اربابان فئودال در سراسر ژاپن بایستی هر یک یا دو سال یک بار، به ادو (توکیو امروزی) مسافرت می کردند. بزرگراه ناکاسندو یکی از دو مسیر پیاده روی بین کیوتو و ادو بود که اربابان و همراهان سامورایی شان در طول مسیر از شهرها عبور کرده و برای استراحت توقف می کردند.

می توانید با پیاده روی در این مسیر روح دوران قدیم ژاپن را زنده کنید و از روستاهای تاریخی ماگومه و تسوماگو نیز دیدن کنید. مسیر پر از رودهای خروشان و آبشارها؛ عبادتگاه ها، مزارع و مناظر به یاد ماندنی است. در نزدیک به سه ساعت گردش، می توانید از مسافرخانه ها و رستوران هایی سنتی و قدیمی که پذیرای مسافران در دو طرف مسیر هستند، استفاده کنید.

چطور از فرودگاه توکیو به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه توکیو به مرکز شهر برویم؟
نکاتی کوتاه اما کلیدی درباره ژاپن
نکاتی کوتاه اما کلیدی درباره ژاپن
تفریحاتی رایگان برای اهل هنر و تکنولوژی در توکیو
تفریحاتی رایگان برای اهل هنر و تکنولوژی در توکیو
۱۰ غذای خیابانی توکیو
۱۰ غذای خیابانی توکیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code