رازهای سر به مهر اهرام مصر

اهرام مصر

یکی از عجایب دنیا که از هزاران سال پیش تا حالا ذهن دانشمندان و محققان را حسابی به خود مشغول کرده و هنوز هم که هنوز است سوال های بی جواب زیادی را در ذهن باقی گذاشته است، اهرام مصر است. در واقع حقایق این اهرام دانشمندان علم متافیزیک را سر در گم کرده است اما همین مقداری هم که تا حالا از این سازه های غول آسا به دست آمده است، باعث متعجب شدن دنیا شده است. حقایق بسیار جالبی را از این اهرام خواهید فهمید. با الی گشت هراه باشید:

اهرام مصر
مطالب مرتبط:
بیابانی در مصر که رنگ آن ۳ بار در روز تغییر می کند! + تصویر
کشف شهر مردگان در مصر با ۱۷ هزار مومیایی

حقایق به دست آمده از اهرام مصر بسیار جالب است، حتی حقایق زندگی روزانه شان هم هنوز برای خیلی ها سوال است. در آن دوران که یخچالی وجود نداشت و در سرزمینی مانند مصر که به خودی خود جای گرمی است، به نظر شما مواد غذایی چطور نگهداری می شده اند؟ طبق تحقیقات مشخص شده که تمام مواد غذایی از آب گرفته تا گوشت و تخم مرغ و شیر درداخل این هرم ها ماه ها و سال ها نگهداری می شده است. آن هم بدون اینکه ذره ای فاسد شود!

قدیمی ترین هرمی که در این منطقه پیدا شده است، خئوپس نام دارد، این بنا شاید با آسیب هایی اما تا به امروز باقی مانده است، حتی خئوپس را می توان کهن ترین بنایی دانست که تا حالا انسان ها ساخته اند. هرم خئوپس در ۱۶ کیلومتری غرب قاهره و در کنار مجسمه ابولهول قرار دارد. وسعت زیر بنای این هرم ۵۰۰۰۰ متر مربع است و جالب است بدانید با ابزارهایی که در آن دوران وجود داشته است، سطح زیر بنای این هرم چنان تسطیح شده که اختلاف آن در تمام زیر بنا کمتر از چند میلیمتر است.

حقایق اهرام مصر

این بنا معماری خیره کننده ای دارد و در داخل آن از ۲میلیون و ششصد هزار سنگ گرانیت و مرمر با دقت بالا استفاده شده است. در کنار خئوپس، ۲ هرم دیگر قرار دارد که یکی از آن ها متعلق به کفرن و دیگری متعلق به مایکونیوس است، به این ۳ هرم در کنارهم، اهرام ثلاثه مصر می گویند.

عکس اهرام مصر

یکی دیگر از عجایب اهرام مصر نگهداری آب در آن است، مشخص شده است که ابی که در این هرم ها قرار می گیرد، بعد از مدتی به آبی عجیب تبدیل می شود. یکی از این عجایب است که وقتی آب آلوده در اخل هرم قرار بگیرد، بعد از مدتی آلودگی آن از بین رفته  ضد عفونی می شود. یکی دیگر از تجربه ها را دختری ۱۳ ساله دارد که یکی از دست هایش آسیب دیدگی بدی داشته است، آن را نیم ساعت در این آب قرار می دهد و بعد از ۲ روز در کمال تعجب می بیند که دستش کاملا خوب شده است. یا مورد دیگری که البته صحت آن مشخص نیست از گفته های خانمی است که از آب داخل هرم استفاده کرده و چهره ای جوانتر پیدا کرده است.

تصویر اهرام مصر

یکی دیگر از عجایب شیر است. می دانیم که شیر در محیط بیرون خیلی زود واکش نشان می دهد و فاسد می شود اما در داخل هرم حتی تا یک هفته سالم باقی می ماند. این موضوع باعث شد تا ۲ شرکت ایتالیایی و فرانسوی، محصولات شیر خود را در پاکت های مقوایی هرمی به بازار عرض کنند.

معرفی کامل کلیسای کازان در مسکو + تصویر
خانه لاری ها در یزد، نمونه ای اصیل از خانه های کویری
تکیه معاون الملک، بزرگ ترین تکیه مینیاتوری جهان
عمارت درخشان ایرانی در باغ فتح آباد کرمان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code