دژ وحشتناکی که روی دریا بنا شده است!

دژ مانسل، یکی از مکان های ترسناک دنیا

یکی از مکان های ترسناک دنیا مخروبه های دژ مانسل هستند که از جنگ جهانی دوم باقی مانده اند. این دژها که در دریای شمال وجود دارند به راستی که یکی از عجیب ترین مکان هایی هستند که می توانید در  انگلستان ببینید. آن ها همگی زنگ زده و مخروب شده اند که همین ویژگی باعث شده که وقتی به آن ها نگاه می کنید یاد فیلم هایی ترسناکی بیوفتید که بعد از دیدنشان تا مدت ها ترس در وجودتان از بین نمی رفت. به طور کلی می توان گفت که این دژها برای محافظت از انگلیس در زمان جنگ جهانی دوم ساخته شد تا بتوانند حملات هوایی را که از سوی آلمان به این کشور انجام می گرفت را دفع کنند. البته بعد از جنگ به کلی آن ها کاربری خود را از دست دادند و ارتش بریتانیا آن ها را به حال خود رها کرد. به همین دلیل آن ها آنقدر به همین صورت باقی ماندند تا بر اثر فرسایش آب و هوایی به شکل امروزی در بیایند. در ادامه با الی گشت باشید تا در مورد این دژها که گردشگران آن را به عنوان یکی از مکان های ترسناک دنیا می خوانند، به شما اطلاعات کاملتری بدهیم.

دژ مانسل
مطالب مرتبط:
لوکیشن های واقعی فیلم های ترسناک!
شنا در ترسناک ترین استخر دنیا، استخر شیطان!

دژهای مانسل بخشی از مکانی بودند که توسط نیروی دریایی انگلستان ساخته شده بود. آن ها در سواحل تامس قرار گرفته بودند تا افرادی که در آن ها قرار می گرفتند بتوانند حملات هوایی از سوی آلمان ها را گزارش کنند و از آن حملات با اقداماتی که بعد از آن صورت می گرفت جلوگیری کنند. آن ها در آن زمان کارآیی بسیار مهمی داشتند. این دژها در سال ۱۹۴۲ به همان منظوری که در بالا گفته شد ساخته شدند که هر کدام، از یک مجموعه هفت ساختمانی تشکیل می شد که در دور یک برج فرمان قرار گرفته بودند. در هنگام عملیات، راهروهایی در این دژها تعبیه شده بود که به هم متصل می شدند و امکان راه رفتن بین آن ها را فراهم می کرد. این دژها توسط مهندسی بریتانیایی به نام گای مانسل روی خشکی ساخته شد و پس از آن، دژهای مانسل را به دریا منتقل کردند. بعدها این سازه ها به عنوان یک نوآوری در طراحی پل بتنی شناخته شد. در اصل سه مورد از این قلعه ها وجود داشت، اما فقط دو تای  آن ها باقی مانده اند: دژ ردسند فورت و دژ شیورینگ سندز

دژ مانسل، یکی از مکان های ترسناک دنیا

پس از آن که این دژها ماموریت خود را جنگ جهانی دوم به پایان رساند، در دهه ۱۹۵۰ از کار افتادند.  قلعه دریایی در طول زمانی که رها شده بود، به شدت در طوفان آسیب دید، یک کشتی با آن برخورد کرد و در سال ها ۱۹۵۹ و ۱۹۶۰ با  آسیب های مکرری مواجه شد که باعث از بین رفتن بیشتر آن شدند و کم کم به ویرانه تبدیل گشتند. در دهه های ۱۹۶۰ و ۷۰، قلعه هایی که سالم باقیمانده بودند، به عنوان ایستگاه های رادیویی دزدان دریایی به کار گرفته شدند. پس از آن بخشی از قلعه ها توسط نیروهای دریایی مجدد به کار گرفته شد. اما مجددا آن ها به همان حال رها شد. تا به امروز این مکان های ترسناک دنیا به همان گونه که قبل بوده اند، باقی مانده اند.

در سال ۲۰۱۳، سازمان ردسندز تصمیم گرفت که یک پروژه با هدف بازسازی و حفاظت از دژها به راه اندازد. این سازمان تصمیم گرفت که این پروژه را از ویرانه های دژ شیورینگ سندز شروع کند و این حفاظت و بازسازی را انجام دهد زیرا به طور کل این قسمت بهتر از بقیه قسمت های دژ مانسل باقی مانده بود. هنرمندی به نام استفان ترنر در دژ شیورینگ سندز ۳۶ روز در سال ۲۰۰۵ را سپری کرد که این زمان تقریبا همان مقداری بود که یک نظامی جنگ جهانی دوم در قلعه به سر می برد. او این پروژه را به عنوان یک آزمایش جداگانه توصیف کرد و یک وبلاگ و یک کتاب نیز در مورد این پروژه نوشت.

دژ مانسل در بریتانیا

طبق گفته آندرگراوند کنت (Underground Kent)، سازمانی که برای بررسی و تأیید تأسیسات نظامی در کنت می باشد: «دسترسی برای مردانی که به این قلعه ها اعزام شده بود، از طریق یک ورودی در پایه پلت فرم این دژها بود. بخش هایی از نردبان که سربازان از آن استفاده می کردند هنوز هم قابل مشاهده است، اما در شرایط بسیار بدی به سر می برند. در واقع هم در حال حاضر و هم در گذشته تلاش برای دسترسی به این قلعه ها بسیار خطرناک بوده است و در حال حاضر به گردشگران توصیه می شود که اگر می خواهند این مورد از مکان های ترسناک دنیا را ببینید، بهترین روش این است که با یک قایق به سمت آن ها بروید و از فاصله ای ایمن آن ها را مشاهده کنید».

دژهای مانسل در بریتانیا

قلعه ها در حال حاضر رو به نابودی و فرسایش هستند و حتی اگر ورود به آن ها قانونی نباشد، به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا بسیار خطرناک هستند و ممکن است اگر کسی بخواهد از آن ها بازدید کند جان خود را از دست دهد. همانطور که گفته شد دیدن این دژها تنها در روزهایی که دریا آرام است و آب و هوای ملایمی در جریان است، توصیه می شود و قایق تنها وسیله ایست که گردشگران می توانند از آن ها بازدید کنند. قبل از اینکه بخواهید از این دژها که یکی از مکان های ترسناک دنیا می باشند، دیدن کنید بهتر است بدانید که نزدیکترین جایی که می توانید آن ها را ببینید، جایی به نام وایتسییل (Whitsable) است که از آن جا تا دژها حدود ۱۲ کیلومتر فاصله است. شما می توانید آن ها را اگر آب و هوا خوب باشد و هوایی صاف در آنجا جریان باشد، از ساحل نیز مشاهده کنید. البته در آن حال نمایی دور از این دژها پیش روی شما خواهد بود. به هر حال در حال حاضر این قلعه ها طبق گفته آن هایی که چه از روی قصد و چه به طور ناخواسته آن ها را دیده اند، جزو یکی از مکان های ترسناک دنیا شناخته شده اند که

منبع: atlasobscura.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد