بلیط هواپیما

گردشی در سنگاپور با حمل و نقل عمومی

بهترین مقاصد برای سفر با حمل و نقل عمومی در سنگاپور

شهر سنگاپور را می توان جزو شهرهایی در دنیا به حساب آورد که  از یک سیستم حمل و نقل عمومی عالی برخوردار است که به بازدیدکنندگان و گردشگران کمک می کند تا به آسانی به گردش و بازدید از دیدنی های شهر بپردازند. هنگامی که شما یک نقشه از خطوط متروی این شهر را در دست داشته باشید دیگر برای انتقال از یک بخش شهر به بخش دیگر آن مشکلی نخواهید داشت. مردم در این شهر به انگلیسی نیز صحبت می کنند و علائم و نشانه های مکان ها و راهنمایی و رانندگی و غیره به انگلیسی است. با الی گشت همراه باشید تا شما را با برخی از جذابیت های شهری که در پی امکانات حمل و نقل به راحتی می توانید به آن دست پیدا کنید، آشنا کنیم.

اسکله ساحلی کلارک (Clarke Quay)
  • اسکله ساحلی کلارک (Clarke Quay)

مطالب مرتبط:
بهترین مراکز خرید در سنتوزای سنگاپور
سوغاتی های معروف سنگاپور

این اسکله در قرن ۱۹ میلادی مرکز تجاری منطقه محسوب می شده  است در این دوران اسکله کلارک، یک مرکز بسیار پر تردد و شلوغ محسوب شده و امروزه نیز آثار این اهمیت هنوز در این محل دیده می شود. به گردشگرانی که از خیابان ارچارد بازدید کنند توصیه می شود حتما سری هم به اسکله کلارک بزنید. این اسکله دارای رستوران ها و کافه های زیبایی با چشم انداز رو به دریا بوده و الکسی های رودخانه ای (River taxis) و کشتی های مختلف از این محل حرکت می کنند.

موزه تمدن آسیائی
  • موزه تمدن آسیائی (Asian Civilisations Museum)

اگر بازدید از هتل (Raffles) و  دژ  (Canning Park) شما را راضی نکرده و همچنان دوست دارید آثار معماری مربوط به عصر استعمار را مشاهده کنید، سری به قصر ملکه یا (Empress Place) بزنید.

این قصر در سال ۱۸۶۵ و به سبک نیوکلاسیک ساخته شده و به افتخار ملکه ویکتوریا نام گذاری شد. در حال حاضر در این محل موزه تمدن آسیایی که در آن فرهنگ های مختلف آسیایی که به سنگاپور کمک کرده اند، نمایش داده می شود.

آدرس: ۱ Empress Pl, Singapore

پولائو اوبین یا جزیره گرانیت
  • پولائو اوبین یا جزیره گرانیت (Pulau Ubin)

اگر دوست دارید ببینید زندگی در سنگاپور قدیم و پیش از ساخته شدن آسمان خراش ها و ابنیه مدرن به چه شکلی بوده، به جزیره پولائو اوبین که به معنی جزیره سنگ گرانیت است سری بزنید. اداره پارک ملی سنگاپور (The National Parks department)  نام این سفر را سفری به گذشته سنگاپور در سال ۱۹۶۰ میلادی نامیده است. مردم این جزیره در روستاهایی ساده زندگی کرده و معیشتی مبتنی بر ماهیگیری و کشاورزی دارند.

  • جاده ارکیده (Orchard Road)

ممکن است، گردشگرانی به سنگاپور سفر کنند و تنها در مراکز خرید آن به خرید بپردازند می توان گفت که این مساله امکان پذیر است چرا که سنگاپور از مدل های شیک و مد روز بهره مند است. این منطقه برای بازارگردی بسیار مناسب است چون در همه جهات آن، مغازه ها و فروشگاه های خرید دیده می شود. در این منطقه هر چیزی را که انتظار دارید می توانید به دست آورید. در این منطقه ۲۲ مرکز خرید و ۶ فروشگاه بزرگ وجود دارد. علاوه بر این، در آن چهار سالن تئاتر که شامل سالن سینمایی آی مکس (IMAX)، کی تی وی کارائوکه (KTV karaoke) می شوند. در صورتی که شما در اینجا میل به غذا خوردن داشته باشید، باید بدانید که غذاهای بین المللی بسیاری در آن سرو می شود و حتما باید برای پرداخت هزینه، پول نقد پرداخت کنید.

با این هایپرلوپ مسیر ۱۷۵ کیلومتری را در ۱۵ دقیقه بپیمایید
با این هایپرلوپ مسیر ۱۷۵ کیلومتری را در ۱۵ دقیقه بپیمایید
چطور از فرودگاه کی یف به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کی یف به مرکز شهر برویم؟
۵ روش عجیب حمل و نقل در دنیا
۵ روش عجیب حمل و نقل در دنیا
چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه لیورپول به مرکز شهر برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code