بلیط هواپیما

رازهای تاریک پرو دنیا را متعجب کرد!

جاذبه های پرو

کشور پرو، رازهای زیادی را در دل خود پنهان کرده است. مکان های باستانی وحتی زمین های کشاورزی این کشور، در لفافه ای از اسرار پیچیده شده اند، زمین هایی که با خطوط عجیب و غریب شناخته می شوند و از بیشتر آنها فقط خرابه ای باقی مانده است. اما آنها چه هستند؟ چرا به وجود آمده اند و اصلا چطور ساخته شده اند؟ در زیر تعدادی از عجیب ترین جاذبه های پرو را که هنوز هم چرایی آنها مانند علامت سوالی در ذهن مردم باقی مانده است، به شما معرفی می کنیم. همراه الی گشت باشید:

خطوط نازاکا (Alien Nazca lines)

مطالب مرتبط:
حقایقی باورنکردنی از تمدن اسرار آمیز مایا
در مورد اسرار مایاها چه می دانید؟

نقاشی ها و خط هایی که در این سرزمین باستانی غول پیکر وجود دارد، یکی از بی جواب ترین رازهای باستانی تمام دوران هستند. طول این خطوط که فقط از ارتفاع بسیار بالا مشخص است، گاهی تا ۸۹۰ فوت هم می رسد و باعث بوجود آمدن تئوری های زیادی درباره ی چگونگی و چرایی تشکیل آن شده است. سوالی که برای همه وجود دارد این است که چرا این خطوط بوجود آمده اند؟

خطوط نازاکا

خانقاه Grisly Qenqo

وقتی امپراطوری اینکاها در قرن شانزدهم به طور کامل توسط اروپایی ها ویران شد، خانقاه های آنها کاملا ساختار خود را از دست داد و در نتیجه امروزه اطلاعات زیادی درباره ی آیین پرستش و تشریفات مذهبی اینکاها در دست نیست.

خانقاه Grisly Qenqo در روی تپه ای واقع شده است و تونل های دست ساز زیادی در آن دیده می شود. اما مسئله ی عجیب این خانقاه چیست؟ به نظر می رسد که از این خانقاه به عنوان محلی برای قربانی در راه ماه و خورشید استفاده می شده است، که البته از آنجایی که چندان چیزی باقی نمانده است، این موضوع فقط در حد حدس و گمان است.

خانقاه Grisly Qenqo

زمین های کشاورزی مارماهی (Agricultural Experiment Moray)

ظاهرا اینکاها در آن دوران امپراطوری وسیع و پیچیده ای داشته اند چرا که هر چه از آنها به جا مانده است، مجموعه ای پیچیده است. یکی از مرسوم ترین آثار بر جای مانده، به عنوان مارماهی شناخته می شود که مجموعه ای از حلقه های دوار در اندازه های متفاوت است. این زمین انبوه سبز یادآور آمفی تئاترهای دوران باستان است. تحقیقات نشان می دهد که خاکی که در این زمین استفاده شده است، مثل خاک بقیه ی مناطق اینکاها است. دمای این دایره های تراس مانند از بالا تا پایین حدود ۱۵ درجه ی سانتیگراد با هم تفاوت دارد! که این تفاوت دما در هیچ جای دیگری از امپراطوری اینکاها دیده نشده است. این موضوع به آنها اجازه می داده تا بتوانند محصولاتی که می خواهند را تولید کنند.

زمین های کشاورزی مارماهی

ماچو پیچو در ابرها (Machu Picchu in the clouds)

در ارتفاعات بلند و در ۱۱۰۰۰ فوتی از سطح دریا، ماچو پیچو قرار دارد. شهری که در میان ابرها شناور است و برای رسیدن به آن باید مسیر دیوانه وار و دشواری را پیمود. درست در بالای کوه و در قله ی  آن شهر قرار دارد، اما چرا آنجا؟ جواب این سوال هم هنوز مشخص میست. شاید دلیل انتخاب این مکان جایی به عنوان زیارتگاه بوده است و شاید هم فکر می کرده اند که اینطور به خدا نزدیک تر می شوند یا شاید هم جایی برای آیین های مذهبی بوده است.

متاسفانه مثل خیلی دیگر از رازهای پرو، این یکی را هم نمی توان حدس زد. اما برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر فقط یک راه وجود دارد و آن هم بازدید از این عجیب ترین جاذبه های پرو است. شاید نتوانیم راز آنها را کشف کنیم اما می توانیم به ابتکار و خلاقیت گذشتگان پی ببریم.

ماچو پیچو
دریاچه ای که به رنگ آن عادت نخواهید کرد!
دریاچه ای که به رنگ آن عادت نخواهید کرد!
ماجرا جویی در هند
ماجرا جویی در هند
رامایانا، هیجان‌انگیزترین پارک آبی پاتایا
رامایانا، هیجان‌انگیزترین پارک آبی پاتایا
شهرهایی که گم شدند
شهرهایی که گم شدند