رازهای بنای باستانی استون هنج در انگلستان تمامی ندارد

استون هنج در انگلستان

همیشه اشیا، اتفاقات، خبرها و یا هر آنچه که اسرار آمیز باشد برای انسان ها جالب است، این موضوع از گذشته های دور صحت داشته و هنوز هم تغییری نکرده است. میل به کشف ناشناخته ها و حس کنجکاوی، یکی از عمیق ترین امیال هر انسان است، این اسرار آمیز بودن، به جاذبه های گردشگری هم سرایت کرده است! به احتمال زیاد تا حالا نام استون هنج را شنیده اید، بنایی بسیار پر رمز و راز و عجیب در بریتانیا که یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری آن و یکی از اسرار آمیزترین بناهای تاریخی جهان هم به شمار می رود. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا ببینیم این سازه ی عجیب چه ویژگی هایی دارد و چرا تا این اندازه برای باستان شاناسان و دنیا جذاب است.

استون هنج در انگلستان

استون هنج  کجاست؟

مطالب مرتبط:
به این ۷ دلیل هم که شده به انگلستان بروید!
چشمه ای در انگلستان که انسان ها را می بلعد!

استون هنج در انگلستان و در دشت سالیسبری قرار دارد، کافیست کمی به این بنا نگاه کنید تا فورا از خودتان بپرسید این سنگ های چطور و توسط چه نیرویی و به چه دلیل اینگونه در کنار هم قرار گرفته اند؟ هدف از گذاشتن آنها چه بوده است؟ بله درست است، سنگ های استون هنج خیلی بیشتر از چیزی که میبینید حرف برای گفتن دارند و هرچه در آنها عمیق تر شوید، بیشتر سوال های گوناگون در ذهنتان ایجاد می شوید و بیشتر گیج می شوید.

تا حالا که علرغم تحقیقات زیاد و همه جانبه ای که باستان شناسان و دانشمندان روی استون هنج در انگلستان انجام داده اند، نتوانسته اند به نتایج خاصی برسند اما نگران نباشید چون رازهای استون هنج آرام آرام در حال رو شدن است…

استون هنج انگلستان

یکی از پروژه هایی که منجر به پخش حقایقی از استون هنج در انگلستان شد، پروژه ی عکسبرداری زیر زمینی ای بود که از این سازه شد و در آن مشخص شد که این سنگ ها قبلا قسمتی از یک ساختمان پیچیده تر بوده اند، مثلا جایی برای برگزاری مراسم های آیینی، سکونتگاه هایی رازآلود و ناشناخته و… البته باز هم این تصاویر چیز زیادی نشان نمی دهند و مشخص شده است که این موضوع بسیار بسیار پیچیده تر از چیزی است که دانشمندان فکرش را می کردند.

استون هنج انگلستان در شب

البته استاد باستان شناسی دانشگاه بردفورد وینسنت گافنی که یکی از مدیران پروژه بوده است در این باره گفته که شاید تحقیقاتی که ما کرده ایم تا حالا با بن بست مواجه شده و نتایج چندانی نداده است اما حالا دیگر می دانیم که باید در کجای منطقه دنبال کشف های تازه بگردیم. اگر ما بتوانیم راز استون هنج در انگلستان را رو کنیم، نه فقط این مکان بلکه کل منطقه را می توانیم بهتر بشناسیم و بخشی از تاریخ گذشته ها را فاش کنیم. در تحقیق هایی که انجام داده ایم توانسته ایم به یک دسته دیرک چوبی بربخوریم که شاید در نتیجه ی کلی تحقیق تاثیری نداشته باشد اما یک کشف کاملا تازه است، دیرک هایی که تعداد آنها به ۳۰۰ تا می رسد و اگر این تحقیقات نبود، هیچ وقت نمی توانستیم از وجود آنها حتی آگاه شویم.

عکس استون هنج در انگلستان

یکی دیگر از باستان شناسان سرشناسی که روی استون هنج در انگلستان تحقیقات زیادی کرده است معتقد است که این دیرک های چوبی در آن دوران موقتا در زمین کار گذاشته شده بودند و از آنها برای علامت گذاری استفاده شده است.

در هر صورت، چیزی که مشخص است این است که بعد از سال های سال بررسی و تحقیقات شبانه روزی، هنوز هم که هنوز است،  استون هنج حرف های تازه ای برای گفتن دارد و هر بار یک چیز جدید از آن کشف می شود و این موضوع بسیار باستان شناسان را شگفت زده کرده است.

لندن و دانستنی هایی کاربردی در سفری هیجان انگیز
لندن و دانستنی هایی کاربردی در سفری هیجان انگیز
به این دلایل حداقل یکبار هم که شده انگلستان را ببینید
به این دلایل حداقل یکبار هم که شده انگلستان را ببینید
روستایی خوفناک که حتی اسمش در کتاب گینس هم ثبت شده !
روستایی خوفناک که حتی اسمش در کتاب گینس هم ثبت شده !
گردشی در شهر لندن و بازدید از جاذبه‌ها آن +‌ویدئو
گردشی در شهر لندن و بازدید از جاذبه‌ها آن +‌ویدئو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code